10 Aralık 2022 Cts

Akkuş Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Törenleri Neden Akkuş İlçesinde Yapılmıyor da Her Sene Ünye İlçesinde Yapılıyor. Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Olarak Bu Duruma İtiraz Ediyoruz.

ayrıc

Akkuş Meslek Yüksekokulu

Mezuniyet Törenleri

Neden Akkuş İlçesinde Yapılmıyor da

Her Sene Ünye İlçesinde Yapılıyor.

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Olarak

Bu Duruma İtiraz Ediyoruz.

Akkuş Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Törenleri Neden Akkuş İlçesinde Yapılmıyor da Her Sene Ünye İlçesinde Yapılıyor. Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Olarak Bu Duruma İtiraz Ediyoruz.

Akkuş Meslek Yüksekokulu açıldığı günden beri her sene mezuniyet törenleri Ünye İlçesinde yapılıyor. Tabiri caiz ise Akkuş’un, İkizce’nin ve Çaybaşı İlçesinin kaymağını Ünye İlçesi ve Ünyeli esnaflar yiyor. Bu durum olağan bir durum değil ve kabul edilebilir bir durum değil.

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi www.akkusilcesi.com site yapımcıları ve ekibi olarak bu durumu kabul etmiyoruz. Ve itiraz ediyoruz.

Şimdi sormak istiyoruz.

Törenler yapıldığı tarihlerde Akkuş İlçesinde 2 metre kar yağışı mı var?

Yollar buz mu tuttu?

Akkuş İlçesinde Olağan üstü bir durum mu var?

Törenlerin yapıldığı tarihlerde Akkuş İlçesinde doğa uyanmış. Yeşil rengin kendisi değil. Yeşil rengin onlarca torlarında renkler var. Yollarda da bu tarihlerde sıkıntı yok. Akkuş denen yer bir köy değil ki? anlı şanlı tarihi ile 44 Mahallesi olan Samsun-Tokat ve Ordu iline sınırları olan kocaman bir ilçe. İlçe olması sebebi ile Akkuş Kaymakamlığı-Belediyesi- diğer kurum ve kuruluşları ile ve de sivil toplum kuruluşları ile rakımın 1350 olduğu OKSİJEN DİYARININ BAŞKENTİ  olan bir ilçe

Senenin 9 ayı ilçede eğitim gören öğrenciler severek ve isteyerek eğitim görüyorlar da törenlerin olduğu tarihte zorluklar mı yaşayacaklar.

Kaldı ki hava yağmurlu olursa Akkuş İlçesinde Ünye İlçesindeki gibi kapalı spor salonu bulunmaktadır.

Hava şartları müsait ise zaten Akkuş İlçesinin doğası törene gelen herkesi sevgi ile saygı ile samimi ve içten olarak kucaklamaya hazır.

Sayın Ordu Üniversitesi Rektörü; Ünye İlçesinde illa ortak tören yapılacak ise yapılsın. Ki bize göre doğru bulmuyoruz. Ama lütfen her Meslek Yüksekokulu kendi ilçesinde mezuniyet töreni yapsın. Siz bunu teşvik etmek zorundasınız. İlçeye Meslek Yüksekokulu talep edilir iken bu okulun ilçe ekonomisine katkısı olacağı hesaba katılıyor. İlçenin çehresini değiştireceği hesaba katılıyor. Kaynaşma olacağı hesaba katılıyor. Okulun ilçeye katkısı buradan saymakla bitmeyeceğini gayet iyi biliyoruz.

Akkuş İlçesinde mezuniyet töreni düzenlenmeden Ünye ilçesinde ortak mezuniyet törenine Akkuşlular olarak, Akkuş İlçesi İnternet Sitesi www.akkusilcesi.com olarak itiraz ediyoruz. Bu yanlış uygulamadan bir an evvel vaz geçilmesini talep ediyoruz. 2020 Yılında aynı durum tekrarlanması halinde bu uygulamanın durdurulması için Akkuşlular olarak imza kampanyası düzenleyeceğimizi şimdiden belirtmek istiyoruz.

20 senedir yayında olan Akkuş İlçesi İnternet Sitesi www.akkuilcesi.com olarak bu törenlerin ilçede yapılmayıp, Ünye’de yapılmasını doğru bulmadığımızdan mezuniyet törenini haber yapıyoruz. Tepkimizi bu şekilde ifade etmek istiyoruz. Akkuş’un 20 yıldır yerel basını görevini yapan internet sitesi olarak haklı tepkimizi her ortamda dile getireceğiz. Çözüm üretilmesi halinde konuyu daha üst mercilere ileteceğimizi söylemek istiyoruz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar