12 Nisan 2024 Cum

Akkuş İlçesinde Seracılık Devri Resmen Başlamıştır

Her Aileye Bir Sere ( Akkuş Zİraat Odası Sera Kurmak İsteyenlere Yardımcı Olacak)

Sample Image

AKKUŞ İLÇESİNDE

SERACILIK RESMEN BAŞLAMIŞTIR.

AKKUŞ ZİRAAT ODASI İLÇEDE TARİHİ GEÇECEK BİR ÇALIŞMA YAPTI

İLK SERA DENEME ÇALIŞMALARI BAŞARI İLE SONUÇLANMIŞ

BEKLENEN ÜSTÜNDE BİR VERİM ALINMIŞTIR

Sample Image

ODA BAŞKANI AHMET KAYA İLE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMEDE

BAŞKAN KAYA "AKKUŞ İLÇESİNDE SERACILIK DEVRİNİ BAŞLATIYORUZ. SLOGANIMIZ

İLÇEMİZDE VE KÖYLERİMİZDE HER AİLEYE BİR SERA

ORTALAMA BİR SERA’NIN MALİYETİ 4 YADA 5 MİLYAR CIVARINDA

ÇİFTÇİLERİMİZ VE VATANDAŞLARIMIZ ODAMIZA MÜRACAAT ETMELERİ HALİNDE

YARDIMCI OLACAĞIZ. EN DÜŞÜK MALİYETE SERA’SINI KURACAĞIZ

GEREKEN DESTEĞİ VERECEĞİZ" DEDİ

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

TEBRİKLER AKKUŞ ZİRAAT ODASI BAŞKANI VE PERSONELİ

 

Related Articles

5 YORUMLAR

 1. Sevgili hemşerilerim.Bu yazıyı yazarken çok düşünmedim.Çünkü yıllarca içinde bulunduğum mesleğimle ilgili ve çam sakızı çoban armağını söz konusu seranın bu duruma gelmesinde bütün arkadaşlarımla benimde katkım olmuştur.
  ANCAK; Sayın oda başkanının her aileye bir sera sloganına bir uzman olarak katılmıyorum.Çünkü seracılık zahmetli ve emek isteyen bir uğraştır.Bununla birlikte ilçemiz her aileye bir sera yapılacak iklim özelliklerini taşımamakta ve henüz çiftcilerimizin alt yapısı bu düzeyde değildir.
  Sayın Başkanın köyünde yapılan bu sera amacına ulaşmış ve şunu göstermiştir.Eğer istenirse hiç olmassa her köyde en uygun yerde ve çiftci ailemize bir sera Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı kaynaklı olarak verilebilir.Bu yatırımlar başkanında dediği gibi 3- 5 milyarları bulan pahalı ve özen gösterilmesi gereken faaliyetlerdir.
  İster çiftcimizin öz sermayesi isterse SOSYAL YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA VAKFINCA yapılsın amacına uygun yeterli alt yapısı ve heveslisi olmayana verilirse yapılan bu seralar ilk ürün alındıktan sonraki sezonlarda kendi kaderlerine terk edilmeye mahkümdur.Dolayısı ile plansız ve projesiz her işin sonu hüsrandır.

  Habere yorum yapan arkadaşların yorumlarıda bir garip.
  Bir arkadaşımız hemen ihracaat bile yapılabileceğini söylüyor.
  Mürsel Karayiğit.i tanımam ancak yorumuna üzüldüm.Ziraat odasının çalışmalarını takdir etmesine lafım yok.Ancak geçmişin izlerini silmekten bahsetmesi çok acı ve geçmişte bu odaya emeği geçenlere saygısızlık olmuştur. yorum yapan dostlarımız bu önemli gerçekleride unutmamalı.
  Ben Bu odanın hangi şartlardan bu günlere geldiğini en iyi bilenlerdenim.Bu vesile ile AKKUŞ ZİRAAT ODASININ KURULUŞUNDAN BU GÜNE KADAR EMEĞİ geçen herkese teşekkür ediyor Sağ olanlara saygılar sunarken Rahmete intikal edenlere ALLAH.tan RAHMET diliyorum.Hizmet olan yerde hatada olur Varsa bildiğin izi silinecek hata Bütün Akkuşlu bilsin.Yok bildiğin birşey yoksa lütfen biraz saygı ve dikkat.
  Bu arada AKKUŞ ZİRAAT ODASINA ve HEMŞERİLERİMİZE Danışmanlık yapmaktan kıvanç duyduğumu sizin aracılığınızla bir kez daha vurguladıktan sonra Sayın Oda başkanına bana böyle bir fırsat verdiği için teşekkür ediyorum.
  Umarım T.M.Ofisi Hizmetleri Amacına
  ulaşmış ve hemşerilerimizin

  beklentilerine cevap vermiştir.
  BURADAN AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANIMIZ LÜTFÜ EFİL Bey .e Bir kez daha teşekkür ediyorum.Çünkü Sayın başkan bana Garajlardan size bir büro verelim bu büroda AKKUŞ çiftcisine danışmanlık yaparsınız dedi.
  Bende Belediye başkanımın bu teklifine olumlu baktım ve kirasını peşin ödiyerek bir büro tuttum.
  SİTENİZDEN AKKUŞ.lu çiftcilerimize müjde verebilirsiniz.Büromu inşallah Bayramdan sonra ilk fırsatta faaliyete geçireceğim.Büromdaki hizmetlerimin birinci hedefi Akkuş.lu her çiftcimize mevcut durumundan bir adım daha ileri gidebilmesi için katkıda bulunmak ve yol göstermek olacaktır.
  Ancak büro olarak tuttuğun dükkanın henüz BELEDİYEMİZCE yapılması gereken bazı eksiklikleri vardır.Umarım sevgili Dostlarımız bu noksanlıkları tamamlar bizde ilk fırsatta Hemşerilerimizle yüz yüze sohbet havasında neler yapabileceğini konuşur ve beraberce problemlerimize çözüm bulmaya çalışırız.(En önemli noksanımız Elektrik.)
  Emekli Ziraat Mühendisi Ramazan TINKIR.ın DANIŞMANLIK BÜROSU
  çok yakında Akkuş Garajında AK Parti ilçe başkanlığının olduğu binada Siz sayın AKKUŞ.lu hemşerilerimizin ve çiftci arkadaşlarımızın hizmetinde olacaktır.Sitemiz aracılığı ile tüm dostlarıma ve hemşerilerime duyuruyorum.Tüm site yetkililerine teşekkürler. Ramazan TINKIR (Emekli Ziraat Mühendisi AKKUŞ)

 2. Akkuş ilçesinin yavaş yavaş dışa bağımlılığını bitirmesi ve hatta bu seralar ile ihracata bile başlar. Bu gurur duyulacak şeyler.

 3. Akkuş Ziraat Odasının son zamanlardaki atılımlarını gurur ve heyecanla takip ediyorum…Geçmişin izlerini silmeye ve ileriye dönük çalışmalarından dolayı kutluyorum..Çalışma ve başarılarının devamını dilerim…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar