20 Mayıs 2024 Pts

AKKUŞ İLÇESİNİN GELECEĞİNE YÖNELİK OLARAK YAPILAN HİZMETLERE EK OLARAK YENİ BÜYÜK BİR HİZMET VAR MI?

AKKUŞ İÇİN HANGİ HİZMETLER SIRADA
 • Ünye Çevre Yolu temeli atılması ve yolun yapılacak olmasını Ünyeliler adına yolu kullanacaklar adına ve Akkuşlular adına çok sevindik. Hayırlı olsun.
 • Fatsa Sahilinin genişletilmesi projesinin de temeli atıldığını öğrendik. Fatsalılara ve parktan yararlanacak herkese hayırlı olsun.
 • Ordu Merkez Boztepe'ye 5 yıldızlı süper otelin yapılacağını ve projeye alındığını öğrendik hayırlı olsun.
 • Ordu Merkez ve ilçelerinde hizmetlerin olduğunu bildiğimiz gibi
 • Akkuş İlçesinde de hizmetlerin olduğu bilinmektedir.

ANALİZ: İnkar etmiyoruz. Akkuş ilçesinde hizmetler son senelerde çok yoğun olarak devam etti. Ancak yıllarca Akkuş unutulduğu için, daha önceki Valimizin ilçemize sanırım uzun süre Valilik yaptığı Ordu Valiliği görevinde bir kez geldiği bilgisi bizlere ulaşmıştı. Unutulan Akkuş'a son zamanlarda yapılan hizmetler ne yazık açık o kadar büyük ki kolay kolay açık kapanmıyor. Yeterli gelmiyor. İlgili kişiler ve kurumlar Köydes ödeneklerinde Akkuş'a çok yardım yapıldı diyorlar. Doğru olabilir ama yetersiz. Gene diyecekler ki Ordu'nun diğer ilçelerine köydes ödenekleri az oldu. Bu nedenle Akkuş bu dönemde şanslı diyecekledir. Doğru olduğu kadar net değildir. Şu anlamda net değil diyoruz. Ordu Merkez ve Akkuş dışındaki ilçelerine köydes ödenekleri az ama aradaki fark yapılan diğer ödenekler, devlet yatırımları ile kapatıldığı gibi genelde bakıldığı zaman da Akkuş ilçesine yapılan ödenekler ve devlet yatırımları minumum seviyde kalmaktadır.

Çayıralan ve Seferli İlköğretim Okulları yapılıyor. Köy yolları çakıl serilip yapılıyor. Yeni yollar ve bazı yolların genişletilmesi çalışmaları devam ediyor. Bunlara teşekkür ediyoruz ama İl geneline bakıldığı zaman tüm bunlara rağmen Akkuş İlçesi için yapılan hizmetlerin az olduğu yetersiz olduğu bilinmektedir.

Sözü fazla uzatmadan İl genelinde diğer ilçeler ile aradaki yatırım farkının kapanması için önerimiz şudur.

 • Seçimlere kadar ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR yolunun genişletilmesi ve otoban şeklinde yapılması için projenin onaylanış ve aynı ünye çevre yolu gibi bu günlerde temelinin atılması ve yola başlanması
 • Akkuş Lisenin yeniden yapımı için Milli Eğitim Bakanlığında Onay Bekleyen Lise Projesinin onaylanarak kış gelmeden, Okul açılması günü gelmeden Okulun temelinin atılması
 • Akkuş Devlet Hastanesinin Ameliyathanesinin yeniden yapılması projesinin sağlık bakanlığından onaylanarak Akkuş Akkuş Devlet Hastanesi Ameliyathanesinin yeniden yapımına başlanılması ve ayrılan 350 Bin YTL nin yetersiz geleceğinden acilen bir o kadar daha ödeneğin acilen Hastaneye ye aktarılması çok aciliyet beklemektedir.
 • 175 BİN YTL harcanarak yapılan Akkuş Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesine acilen Doktor atanması, Anlamıyoruz İlgili kişiler ve kuruluşlar bu kadar duyarsız olamaz. Bürokrasi var. Doktor ataması olmuyor mazaret değil. İl Sağlık Müdürlüğü, Akkuş Grup Sağlık Müdürlüğü mü, Hastane Müdürlüğü yada siyasiler mi bir çözüm bulur. İster devlet Doktou ister özel çalışan Doktorun maaşını mı ödeyerek diyaliz ünitesi başına geçiririz. Bu konun acilen çözülmesi şart.
 • 5 beldesi 1 merkez Belediyesi ve 35 köyü olan Akkuş İlçesinin hiç bir belde ve köy yolunda Asfaltlı yol yok. KÖydes ödenekleri asfaltlı yol için yeterli değil. Bu nedenle köydes dışında ödenekler ayrılarak lütfen en azından 4 Grup yolundan bir tanesinin bu sene Asfaltlanmasını talep ediyoruz.
 • Bürokrasi engelleri artık canımıza tık dedi. Akkuşlu Akkuş Meslek YÜksek Okulu için yerini hazırladı. En acilen Akkuş'a Meslek Yüksek Okulu açılacaktır. Kararın Bakanlar kurulundan çıkmasını acilen bekliyoruz. Ordu Üniv. görev dağılımı yapacak. Yok karar verecek. Uzay çağındayız. Bilgisayar ortamındayız. Üniv. heyeti toplanması ve kararlar alması neden geçikiyor. İlgili ve yetkili kurum ve kişilerin bu konu ile ilgilenmesini ve çok yakın bir tarihte Akkuşlulara Akkuş Meslek Yüksek Okulunun açılması kararı müjdsini vermesini istiyoruz.
 • İş sahası açılması ve devlet yatırımlarının ilçemizde biraz daha artmasını talep ediyoruz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar