22 Şubat 2024 Per

Akkuş İnternet Sitesinin Yeni Amblemi ve Tanıtımı

Yeni Amblemimizin Tanıtımı

amblem01111_cureballogo

                                        Yeni Amblemimizin Tanıtımı

Bilindiği üzere bir kaç defa site için amblem yapma çalışmalarımız oldu. Her seferinde siteye takip edenler görüşlerini bildirdiler. Bu görüşleri bizlerin daha çok çalışmamız için kamçılayıcı oldu. Düşündük ki Akkuş için, Akkuşlular için her şeyde olduğu gibi bu konuda da en iyisini yapmak gerekiyor. Sitemizin Ankara Muhabiri Başmühendis Şefik ÇÜREBAL, çok titiz bir çalışmaya koyuldu. Onlarca amblem yaparak arasından seçim yapmamızı istedi. Hep beraber ortak noktada birleştiğimiz çalışmayı sizlere sunuyoruz.

Bu Amblem neyi anlatıyor, Akkuşun tarihini anlatıyor, Doğasını anlatıyor, Derelerini, yeşilliklerini, Ağaçlarını anlatıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığınca Turistik yer seçilen Argan Yaylasını, yayladaki kar yağışını ve karın uzun süre beklediğini anlatıyor. Akkuş Festivalini Anlatıyor. Güneşin 1350 Rakımda çok farklı doğuşunu anlatıyor. Bayrakla, Türkiye Cumhuriyetini, Şehitlerimizi, Gazilerimizi, Bayrağımızı anlatıyor. İlimiz Ordu'yu, İlçemiz Akkuş'un merkezindeki yerleşimi anlatıyor. Peki Kuşlar neyi anlatıyor dersiniz. Aslında o kuşlar önceleri kara kara kuşlardı. Zamanla Ak oldular. Haberci oldular. Akkuş İnternet Sitesinin habercileri oldular ki anında haberler herkese ulaşıyor. Sanırım aşağıda Akkuş'un tarihini okuyunca, konu daha net anlaşılacak.

Sizleri Akkuş'un tarihi ile baş başa bırakalım. Oğuz Boyları XI. Yüzyılda yerleşebilecekleri yerler ararlar. Issız ve tenha. Gökyüzünde uçan kara kara kuşlardan başka hiçbir şeyi olmayan bugünkü Akkuş İlçesinin bulunduğu yere gelip yerleşirler ve buraya KARAKUŞ adını verirler. Daha sonraki yıllarda ise Karakuşun ilçe olması için Rahmetli Adnan MENDERES'İN yanına giden heyete ise MENDERES, Karakuş İlçe Olsun. Ancak Karakuşta artık kara günler geride kalsın, Ak günler olsun. Adını da Akkuş olarak değiştirelim der, ve 4.3.1954 Yılında Akkuş İlçe Olmuştur.

 

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar