6 Aralık 2022 Sal

Akkuş İlçe Merkezindeki Tarihi Kuran Kursu Kapandı

Son zamanlarda sık sık sitemize gelen bilgilerde; Akkuş Merkezde Yıllardır Kuran Eğitimi Veren Akkuş Kuran Kursunun kapandığı dile getirilerek, neden kapandığı hakkında bilgileri olmadığı ifade edilmekteydi.

Konu hakkında sorumlu yayıncılık ilkesine istinaden bir çok kişi ile görüştük. Şifaen aldığımız bilgilerde ise yetkililer Kursun kapanma nedeni olarak. “ÖĞRENCİ KALMADIĞI İÇİN KURS KENDİ KENDİNİ KAPATTI” şeklinde açıkladılar.

Elbette farklı söylemlerde bulunanlar oldu. Ancak konuya taraf olmamak için şimdilik kişilerin söylemlerini buradan açıklamıyoruz. Konu hakkında bilgisi olan ve farklı görüşü olan kişilerin haberin altına kendilerinin yorum yapmasını temenni ediyoruz.

Diğer taraftan Kuran Kursu Hocası Yaşar GÜL’ün kurs kapandığı için Ordu’nun bir ilçesine tayini çıktığı bilgileri de bizlere ulaşan haberler arasında. Bu vesile Yaşar Hocamıza hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

Related Articles

3 YORUMLAR

 1. 2 güne kalmaz gö-Türgevi Ensari sinsari vakfı ilçemize gelir bu sorunu çözer Reis ve ilçemizdeki yardakçılarindan daha mi çok düşünüyorsunuz sanki ilçemizi

 2. Senelerce 7den 70 e hizmet vermiş Allah kelamı öğretmiş bir kurumun kapatılması büyük bir ayıptır. Demekki akkuşta müftülük çalışmıyor ve onunda kapatılması lazım, akkuşun nüfusu az belediyenin de kapatılması lazım. Ya da akkuşta herkes müftülükten öğreneceğini öğrendi akkuş halkının müftülüğe ihtiyacı yok. Bu kuran kursunda gencinden orta yaşlısına ihtiyarına kadar tanıdığım bir dünya insan Kuran okumayı öğrendi. Şimdi ise Bir harf dahi olsa öğrenmek isteyen insan ne yapacak? Onun içinde ünye ye niksara mi gidecek? Akkuş ta kursta öğrenci yok vs filan hikaye Akkuşta ellerinde tüm imkanlar olduğu halde hiç birşey yapmayan idareciler var.
  Umarım tez zamanda bu yanlış karardan geri dönerler .

 3. Neden kapatılır ki !Yıllardır hizmet vermiş bi Kuran kursu ..
  Öğrenci kalmadığı için deniliyor ne yapıyor o ilçenin müftüsü, vaizi, imamları kapı kapı dolaşıp Allah kelamını öğretmek için öğrenci çağırmışlar mı ? İdarecilik yıllardır hizmet vermiş kuran kursu kapatmakla olmaz her şartta eğitime 1 öğrenci 1 öğrencidir diyerek devam etmekle olur .
  Gavurlar bi kişiyi İslamiyetten soğutup yozlaştırmak için maddi olarak türkü oyunlar oynuyorken İslamiyetin hakim olduğu bi ülkede Kuran kursunun kapatılması da ne demek oluyor …
  Bu hiç yakışmadı ne Akkuş a ne de idarecilere …

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar