21 Haziran 2024 Cum

Akkuş İlçesine NE Zaman Meslek Yüksek Okulu Yapılacak

Sample ImageÜnye ve Fatsa’ya Yüksek Okul

AK Parti Ordu Milletvekili Hamit Taşçı, Ordu Üniversitesi’ne rektör atamasının yeni düzenlemeyle yapılacağını, atama yapılmadığı takdirde ise yeni Cumhurbaşkanlığı’nın görev süresinde bu atamayı süratle yapacaklarını kaydetti. Taşçı, üniversite bünyesine Ünye ve Fatsa Meslek Yüksek Okulları’nın da kazandırılacağını müjdeledi.

Ordu Üniversitesi ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Ordu Milletvekili Hamit Taşçı, iktidarları döneminde üniversiteyi hayata geçirdiklerini ve yeni düzenlemeyle de üniversiteye rektör atanacağını söyledi. Ordu Üniversitesi rektör atamasında yaşanan sürecin sancılı geçtiğini kaydeden Milletvekili Hamit Taşçı, “Rektör atamasıyla ilgili yasa anayasa tarafından iptal edildi. Hukuki bir boşluk doğdu. Birkaç ay içinde yeni bir düzenleme yapılacak. Yeni düzenleme yapılıncaya kadar emri vaki şeklinde YÖK hukuk dışı bir uygulama yaparsa, bu yargıya intikal eder ve yargı süreci başlar. Eğer yeni çıkacak yasayı bekler, yeni düzenlenecek yasaya göre işlem yaparsa bu usulsüzlük ortadan kalkar. Eğer bu süreçte yine bu atama yapılmazsa, yeni cumhurbaşkanlığının görev süresinde bunu çok süratle yaparız” diye konuştu.

Ünye ve Fatsa’ya Meslek Yüksek Okul açılacağını ve 2007-2008 eğitim öğretim dönemine yetişmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü kaydeden Vekil Taşçı konuyla ilgili olarak şu bilgiyi verdi: “2002’de seçildik, seçildikten iki ay sonra 2003’ün başında Ordu Üniversitesi’ni gündeme getirdik. Gelinen süreçte Ordu Üniversitesi kanunlaşarak resmen kurulmuş oldu. Üniversite kurulurken Bakanlar Kurulu’ndan gelen taslakta Tıp Fakültesi, Ünye Meslek Yüksek Okulu, Fatsa Meslek Yüksek Okulu ve Sağlık Birimleri Enstitüsü yoktu. Hazırladığımız önergelerle bu okullar da Milli Eğitim komisyonunda gündeme getirildi ve kabul gördü. Ordu Üniversitesi’nin programı arasına girmiş oldu. Ünye’ye yüksek okul yapılmasını yasaya koyduk. Bu sene 2007-2008 eğitim öğretim dönemine de yetişmesi planlanıyor. Fatsa Meslek Yüksek Okulu da eğitim- öğretim hazırlığını yapıyor. ” Ünye Hizmet TV. İnternet Sitesi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar