3 Aralık 2022 Cts

Akkuş İlçe Kaymakamının Kursiyer Olarak Katıldığı Akkuş Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen İşaret Dili Kursunun Kurs Sonu Uygulamalı Değerlendirme Sınavından Görüntüler

Akkuş İlçe Kaymakamının

Kursiyer Olarak Katıldığı

Akkuş Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü

Tarafından Düzenlenen

İşaret Dili Kursunun Kurs Sonu Uygulamalı

Değerlendirme Sınavından Görüntüler

İlçe Kaymakamımız Sayın Aydın Yanık’ın da kursiyer olarak katıldığı Akkuş Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından ikinci defa  düzenlenen  işaret Dili kursunun kurs sonu uygulamalı değerlendirme sınavından görüntüler.

İşitme engelli bireyler ile etkili iletişim kurmak üzere Akkuş Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yazbahar ÇETİN tarafından Akkuş Halk Eğitim Merkez Müdürlüğünce organize edilen kurs ikinci mezunlarını verdi.

 

 

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Analizi: Rakımın 1350 olduğu Karadenizin Oksijen Diyarının Başkenti Akkuş İlçesinde düzenlenen İşaret Dili Kursu gerçekten önemsenecek ve dikkate alınacak bir konudur. Elbette bu şartların oluşması için diğer faktörlerin de olması gerekiyor. Akkuş İlçesine Akkuş Meslek Yüksekokulu açılmamış olsaydı belki sözü edilen bu kurs ya hiç açılmayacaktı. Yada geç açılacaktı. İyi ki de Akkuş Meslek Yüksekokulu hizmete açılmış. İyi ki de insanları yardım etmeyi kendine ilke edinen, daime gülen yüzü ile gördüğümüz kadarıyla  Akkuş Halkı ile bütünleşen Öğretim Görevlisi Yazbahar ÇETİN hocam Akkuş Meslek Yüksekokuluna atanmış ve Akkuş İlçemize gelmiştir.
Teşekkürler Yazbahar Hoca, Teşekkürler İlçe Kaymakamımız, Teşekkürler kursa katılan tüm kursiyerler ve teşekkürler Akkuş Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü bu kursu açtıkları için.

Bu satırları yazarken elbette geçmişte yaşanılan olayları hatırlayınca bazen hüzünlenmemek bazen de iyi ki ben o işi öyle yapmışım gibi anılar gözümüzün önüne geliyor. “Akkuş Meslek Yüksekokulu açılmadan bir sene önce idi. Akkuş İnternet Sitesinde okulu açmıyorlar diye nerede ise her gün haber yapıyorduk. Siyasilere ve Diğer kurum ve kuruluşlara neden acele etmiyorsunuz diye sert ifadeler kaleme alıyorduk. Tabii uzun sürmedi o kadar sert haberlerin karşılığı olacaktı. O dönemin Ordulu siyasilerinden birisi beni (İhsan ÇAM) iş yerime Müsteşar Yardımcısına  kadar şikayet etmişlerdi. Azar yemek için gittiğimizde konuyu anlattık. Bir daha haber yapmamam için ikaz edildim.  Daha sonra yerime geldiğim anda aynı konuda tekrar haber yaptım. Haklı idim Akkuş’a bina yapılmış. Her şey hazır ama Akkuş Meslek Yüksekokulu hizmete açılmıyordu. Zaten o aşamaya kadar okulun açılması için çok çaba harcanmıştı. Çok fırçalar yemiştik.

Şimdi işaret dili kursuna Akkuş Meslek Yüksekokulundan değerli bir hocamızın ders vermesi, tüm yorgunluğumu aldı. İYİ Kİ DE HER ŞEYE RAĞMEN OKULUN AÇILMASI İÇİN ÇABA GÖSTERMİŞİM. İYİ Kİ AMİRDEN FIRÇA YİYİNCE GERİ ADIM ATMAMIŞIM.” İlçede güzel şeyler olurda nereden nereye gelindiğini herkes bilemez. Herkes değerini bilemez. Ben onun için diyorum bu kurs çok değerli. Çok önemli diye.

Bu kadar duygusallık ve gözlerin yaşlanması ellerin heyecandan titremesi sanırım yeter. Bu arada okulun açılması için emeği geçen herkesten Allah Razı Olsun. Bu arada okula 2 yeni bölüm açılacaktı. Konuyu Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak takip ediyoruz.

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar