20 Temmuz 2024 Cts

Akkuş İlçesindeki Turizm Konusundaki Site Yönetimi Görüşü

Turizm Yatırımlar Komisyonu Kurulması gerekmektedir.

amblem0110_ 

AKKUŞ İNTERNET SİTESİNİN

İLÇEMİZE YAPILMASI GEREKEN HİZMETLER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİ

" T U R İ Z M "

Düşüncelerimizi yazmadan önce bilinmesi gereken bir konuya açıklık getirmek istiyoruz. Akkuş bir ilçe olup, tüm kamu kurumları ile teşkilatlanmıştır. Dolayısı ile her kurum kendi alanları ile ilgili çalışmaları sürekli yapmaktadırlar. Belediyeler de aynı şekilde projeler üretmektedirler. Bizler düşüncemizi yararken, kurumların ve özellikle Belediyelerin işlerine karışma gibi bir düşüncemiz olamaz. Amacımız, yapılan çalışmalara destek vermek, unutulan konuları hatırlatmak, ve şahsi düşüncemiz ile yapılması gereken hizmetlerde izlenmesi gereken yollara bizler nasıl katkı sağlayabiliriz. Yada yurdun değişik bölgelerindeki çalışmalardan esinlenerek daha iyisi Akkuş ve köylerine nasıl yapılır diye kafa yormaktır. Bildiklerimizi ve önerilerimizi açıklayarak çorbada acaba boncuk tanesi kadar bir katkımız olabilir diye düşünerek bu yazımızı sizlere paylaşıyoruz.

Bu günkü konumuz Turizm, Bizlerin takip ettiği kadarı ile 2 defa komisyon kuruldu bu güne kadar ve her ikisi de başarılı oldu. -Akkuş-Salman Yolu Komisyonu ve Akkuş Meslek Yüksek Okulu Komisyonu, uzun süredir takip ettiğimiz bu iki komisyon başarılı çalışmalar yapmışlar ve Akkuş-Salman yolu Akkuş Tarihinin en geniş ve düzenli yolu olarak halkın hizmetine açılmıştır. Bu komisyon çalışmalarına devam ederse ve Kaymakamlık ile siyasiler de destek verirlerse inanıyoruz ki Akkuş tarihin en güzel yolu asfalt olacaktır. Özellikle Belediye Bakanı Lütfi EFİL'in büyük gayretleri ile Akkuş Meslek Yüksek Okulu komisyonu da çalışmalarında mesafe almışlar ve inşallah çok yakında müjdeli haberi almayı ümit ediyoruz.

Şimdi yukarıdaki hatırlatmaları yapınca sizleri gene 2. Akkuş Kurultayındaki Sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM'ın yaptığı konuşmadan alıntı yaparak sözlerimize devam ediyoruz. İhsan ÇAM "İlçemizin kalkınması ve yıllardır ihmal edilmesinin önüne geçilmesi için çok düzenli çalışmak gerekmektedir. Öncelikle bir çok hizmet konularında komisyonlar kurulmalıdır. Bu komisyonlar Ulaşım, Sağlık, Eğitim, Yatırım, Tarım ve Turizm gibi komisyonlar kurulması gerekmektedir. Bu komisyonların Akkuş-Ordu-Samsun ve Ankara hattı ve Yurtdışında ayakları, kolları olması gereklidir. Hizmet işi takip işi…" demişti. İhsan ÇAM'ın o dönemlerde bu önerileri pek itibar görmedi ama yıllar geçtikçe, ÇAM'ın haklılığı anlaşıldı ve yıllar sonra ilk Ulaşım komisyonu devamında ise Eğitim Komisyonu kuruldu ve güzel çalışmalar ortaya çıktı. Şimdi ise sıra her ne kadar geç kalınsa da Turizm Komisyonuna devamında ise Sağlık, Tarım ve Yatırım Komisyonları kurulmasına gelmiştir.

İlçemiz Merkez Belediye Başkanı Lütfi EFİL şahsi ve Belediye başkanı sıfatı ile bir çok konularda turizme yönelik çalışmaları oldu. Değişik kuruluş ve kişiler ile irtibatlara geçti. Ancak takip ettiğimiz kadarı ile yalnız kaldı. Tek başına çaba harcamaya çalışıyor. Belediye sınırları da aşıp köylere kadar turizm konusunda neler yapılabilir diye uğraş veriyor. Kendisini bu duyarlı çalışmalarından dolayı kutluyoruz. Akkuş hepimizin herkes en az Belediye Başkanı EFİL kadar çalışması gerekmiyor mu? Ancak şunları duyar gibiyim özellikle gurbettekiler bizim haberimiz yok. Haberimiz olsaydı yardımcı olurduk gibi sesler duyar gibiyiz. İşte bu bağlamda İlçemizdeki tüm kurumlara sesleniyoruz. Güçlerimizi birleştirelim. Bir araya gelelim. Çalışmalar düzenli olsun. Çalışmalar herkese ulaşsın. Bu şekilde büyük çalışmalara imza atmak istiyorsak ilk yapılacak iş hemen Akkuş İlçesi Turizm Yatırım Komisyonu kurmak. Kurulacak komisyona öncelikle çalışacak ve severek görev yapacak kişiler seçilmeli, seçilen kişiler hemen görev dağılımı yapmalı. Ancak burada bir konuyu daha hatırlatmak istiyoruz. Turizm komisyonuna Ordu, Ankara, İstanbul, Antalya, Almanya ve Hollanda'dan da üyeler seçilmeli. ( Başka İllerden de olabilir.) Komisyon öncelikle uzman kişileri ve devlet kurumlarına müracaat ederek bilir kişileri Akkuş ve köylerine davet etmeli, incelemelerde bulunmalı, Raporlar, projeler hazırlanmalı, çok gerekirse ücretli olarak ta  olsa özel teşebbüsten de yardım alınmalı, Gerek internetten gerek biz zati gidilerek diğer il ve ilçelerdeki çalışmalar incelenmeli ve ilçemize uygun olanlar örnek alınmalı, Hazırlanan projelerin takibi ve kulis çalışmaları için, Ordu temsilcisi, Ankara temsilcisi hemen çalışmalara başlamalı yada komisyon topluca çalışmaları takip etmeli, Bu bağlamda aklıma gelen bir konu da Akkuş İlçesine Yatırım için ve gurbetteki Akkuşluların tekrar ilgisini Akkuş'a çekmek için, Akkuş belediye Başkanı öncülüğünde bir ekibin içinde turizm komisyon üyesinin de bulunduğu kişilerin Almanya, Hollanda, Fransa'daki Akkuşlular ile görüşmelerde bulunmak üzere gurbetçilerimiz ziyaret etmeleri ve gereken bilgileri vermelerini yıllardır bekliyoruz. Başkanım sırası gelmedi mi daha?

Şimdi önümüzde bir fırsat daha var. Ordulu olup, İstanbul'dan Milletvekili seçilen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY, Akkuş için bir şans değil mi? Ama bu şansı iyi değerlendirmek de Akkuşluların görevleri değil mi? Bakanımız Akkuş'u ve Bölgeyi gayet iyi bilmektedir. Yıllar önce de ilçemizde bir çok konularda hizmetleri vardır. Yukarıda sözünü ettiğimiz gibi İlçemizdeki turizm bölgelerinin tespiti için gereken uzman ve mühendislerin sağlanmasında, Bakanımızdan yardım istenebilir. Bu aşamalardan sonra proje aşamasına gelen konularda bürokrasiye takılan konularda Bakanımızdan destek istenebilir. Yıllardır herkesin hayalini süsleyen Akkuş İlçe Merkezine teleferik kurulması konusun titiz bir çalışma ve Bakanımızın da desteği ile bu sefer yapılacağına inanıyoruz. Lütfi Başkanım ve Kurulacak Turizm Yatımları Komisyonu, inanın çok başarılı çalışmalara imza atacaklardır. İşlerin takibinde Ordu ve Ankara temsilcilerine çok iş düşmektedir. Yıllardır Akkuş'a sırtına dönenen Yurt dışındaki Akkuşluların turizm ve diğer yatırım konularında Akkuş geleceğinin şekillenmesinde çok büyük katkıları olacağına inanıyoruz. Turizm konusunda Akkuş diğer konularda olduğu gibi kabuğunu kıracaktır. Biz inanıyoruz ve bu yazıyı kaleme aldık. Sizlerde inanırsanız, Akkuşlular bu konuda çok büyük başarılara imza atacaklarına inanıyoruz.

Saygıdeğer Akkuşlular, Kurulacak Turizm Yatırımları Komisyonuna ve Belediyelerin bu konudaki çalışmalarına yardımcı olmak bizlere düşmektedir. Her Akkuşlu elini taşın altına koymalıdır. Turizm konusu ile ilgilenen her Akkuşlu, Akkuş ilçesinde turizmin gelişmesi için ne gerekiyorsa yapmalıdır. Turizm işi ile ilgilenen Akkuşlular lütfen yardımcı olun. Turizmci tanıdığı olan Akkuşlular lütfen sohbetlerinize Akkuş İlçesine yapılacak turizm konuların da katın, Akkuşlu Bürokratlar, bürokrasiye takılan işleri takip etmek de size düşüyor. Çevrenizdeki arkadaşlarınız ve dostlarınıza ile görüşerek Akkuş için neler yapılabilir konularında destek alarak katkı sağlayın. Site yönetimi olarak bizlerde Turizm Yatırımlar Komisyonun çalışmalarını an ve an sitemizde yayınlayacağımız şimdiden beyan ederiz. Bu konudaki görüşlerinizi sitemize yazarsanız. Yeni bir sayfa açarak yayınlayacağız. Her şeyin en iyisi en güzeli Akkuş ve Akkuşlular için olması dileklerimiz ile

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. SEVĞİLİ SİTE YÖNETİMİ İŞİNİZDE BAŞARILAR DİLİYORUM SİZDEN BİR RİCAM VAR NE OLURSUNUZ ŞU SİTENİN BİR KÖŞESİNE AKKUŞUN VE YÖRE KÖYLERİNİN RESİMLERİNİ KOYSANIZ BİZDE BURDAN ĞÖZ HASRETİNİ GİDERMİŞ OLURUZ LÜTFEN BUNU SİZDEN RİCA EDEREK İSTİYORUM BAŞARILAR istanbul”dan

    SİTE YÖNETİMİ: Sitemiz ana sayfasından 34 köy ayrı ayrı sayfasınının olduğunu ve her köye ait resimler olduğunu göreceksiniz. Akkuş ve köyleri ile ilgili sitede gereği kadar resim mevcuttur.

  2. tabi ki akkuş için en iyisi ve en güzeli olsun isteriz ve istiyoruz.ancak önümüzde bir fırsat var ordulu olan ancak istanbuldan millet vekili seçilen ertuğrul günay var diyorsunuz.onun öncesine kadar ordulu olan ve hatta ordu milletvekili seçilen hilmi güler vardı.bir düşünşenize bunlar geçmiş beş yıllık dönemde ne yaptılar akkuşada şimdi yapacaklar.allahınızı severseniz bırakın bunları hemşerim kendinizi bilmem de milleti kandırmayın.Bu sizin sözünü ettiğiniz insanlar akkuşu ve akkuşluyu yıllarca kandırdı ve hakir gördü.şimdi sıra aslında bizde bizde üzerimize düşen görevi yapalım ve onlara layık olduğu gibi davranalım.yani seçimde kapımı aç ondan sonra beş sene kaç politikası yapanlara rest çekelim.aklıma gelmişken niksar fatsa yolununun hesabını soralım.köy yolunu aratmayan akkuş ünye yolunun adam gibi ne zaman yapılacağını soralım.siz ne turizminden basediyorsunuz.benim memleketimin insanını hiç kimse kandırmamalı.buna hep beraber engel olmalıyız.artık kendimizi gösterelim akkuşun ve akkuşlunun kim olduğunu herkes bilsin.ona göre konuşsun artık söz akkuşta olsun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar