21 Temmuz 2024 Paz

Akkuş Kumru Yolu Açılması için 3 kişinin oluru gerekiyor

Yol Bağlantısı 3 Kişiye Takıldı

Akkuş'a bağlı Tuzak Köyü ve Kumru’ya bağlı Divani Türk Köyleri arasına yapılan bağlantı yol çalışması, yolun geçtiği güzergâhta arazisinden yer vermek istemeyen 3 kişinin engeline takıldı.

Akkuş’a bağlı Tuzak Köyü ve Kumru’ya bağlı Divani Türk Köyleri arasına yapılan yolun Akkuş ayağı tamamlanarak, Divani Türk Köyü sınırları olan Ortacüre Mahallesi’ne kadar geldi. Yol güzergâhı arazisinden geçen Divani Türk Köyü’nden 3 vatandaş, arazi vermeyince yol çalışmaları durdu.

Tuzak Köyü Muhtarı Şenel Polat, üzerlerine düşeni yaptıklarını ve yolu Divani Türk Köyü sınırlarına kadar ulaştırdıklarını belirterek, “Bundan sonrası Divani Türk Köyü Muhtarı’na ve köy sakinlerine düşüyor” dedi. Divani Türk Köyü Muhtarı Kemal Köz, köylerinden 3 kişinin bu yala karış çıktığını ve yolun geçtiği güzergâh üzerinden arazi vermek istemediği için çalışmaların kilitlendiğini söyleyerek, “Tuzak Muhtarı ve halkı üzerine düşeni yaptı. Artık bundan sonrası bizim işimiz. Ama 3 köylü vatandaşımız yola karşı çıktı ve çalışmalar durdu. Ne pahasına olursa olsun, bu engel bizi yıldırmayacak.

Her iki köye büyük fayda sağlayacak olan bu yol mutlaka yapılacak. Ben iki sene daha muhtarım ve bu yol da bu zaman içinde açılacak. Yol medeniyettir. Köylümüze bu hakkını vermek için 3 vatandaşımızı da ikna edeceğiz” dedi. Divani Türk Köyü Muhtarı Köz, köylüye de seslenerek vatandaşları ikna çağrısında destek istedi. Haber: Ünye Hizmet TV. İnternet Sitesi

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar