16 Haziran 2024 Paz

AKKUŞ MERKEZİNDE NÜFUS SAYIM İŞLEMLERİ 02.02.2007 TARİHİNDE BAŞLADI

NÜFUS SAYIMI KONUSUNDA ÇEVRE  BELEDİYELER

VATANDAŞLARINA HANGİ MESAJLARI VERDİ

Akkuş Belediyesi

DAHA FAZLA HİZMET İÇİN “SAYIMDA DOĞDUĞUN VE YAŞADIĞIN İLÇENDE SAYIL”

Geçici olarak ilçemiz dışında olanlar hane halkı sorumlusunun beyanı doğrultusunda sayımlarını aynı hanede gerçekleştirebileceklerdir.

Duyarlı ilçemiz halkının bu tür durumda olan kişileri sayım memurlarının soracakları sorular doğrultusunda,

ilçemizin ve yaşayan bütün hemşerilerimizin geleceği adına daha iyi hizmet alabilmek için

 ilçemizde yazdırmaları oldukça önem arz etmektedir.

{mosimage}{mosimage}

03.02.2007 tarihinde Akkuş İlçesi Merkezi (Resimleri Sitemize Gönderen Sedayi ALTUN'a Teşekkür Ediyoruz)

Kar ile mücadele için ve yollarımızın devamlı açık olması için bütçe imkanlarının yeterli olması gerekmektedir. Bütçe imkanları ise nüfus başına Devlet yardımı yapılması ile mümkün olmaktadır. Bu nedenle sayımlarda geçici olarak Akkuş dışında bulunan vatandaşlarımızın sayımda ilçemizde sayılmaları çok büyük önem arzetmektedir.

ORDU  BELEDİYESİ

Ülkemizde, adrese dayalı Nüfus Kayıt Sistemi kurulması için çalışmalar başlatılmış olup bu amaçla kentimizde de görevlilerce hanelerde nüfus kayıtları yapılmaktadır.

Kentimizin daha fazla hizmet alabilmesi, Hizmetlerin daha etkin olabilmesi, Çocuklarımızın geleceği, Çağdaş bir Ordu, Ve gelecekte pişman olmamak için, Sorumluluğumuzu yerine getirelim, Nüfus Kayıtlarında Ordu’da yazılalım.

ÜNYE  BELEDİYESİ

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, “Bu gün artık birinci sınıf ilçe olarak bölgenin en güzel tarihi ve turistik şehri Ünye’de yazılmak ve burada oy kullanmak onurdur, ayrıcalıktır” diyerek, Ünye’de oturan herkesi bu onuru ve ayrıcalığı yaşamak için Ünye’de yazılmaya davet etti.

TEKKİRAZ BELEDİYESİ

Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, “Tekkirazlı hemşerilerine seslendi. Necdet Yılmaz, “Bizim belediye işlerinden gelirimiz yok, tek gelir kaynağımız nüfus. Vatandaşlarımız bize destek versinler, biz onların karşılaşabileceği cezayı Tekkiraz Belediyesi olarak ve ben şahsım Necdet Yılmaz olarak çekeriz” diyerek nüfus sayımında destek istedi.

{mosimage}{mosimage}

03.02.2007 tarihinde Akkuş İlçesi Merkezi

 Resimleri Sitemize Gönderen Sedayi ALTUN'a Teşekkür Ediyoruz

Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi: Gelirlerinin yarısından çoğunu kar ile mücadeleye ayıran Akkuş Merkez ve Belde Belediyeler, sahildeki ilçelerin sayım konusunda vatandaşlarına verdiği mesajları okuyunca, sanırız İlçemizdeki Belediye Başkanlarımızın hizmet konusundaki sıkıntılarını paylaşmaları için vatandaşlarına yeni mesajları olacaktır.  Sitemize ulaşan mesajları anında yayınlayacağız.

Ayrıca bir çok kişiler bizlere sitem ederek sayım konusunda niçin haber yaptığımızı, bunun yanlış olduğunu söylediler. Ordu, Ünye, Fatsa, Tekkiraz ve ülkenin tüm belediyeleri ve ilgili yayın kurulları sayım konusunda haber yaparken, Akkuş'a hizmet için kurulan Akkuş İnternet Sitesi duyarsız kalabilir miydi. Akkuş ilçesindeki belediyeler kadar paraya ihtiyacı olmayan, Kaldı ki paraya ihtiyacı olsa bile  en azından acil olarak kullanması gerekmeyen  belediyeler, günlerce haber yaparken, Elindeki maddi imkanını en azından mecburen ve acilen kar ile mücadeleye zorunlu ayırması gereken Akkuş Belediyelerine destek vermek suç ise suçu işlemeye devam edeceğiz. Sayım bitene kadar sayım konusunda, sayımdan sonra da hizmet konularında ilçenin tüm belediyelerine ve diğer kuruluşlarına destek vermeye devam edeceğiz. Destek derken para olarak olmayacak ama en azından yapılan çalışmaları Akkuşlulara duyurmaya devam edeceğiz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar