16 Haziran 2024 Paz

Akkuş İMKB YİBO BEYAZ BAYRAK’LA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Akkuş YIBO EN SAĞLIKLI EN TEMİZ OKUL

salikokul.jpg yibo76.jpg

Akkuş İMKB YİBO

BEYAZ BAYRAK'LA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Okulumuz, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından


"TEMİZ OKUL, SAĞLIKLI OKUL PROJESİ"

kapsamında "BEYAZ BAYRAK" almıştır

Okul sağlığının iyileştirilmesini teşvik etmek amacıyla Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nca ortaklaşa düzenlenen ve 2006 yılında uygulanmaya başlanan Okullara Beyaz Bayrak ve Sertifika verilmesine yönelik uygulama kapsamında Akkuş İMKB YİBO  BAYAZ  BAYRAK’la ödüllendirildi.

            Akkuş İMKB YİBO’nun müracaatı üzerine tarih belirtilmeden okula gelen İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince denetlenen okulumuz denetleme sonucunda yeterli kriterlere sahip olduğu gözlemlenerek BEYAZ BAYRAK’la ödüllendirilmeye layık görüldü. Akkuş İMKB YİBO 09/05/2007 Çarşamba günü Ordu da düzenlenen törenle ödülünü aldı. Konuyla ilgili olarak görüşünü aldığımız Okul Müdürü Salih ÖZTÜRK; “açıldığı günden beri  okulumuzun fiziki ortamlarını düzenlemek ve modernize etmek için uğraşıyoruz. Kaliteli bir eğitim ancak kaliteli ve gelişmeyi yakalamış kurumlarda mümkün olur. Biz bunu yakaladık. Şimdi sıra eğitimin kalitesini  daha da yükseltmek. Okulumuzun BEYAZ BAYRAK uygulamasında ödüllendirilmesi bizleri gururlandırdı. Başta Bize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ilçe milli eğitim müdürlüğüne ve tüm idareci öğretmen yardımcı personellere teşekkürü bir borç bilirim.  

Bayrak kurumda iki yıl kalacak. 2 yıl sonunda istenirse tekrar müracaat edilebilinecek

Related Articles

1 Yorum

  1. Öncelikle Akkuş İMKB YİBO İlköğretim okulu müdürünün şahsında bu okuluda çalışan idareci,öğretmen,hizmetli,memur ve okulun öğrencilerini ve velilerini teşekür ediyor ve tebrik ediyorum.Ben Akkuşlu ve Anakra’da bir ilköğretim okulunda idareci olarak görev yapıyorum.Haberi okuyunca çok heyecanlandım ve sevinç duydum. Şu an duygularımı dile getirecek sözcükler bulamıyorum.Sadece şunu söyleybilirim. ‘Çalışınca başarı kendiliğindengeliyor.’Adem EREN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar