16 Haziran 2024 Paz

AKKUŞ KÖYLERİNDE KÖPRÜLER YAPILIYOR AK PARTİ İLÇE BAŞKANI İŞ MAKİNESİ KULLANDI

HÜKÜMET ÇALIŞMALARI ÖNCÜLÜĞÜNDE AKKUŞ AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI, ORDU İL ENCÜMENİ KATKILARI İLE

ORDU ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ VE AKKUŞ KAYMAKAMLIĞININ ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARI İLE YAPILAN

İHALE SONUÇLARINA GÖRE İLÇEMİZDE ÖZELLİKLE KÖY YOLLARININ VE KÖPRÜLERİN YAPILMASINA YÖNELİK

ÇOK HIZLI ÇALIŞMALAR ARA VERMEDEN DEVAM ETMEKTEDİR.

İLÇE BAŞKANI İZZET KAŞIKÇIOĞLU İŞ MAKİNESİ KULLANIYOR Kİ ÇALIŞMALAR HEMEN BİTSİN DİYE

ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜNÜN İHALESİ İLE YAPIMINA BAŞLANAN ÇUKURKÖY CİNGİLLİ KÖPRÜSÜNDEN SONRA

AKKUŞ KAYMAKAMLIĞI KÖYDES İHALESİ SONUCUNDA GRUP DERE YOLU ÜZERİNDE SALMAN AKKUŞ ASFALTLI YOL PROJESİ

KAPSAMINDA ORMANCIK KÖYÜ ORMANCIK (KEMAH) KÖPRÜSÜ GÖRÜLMEMİŞ BİR HIZLA YAPILMAKTADIR.

Ağustos ayı içerisinde çalışmaların görülmemiş bir hızla artması üzerine Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı İzzet KAŞIKÇIOĞLU, İl Encümeni Hamdi GÜL ve Sitemiz Yapımcılarından İhsan ÇAM Salman-Akkuş Yolundaki incelemelerden sonra aynı proje kapsamında grup dere yolu Ormancık Köyünde yapımına başlanan Ormancık (Kemah) köprüsünün yapıldığı bölgede incelemelerde bulunmuşlardır. Köprünün yapılacağı bölgede sondaj çalışması sırasında sıkıntılar olduğu 3 metre kazılma ile temel atılması düşünülürken, ancak 7 metre sonra zemine ulaşılabilindiği anlaşılmıştır. temel atılacak bölgeden ise zeminden kaynak suyunun çıktığı görülmesi üzerine çalışmalar hızlandırılarak bir an evvel köprünün ayaklarının yapılması için iş makinelerinin bölgedeki çalışmaları yoğunlaştırılmıştır. Bölgede yapılan inceleme sırasında işçilerin işe ara verdikleri görülmesi üzerine, İlçe Başkanı bunun nedeni sormuş, alınan cevap da ise temel atılacak çukura su dolduğundan su boşalmadan çalışma yapmalarının mümkün olmayacağı cevabını alınmıştır. Bunun üzerine İlçe Başkanı İzzet KAŞIKÇIOĞLU iş makinesinin anahtarını istemiş, anahtarın olmadığı cevabını alınca, gene de bir deneme yaparak iş makinesini çalıştıra bileceğini söyleyerek makineye doğru ilerlemiş ve bir şekilde iş makinesini çalıştırarak dere yatağına doğru ilerleyerek su dolu çukurun olduğu bataklık ve tehlikeli bölgeye iş makinesi getirerek çukurdaki suyu boşaltmaya başlamıştır. İl Encümeni Hamdi GÜL'de zaman zaman İlçe Başkanına yardımcı olarak suyu dökeceği yerleri göstermiştir. Akkuş İnternet Sitesi Yapımcısı olarak gözlerime inanamıyordum. Aramızda kalsın ilçe başkanı iş makinesine doğru giderken şaka yapıyor yada haber olsun diye davrandığını düşünüyordum ki yanıldığımı anladım. Başkanın iş makinesini istediği gibi kullandığını görünce ve orada bulunan işçilerin makine operatöründen daha güzel kullandığını söylediğini işitince rahatladım gibi ama iş makinesinin çalıştığı bölge bataklıktı ve makinenin altındaki toprak göçüyordu. Zaman zaman bende başkanı uyardım dikkatli olması için, ancak gördüm ki bizlerin endişelerimiz yersiz başkan işini gayet güzel yapıyor ve suyu boşaltıyordu. 2 saat boyunca suyu çukurdan boşaltan KAŞIKÇIOĞLUNA gidelim öyle yemeği hazır dememe rağmen ben bu suyu boşaltmadan gitmem demesi sözünü duyunca, gürültüden belki başkan duymamıştır ama helal sana başkan dediğimi hatırlıyorum. Saygıdeğer Akkuşlular zaman zaman eleştirdiğimiz bu insanlar İlçenin kalkınması için inanın çok çalışıyorlar. Bu köprüyü ihale etmişiz müteahhit yapsın bana ne demiyorlar. Takım elbisem çamur olur demiyorlar. Diz boyu bataklığın içine düşünmeden giriyorlar. Bu çalışma bitince işçiler hemen çalışmaya başladılar. İş hızlanmış oldu.

Amaçları ne! sadece sadece köprünün ve yolun bir an evvel bitirilmesi, Bakınız burada siyaset yapmıyoruz. Ülkemizde kaç ilçe başkanı var ki bu şekilde iş makinesi kullanma becerisi var ve kaç ilçe başkanı var ki düşünmeden diz boyu çamurun içine giriyor. Sanmayın ki bu bölgede o anda basın, kamere var. işçiler, ilçe başkanı, il encümeni ve ben İhsan ÇAM varız başka kimse yok. Yapılanlar gösteriş için değil, yüreklerini ortaya koyuyorlar. Akkuş kalkınsın, yollar yapılsın ve köprüler yapılsın diye elinden geleni yapıyorlar. Akkuş İnternet Sitesi olarak bu çalışmaya şahit olduğum için sevindim. gururlandım. Benim ilçe başkanım iş makinesi kullanıyor, il encümenim ise ona yardımcı olup, suyu dökeceği yerleri gösteriyor.Bu çalışmayı resimlediğim için çok sevindim. Herhalde her kimseye böyle bir resim çekmek nasip olmaz.

Bu çalışmayı Akkuş İnternet Sitesi aracılığı ile Dünyaya duyurmanın gururu içindeyiz. Bu işler lafla yürümüyor, çalışma ile oluyor. Aynı saatlerde Irmak, dere kenarları ile piknik yerlerinde bazı kişiler alkol alıp nara atıyor, bazı kişiler göllerde yüzüyor bazı kişiler mangalını yakmış etini pişiriyor. Diyecekseniz ki onların görevi bana ne kardeşim diyenleri duyar gibiyim. İlçe Başkanı iş makinesi kullanacak, İl Encümeni çamura girip yardımcı olacak diye bir görev yok. Bu çalışmalar özveri işi bu çalışmalar Akkuş için yüreğini koyma işi, yapılan çalışmalar sadece bununla da sınırlı değil

Dere yolu Ortabölme Seferli yollarında çakıl ocaklarında kimler inceleme yaptı. Cingilli köprüsü inşaatı başladıktan sonra kimler yapılan işleri görmeye geldi haberlerimiz. yakında.  Çok kısa bir süre sonra köprü çalışmasında gelinen durumu sizlere sunacağız. Lütfen ama lütfen her an her saniye siteyi takip ediniz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar