21 Şubat 2024 Çar

Akkuş İlçesindeki Ortaöğretim Kurumu Öğrencileri Bu Yarışmayı Kaçırmayın. En Büyük Ödül Sizin Olsun

Akkuş İlçesindeki Ortaöğretim Kurumu Öğrencileri

Bu Yarışmayı Kaçırmayın. En Büyük Ödül Sizin Olsun

GENÇLER “HAYALİNDEKİ ORDU”YU YAZACAK  

BÜYÜKŞEHİRDEN ÖDÜLLÜ KOMPOZİSYON YARIŞMASI   

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde “Hayalimdeki Ordu” temalı ortaöğretim öğrencilerine yönelik ödüllü kompozisyon yarışması düzenlenecek. 19 ilçede bulunan MEB’e bağlı tüm resmi ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerinin katılacağı yarışma için eserlerin teslimi 20 Nisan’da sona erecek. 

 YAŞADIKLARI ŞEHRİ ARAŞTIRARAK YAZACAKLAR  

 Ordu Büyükşehir Belediyesi, kurum ve kuruluşlarla yaptığı iş birliği çalışmaları ile Ordu’da çeşitli etkinliklerin hayata geçmesine öncülük ediyor. Bu kapsamda Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapan Büyükşehir Belediyesi, gençlerin kompozisyon yoluyla kendilerini ifade edebilmeleri, var olan yeteneklerini ortaya çıkarmaları, yaşadıkları şehri araştırarak öğrenmeleri, o yerin tarihi ve kültürel değerlerini keşfetmeleri, gelecekte nasıl bir şehirde yaşamak istedikleri konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla “Hayalimdeki Ordu” temalı bir kompozisyon yarışması düzenleyecek. 

 SON BAŞVURU 20 NİSAN 

 Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek olan ödüllü kompozisyon yarışmasına MEB’e bağlı tüm resmi ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrenciler katılacak. Eserler, en geç 20 Nisan 2022 tarihine kadar teslim edilecek. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan değerlendirme komisyonu ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Temsilcisinin katılımı ile eserler değerlendirilecek ve yarışmanın sonucu 19 Mayıs 2022’de ilan edilecek.  

 DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLECEK  

 Alanında deneyimli jüri üyeleri tarafından yapılacak olan değerlendirmelerin ardından dereceye giren öğrencilere Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından şu ödüller verilecek: 

 olan öğrenciye Katılım Plaketi ve 3 bin TL para ödülü

  1. olan öğrenciye Katılım Plaketi ve 2 bin TL para ödülü
  2. olan öğrenciye Katılım Plaketi ve 1.000 TL para ödülü

Bu öğrencilerin dışında 3 ayrı öğrenciye 500 TL Mansiyon Ödülü verilecek.  

 Yarışma hakkında tüm detaylara ve başvuru formuna www.ordu.bel.tr adresinde yer alan DUYURULAR kısmından ulaşılabilecek. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar