21 Haziran 2024 Cum

Akkuş ilçesinde Seracılık Dönemi Başlıyor

Akkuş Ziraat Odası, Bir İlke Daha İmza Attı. Çukurköy’de İlk Serayı Kurdu.

 

AKKUŞ ZİRAAT ODASI

AKKUŞLU ÇİFTÇİSİ İÇİN BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

AKKUŞ’TA SERACILIK BAŞLIYOR

 

 

Ordu Bölgesinin rakımı en yüksek ve dolayısı ile çiftçiliğin de en zor olduğu ilçesi olan Akkuş İlçesine,

 

 

Ziraat Odası tarafından bir hizmet daha getirildi.

 

Yürütülmekte olan AB Hibe Projesi kapsamında kursiyerlere uygulamalı eğitim vermek ve bölge çiftçisini modern tarıma sevk etmek amacı ile 244 m2 lik bir sera kuruldu.

 

Sera Kurmak için seçilen yer ise; Çukurköy’ün Kiren Mahallesi Olarak Belirlendi.

 

Akkuşlu çiftçilerimize hayırlı olsun.

Ahmet KAYA

Akkuş Ziraat Odası Başkanı

 

 

Related Articles

12 YORUMLAR

 1. Sayın Başkan, Akkuş\’ta bu ilk uygulamayı gerçekleştirdiğiniz için sizi kutluyorum. Akkuş ilçe köylerimizin yüksek olması nedeniyle seracılığın yapılamayacağını düşünürdük. Ancak sizin bu uygulamanızı öğrendikten sonra kendi kendime; \”Neden Olmasın ki\” dedim. En azından denemekte fayda vardır. Artık mevsimler değişmeye başladı. Bu uygulamanın özellikle sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde başarılı olacağına inanıyorum.
  Sayın site yönetimi; bu habere yer verdiğiniz için sizleri de kutluyorum. Özellikle ilçemiz ve köylerimizle ilgili haberleri artık sizden öğreniyoruz. Bu tür haberlere sitenizde yer verilmesi ilgimizi çekmektedir. Sanırım bu durum bildirilen yorum sayısından da anlaşılmaktadır.

 2. Bende bir Akkuş\’lu olarak velhasıl Akkuş dışında yaşamaktayım.Ve olduğum yer olabildiğine sera.Sanırım Akkuş için bu seracılık yeni olduğu için sayın ağbimizin sera yaptırması çok eleştiri alacaktır.Ve toprağımızı artık ilaçlanmaya , 3 senedir meyve ve sebze hastalıklarından dolayı ilaçlandığını duydum.Seracılıkta bu konuda en önemli rol oynuyor.Ama Akkuş\’un kış şartlarını da düşünürsek kar,fırtına….v.s. seracılık Akkuş\’ta gidermi?Bunu deneyip en azından fazla masraf tutmuyor kâr getiriyorsa bence oraya seracılık zamanı gelmiş demektir.Sayın Ahmet Kaya\’yı ağır eleştiri yağmuruna tutan kişilere sesleniyorum.Siz soyumuzu hafife almayın.Bizler her zaman köyümüze ilk getirmeyi sevmişizdir.Ahmet Kaya babası ve soyu gibi vefalı bir insan.Ve onun içindede sürekli o var.Köyümüz ve Akkuş\’lular için çok şey yapacağından eminim.Çekemeyenler utanır inşallah.SAYIN AHMET KAYA KÖYÜME BİR İLK DAHA GETİRDİĞİN İÇİN SENİ KUTLUYORUM.BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM.Saygılar

  Site Yönetimi: Lütfen Adınızı ve soyadınızı yazınız.

 3. Akkuş için yapılması gereken önemli bir projeye imza attığınız için teşekkür ederiz, çalışmalarınızın diğer köylerimizde de yaygınlaştırılması dileğiyle yaptığınız çalışmalarda başarılar dilerim,

 4. sayın başkan sizi tanımıyorum ama internetten sizi takip ediyorum. ben ikizce kurtköy mahalesinde çifcilik yapıyorum. size toprak tahlili yolladım teşekkürlerimi borc bilirim yapıp hemen yolladınız. köyümüz güneş ısığını daha fazla alan rüzgara kapalı topragı verimli kısacası seraya cok uygun. gelelim sizin gibi başkanımız yok çifçinin gücü yetmiyor destek lazım. ben akkuşu orman bölgesi biliyorum bir kaç defa piknik için geldim.çok güzel yaylalarınız var. toprak tahlilini duyunca inanamadım şimdide sera çok güzel dorusu şaşırdım.allah utandırmasın. insan bir sera ile bu memlekete birtane mühendis,öğretmen yetişir. insanlar görmeden yapmıyor.size başarılar bu memleketin sizin gibi insanlara ihtiyacı var.

 5. fatih bey ben aslen akkuş kargı köyünden olup şu anda yaklaşık 10 yıldır istanbul da bulunmaktayım.ben babamların dedemlerin nasıl çifçilik yaptıklarını neler çektiklerini çok iyi biliyorum .senin serayı yapanları eleştirmenden baya rahatsız oldum nedenmi
  bu zamana kadar bu kadarcık olsun her hangi bir kurum olsun böyle bişi yapmamış yada yapılmamış.yeri bence önemli değil yapanlarla övüneceginize yıkıcı eleştiriler yapıyosunuz.destek verelim arkadaşım.

  Site yönetimi: Lütfen Adınızı ve soyadınızı yazınız

 6. sayın site yönrtimi ben de sizin de dediğiniz gibi konuyu biraz araştırdım .bu akkuşlular için iyi bir proje yapanları kutluyorum.araştırmam sonucun da ahmet kaya nın çukur köylü olduğu hatta yapılan sera nın da hemen ahmet kayanın başkan olduğu kooparatifinin yanın da olduğunu araştırıp öğrendim. şaşırmadım çünkü yıullardır akkuşun geleneği böyle dir demekki böyle de gidecege benziyo taki birileri yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr diyene kadfar . Akkuş umuza en yakın köy ve şimdi belediye sınırları içertisine alınan çaldere olsa daha iyi olmaz mıy dı ? çünkü akkuşumuza çiftçilikle ilğili seminre gelecek kişiler için çukurköy biraz uzak değil mi? ahmet kaya nın köyü olsun da neresi olursa olsun öyle ya ne fark eder. ançak bilmediğiniz bir şey var akkuş da çiftçilik seminerine katılacak arkadaşlara köyden gelenler için akkuş ziraaat odası başkanlığı servis ihtiyacını karşılayacak yani demek istediğim şu ahmet kaya bu yazıyı okursa bir tane de munubus alsın seminere katılacak insanları taşısın nasılsa para ziraat oıdasın dan çıkacak .ahmet kayanın sera yı çukurköye yani akkuşa 15 km uzaklığa götürmesişnin vardır bir sebebi . akkuşumuza hayırlı olsun.

  Site Yönetimi: Ziraat Odası Sizin Sorularınıza gereken cevabı herhalde verecektir. Olur ya belki genede gözünüzden kaçan bir kaç var gibi geliyor bana ya neyse bu konunun muatamı Ziraat Odası. Ancak nerede yapılacağı konusu ise haklı gerekçeler gösterilmediği sürece her zaman eleştiri olur. Bende siz neden Çaldere derim. Çaldere zaten Akkuş ile iç içe köylerde bu çalışmalar yapılsa daha güzel değilmi? Çaldere de yapılabilir bunada itiraz etmiyorum sonuçta burası da Akkuş’a bağlı, Köyler ile Akkuş’u birbirine yaklaştırırsak gelişme daha güzel olur.

 7. sayın site yönetimi bizde biliyoruz akkuşun 35 köyü oldugunu.ama akkuşta yapılacak egitimin 14 km uzaklıkta olan bir köyde yapılıyor sorun başkana hiç kimseye sormuşmu veya başka yer aramışmı tabi sizinde köyünüz iyi yazılanı yazdıgınız gibi eleştirileride yazacaksınız demokrasi budur iki pencireden bakmak lazım ,zaten akkuş yıllardan beri herkesin kendi için çabaladıgı için ilerlememiş

  Site Yönetimi: Konu senin köyün benim köyüm olmamalı, Bir kurum yada bir kişi bir iş yapıyorsa gerekçeleri herhalde hazırdır. Dolayısı ile herhalde ziraat odasının da sizin sorunuza vereceği cevabı vardır. Burda diğer bir konu da ön yargılı olmamak gerek, hemen eleştiri yapmak için tetikte bekleyen olmak yerine konuyu biraz araştırıp elde bilgi ve belge olduktan sonra haklı olarak eleştiri yapsak daha iyi olmaz mı? Neyse sizin merak ettiğiniz konularda Ziraat Odasından büyük ihtimalle açıklama yapılacaktır.

 8. sayın ahmet kayaya soruyorum buserayı akkuşta verilecek çiftci egitimi için yapılıyor iyi birşey önce kutlamak lazım.amasormak lazım. …

  Site Yönetimi: Adınızı ve soyadınızı lütfen yazınız. Yazınızın bazı kısımlarında hakaret olduğu için yayınlanmadı. Kimse unutmasın Akkuş Sadece Akkuş İlçe merkezinden ibaret değildir. 34 köyü 5 beldesi vardır. Çukurköyde 34 köyden sadece biridir. Akkuş’a bağlıdır.

 9. Büyük emek ve cesaret isteyen bir işe kalkışılmış. Güzel gelişmelerein öncü ayak seslerinden birisi ama sert esen rüzgarlar ve yağaçak dolular hayal kırıklığı yaratmaz inşallah. Rüzgarın yönünü muhakkak hesap etmiştir yetkililerimiz muhakkak. İnşallah güzel verim alırsınız ve bütün köylere yaygınlaşır.

  Tebrikler…

 10. ahmet kaya sana helal olsun….

  Site Yönetimi: Adınızı ve soyadınızı yazarsanız seviniriz. Aksi durumda yazınız ya yayınlanmaz yada cevap niteliği olan yazılara yer verilmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar