26 Mart 2023 Paz

Akkuş Meslek Yüksek Okuluna Ne Zaman İdareci Ataması Yapılacak

Milletvekili Mustafa HAMARAT, Akkuş Meslek Yüksek Okulundaki Çalışmaları Yerinde Gördü

ORDU ÜNİVERSİTESİ

AKKUŞ MESLEK YÜKSEL OKULUNA

NE ZAMAN İDARECİ ATAMASI YAPACAK

Yüksekokul Ek Derslik Binası

Akkuş Belediyesinden aldığımız bilgiye göre, “Kaba inşaatı devam eden bina 6 derslikten oluşmaktadır. SEKA eski idari binasına entegre edilecek bina ile birlikte 10 derslikli, ve idari fonksiyonlardan oluşacak yüksekokul kampüsü, kız yurdu ve öğretim üyeleri lojmanlarından oluşan 28 dönümlük bir araziyi kapsamaktadır. Erkek öğrenci yurdu ile üniversite lokali, ilçe merkezinde belediye tarafından tahsis edilecektir.” Denilmektedir.

24.05.2008 Tarihinde Ordu Ak Parti Milletvekili Mustafa HAMARAT ve Sitemiz Yapımcılarından İhsan ÇAM, İlçe Merkezindeki Yerel Yöneticiler ile birlikte Akkuş Meslek Yüksek Okulunda yapılan çalışmaları yerinde gördüler. Görüşmelerde dile getirilen konular ise;

Milli Eğitim Bakanlığından, Ordu Üniversitesine Arazi ve Binaların tahsisi işlemlerinin devam ettiği belirtilerek, işlemlerin yavaş ilerlemesinden şikâyetçi olundu.

Meslek Yüksek Okulu ile ilgili resmi işlemlerin yapılabilmesi ve işlerin takip edilmesi için acilen Ordu Üniversitesinden, Okul Müdürü ya da Sekreterin atanmasının acil önem arz ettiği ifade edildi.

Milletvekilimiz Mustafa HAMARAT’ta “Akkuş için en önemli 2 önceliğimden birisi Ünye-Akkuş-Niksar Yolu diğeri de Akkuş Meslek Yüksek Okuludur. Dolayısı ile Okulun bir an evvel açılması için elimizde ne geliyorsa yapılacaktır. Okulun yeri çok güzel, Bu temiz havada ve Ağaçların gölgesinde eğitim herhalde herkese nasip olmaz. Burada eğitim görecek öğrenciler çok şanslı, Akkuşlular okul için çok çaba harcadılar. Bu gayretli ve çalışkan Akkuşlulara bu okul çok yarar sağlayacak. Belediye Başkanımız Lütfi EFİL’i de tebrik ediyorum. Belediye imkânları ile çok güzel ve başarılı çalışmalar yapıyor. Meslek Yüksek Okuluna da ek bina yaparak katkı sağlıyor. En kısa sürede okulun açılması için çaba göstereceğiz. Akkuş’a hayırlı olsun” dedi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar