22 Eylül 2023 Cum

AKKUŞ İLÇESİNE YAPILAN HİZMETLERİN YANINDA İNSANLARIMIZ DA DÜŞÜNCE OLARAK KABUĞUNU KIRIYOR

  ANKARA DA YAPILAN MİNİ İSTİŞARE TOPLANTISINDA

ULAŞIM, SU VE EĞİTİM ÖĞRETİM KONULARI DEĞİL,

ŞİMDİYE KADAR ALIŞKIN OLMADIĞIMIZ KONULAR GÜNDEME GELDİ.

AKKUŞ KABUĞUNU KIRIYOR DİYENLER HAKLI ÇIKIYOR

{mosimage}{mosimage}

Sayın Milli Eğitim Bakanımızın Akkuş YİBO Okulunun açılışında ilçemizde bulunduğu sırada, Söz konusu okulun yapılmasında büyük emekleri olan Ak Parti Ordu Milletvekili ve TBMM Grup Başkan Vekili Eyüp FATSA, Sayın bakanımızdan bu okulumuzun acilen bir minibüse ihtiyacı olduğunu dile getirmesi üzerine başlayan araç serüveni daha sonra Milli Eğitim Bakanlığının toplam 39 minibüsü 81 il içindeki bazı okullara tahsis edilmesi ile gelişmeler devam etmiş, Ordu ili için tahsis edilen araçta Akkuş YIBO ya verilmesi kararı ile sona doğru yaklaşmıştır. Bu aşamadan sonra Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmalarını son kez değerlendirerek, Bakanlığın daveti üzerine aracı almak için Ankara'ya gidecek heyetin daha başka çalışmaları da Başkentte görüşmesi düşüncesi ile İlçemiz merkezine yapılmasına karar verilen çok programlı Lisenin durumunu ve diğer birçok konularda da gündemdeki konuları görüşmek üzere Milli Eğitim Şube Müdürü Sedayi ALTUN ve YIBO Okul Müdürü Salih ÖZTÜRK'ün görevlendirilmiş olup, Ankara'da ise eğitimcilerimiz yalnız bırakılmamış birçok meslek ve çeşitli uğraşları olan 12 kişilik bir istişare yemekli toplantı düzenlenmiş ve masaya AKKUŞ yatırılarak herkes görüşlerini dile getirmiştir. Sohbet havası içinde geçen toplantıya

{mosimage}{mosimage}

Kızılelma Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ

Akkuş Milli Eğitim Şube Müdürü Sedayi ALTUN,

Akkuş YIBO Okul Müdürü Salih ÖZTÜRK

Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanı Sadık ŞAHİN

Astsubay Başçavuş Erol COŞKUN

Damyeri-Tuzak Dernek Başkanı Necdet DEMİR

Akkuş İnternet Sitesi Yapımcılarından Bilgisayar Programcısı İhsan ÇAM

Koop Başkanı Resul DEMİR

Esnaf (Berber) Nevzat TÜRK

Esnaf (Giyim üzerine) Mehmet KÖSE

İnşaat Taşoranı Aydın GÜLLÜ

Esnaf (Gazino İşletmecisi) Recep DEMİRCİ

{mosimage}

Resmi olmayan sohbet ortamında yapılan istişare toplantısında neler konuşuldu. HERKESİN AYNI DOĞRULTUDA GÖRÜŞ BİRLİĞİNE VARDIĞI KONUŞMALARDAN ÖZETLER

 • İlk yapılacak Milletvekilliği seçimlerinde kesinlikle Akkuş İlçesinden Milletvekili adayı çıkartılmalı, çıkan aday desteklenmeli, Akkuş Kimlikli bir kişinin TBMM Milletvekili olarak yer alması için her Akkuşlu gayret göstermeli, tespit edilen aday Ankara, İstanbul ve 81 il ile yurt dışında yaşayan Akkuşlular tarafından motive edilmeli, ferdi ve dernekler bazında da çalışmalara yardımcı olunmalı bunlar yapılırken siyaset yapmak anlamından ziyade Akkuşlu Milletvekili çıkarmak amaç olmalı.

 • Bürokrat atamalarında Akkuşluların düşünülmediği bilindiğinden, Akkuşlu siyasilerin birlik ve beraberlik içinde davranarak acilen Akkuşlu bürokratların atanması için gayret göstermeliler. Artık çalışmaların bir ayağında bürokrat atamalarına ayrılması zamanı geldiği unutulmamalıdır.

 • Yol Çalışmalarının memnuniyet verici çalışmalar olduğundan emeği geçenlere teşekkürler sunuldu.

 • Köprü Çalışmalarının memnuniyet verici çalışmalar olduğundan emeği geçenlere teşekkürler sunuldu.

 • Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmalarından dolayı Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürü Sedayi ALTUN ve YIBO Okul Müdürü Salih ÖZTÜRK'e teşekkürler sunuldu. Eğitimcilerde yapılan çalışmalar hakkında aydınlatıcı bilgiler sundular.

 • Yol çalışmalarında bundan sonraki hedefin asfalt çalışması olması yönünde temenniler iletildi.

 • Damyeri Köyü İlkokulun yapılması için çalışmalara bir an evvel başlanılması gerektiği dile getirildi. Okulun yapılması için Damyeri-Tuzak Dernek Başkanı ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını dile getirdiler. Köylü vatandaşların derneğe yardımcı olmasını istediler. Ayrıca Damyeri köyünün Köy Odasına ihtiyacı olduğu ifade edildi. Damyeri köyünden toplantıya katılanlar köy halkının birlikte her sorunu çözeceğini sık sık dile getirerek, daha çok birlik ve beraberlik içinde olmaya gayret göstererek, bir an evvel Okulun, Köy Odasının ve daha değişik çalışmaların köyde yapılması için herkesin çaba göstermesi gerekliliğini anlattılar.

 • Zaman zaman konukların kendi köylerinden sık sık söz etmeleri üzerine Başkan İsa DEMİRCİ söz olarak "Amaç Akkuş olmalı, Tuzak köyü ile Çökek köyünü, Ceyhanlı köyü ile Kurtboğaz köyünü aynı hedefte bir araya getirmek, ortak noktada ve Akkuşun hedefleri doğrultusunda birlikte hareket etmeye gayret göstermeliyiz. Öncelikle kazanan Akkuş olmalı, Bazı kurumlar, en büyük belediyeler, Diğer kurumları ve büyük belediyeler diğer belediyelere şemsiye görevi görmeli, tüm belediyeler birlik ve beraberlik içinde olmalı, İl Encümenleri, Siyasi Parti başkanları konu Akkuş olunca birlik ve beraberlik içinde olmalı, bunları başardığımız an Büyük Akkuş Rüyası gerçek olacaktır.

 • Her Akkuşlu birbirini kabullenmeli, birbirine yardımcı olmalı, Akkuşlu birbirine köstek değil yardımcı olmalı,

 • Akkuş İnternet Sitesinin çalışmalarından dolayı Site Yapımcılarımızdan İhsan ÇAM'a teşekkür edilmiştir. Yukarıda sayılan işlerin yapılmasında Akkuş İnternet Sitesinden istifade edilmesi gerektiği dile getirildi.

 • Akkuş Kabuğunu kırıyor dedik. Bu yargıya nasıl varıldı: İki Akkuşlu bir araya gelince köydeki yol sorunundan, sağlık sorunundan ve okul sorunundan söz ederlerdi. Yukarıda sözünü ettiğimiz toplantıda dile getirenleri sanırım okudunuz. Neden söz ediliyor. Artık bu konulardan nerdeyse hiç söz edilmiyor. Akkuşlu Milletvekilinden Söz ediliyor, Akkuşlu Bürokrat atamasından söz ediliyor. Yeniden okul yapılmasından değil eski okulun yenilenmesinden söz ediliyor. Akkuş ilçesine yapılacak Çok programlı liseden, Site yönetimi olarak en büyük isteğimizden biri olan Akkuş Meslek Yüksek Okulunun yapılmasından söz ediliyor. Köylere yapılacak işlerden değil yapılan işlerden söz ediliyor. Akkuş ve belde belediyelerde yapılacak işlerden ziyade yapılan güzel çalışmalardan söz ediliyor. Site yönetimi adına katıldığım bu sohbette şok geçirmedim desem yalan olmaz. Başka ilçeden olan kişilerle mi konuşuyorum diye bir an durakladım. Kendime gelmeye başladığımda ise Akkuşlularla beraberdim. Şikayet değil memnuniyetlerden söz ediliyordu. 2 sene sonraki seçimden söz ediliyordu. Büyük Projelerden söz ediliyordu. Söz alarak yapılan çalışmalardan söz edilince hep bir ağızdan yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür edildi. Dua edildi. Allah Razı Olsun dendi. AKKUŞ'A HİZMET EDENLERDEN, YAPILAN ÇALIŞMALARA YARDIMCI OLANLARDAN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

 • AKKUŞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN ANKARA'DAKİ ÇALIŞMALARINDAN YARINDAN İTİBAREN SİZLERE HABERDAR EDECEĞİZ.

 • AKKUŞ YIBO OKULUNA ARAÇ TAHSİS EDİLDİ. GENİŞ BİLGİ ÇOK YAKINDA

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar