29 Mayıs 2023 Pts

“Akkuş Eyüp Fatsa yı Bayram sevinciyle Karşıladı”

{mosimage} 

Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, İnsanların herhangi bir partiye mensup olmasından dolayı değil, insan oldukları için hizmet aldıklarını belirterek; “Eğer siyasi parti ayrımı yapılarak hizmet verilmesi doğru olsaydı, halkımız siyasileri cezalandırmazdı” dedi.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Eyüp Fatsa Ramazan Bayramının son günü ilçemizi ziyaret etti. Kalabalık bir vatandaş topluluğu ve çevre Belde Belediye Başkanları tarafından karşılanan Eyüp Fatsa’ya, Akkuş Belediye Başkanı Lütfi Efil çalışmalar hakkında bilgi verdi.

2006 yılında, bu zamana kadar hiç gerçekleşmeyen hizmet akışının olduğunu ve Akkuş’ta hizmet yapmanın kolay olmadığını belirten Başkan Efil, Hükümet nezdinde Vekil Fatsa’ya teşekkür ederek; “Yol ağı olarak Ordu’da birinci ilçeyiz.Orman yollarıyla birlikte 1400 km yol ağımız var. Ünye’de 700 km yol ağına sahip. Zor tabiat koşullarıyla yapılan hizmetlerde hükümetimizin de desteğiyle dağları deldik. Yıllardır konuşulan Akpınar-Seferli-Salman yoluna neşter vurduk. Köy Hizmetleri’nin daha önce Ordu’ya ayırdığı ödenek 3 trilyon’du. Şimdi ise KÖYDES Projesi kapsamında sadece Akkuş’a 3 trilyon ödenek ayrıldı” diye konuştu.

Akkuş’ta telefonsuz köyün kalmadığını, 2007 yılı sonuna kadar susuz köyünde kalmayacağını söyleyen Başkan Efil; bu yıl 7 köyün su ihalesinin yapıldığını belirterek, “2 yıl içerisinde 7 bin m2 kapalı alan inşaatı gerçekleştirildi. Sanayi sitesi ve kültür sitesi bitti. 100 bin tonluk su barajına başladık çalışmaların yarısını da bitirdik” dedi.
 

“2007 yılı 2006 yılından çok daha güzel olacak. Hükümetimizi her zaman yanımızda hissettik, bu konuda da destek bekliyoruz” diyerek Fatsa’dan Yüksekokul talebinde bulunan Efil; “Bu zamana kadar makul ve mantıklı isteklerde bulunduk ve karşılığını aldık. Şimdi de, fakülte değil, yüksekokul istiyor, karşılığını da bekliyoruz.” diye konuştu. Başkan Efil’in “Eyüp Fatsa, söz vermese de söz verir gibi oldu. Biz komisyonu kurduk. Kurulacak alanı belirledik. Düğmeye basmak sizlere kaldı” açıklamasının ardından salondan alkışlar yükseldi.
 

Belediye çalışmalarından da bahseden  Başkan Lütfi EFİL,kısa sürede çok işler başardıklarını ifade etti.Sanayi sitesi,Hayvan pazarı,100 bin ton kapasiteli içme suyu barajı,kültür sitesi,hamam-sauna,müze,otel,dersane,Belediye işhanı,10 km yol,kanalizasyon ve su isale hatları,toplu konut alanı istimlakı,2000 m3 istinat duvarları,festivaller,sünnet şöleni,fakir ailelere yardımlar,20.000 m2 parke yolu döşemesi, itfaiye binası,dükkan inşaatları, dere ıslahı ve lojman inşaatları gibi kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.
 

Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda çevre belde belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililerle bir araya gelen Ak Parti Grup Başkan Vekili Eyüp Fatsa ise konuşmasında, Akkuş’un her problemi ile yakından ilgilendiklerini söyleyerek, “Ülkemizde olduğu gibi Akkuş’ta da ertelenmiş meseleler vardı. Sizlerinde desteğiyle bu problemi aşmak için çalışıyoruz. Siz bize kendinizi temsil etme yetkisi verdiniz. Sizlere vefa borcumuz hizmet borcumuz var. Hizmet ve talep noktasında diğer siyasi partilere mensup arkadaşlarımızdan da yeteri kadar destek ve teşvik aldığımızı memnuniyetle ifade ediyorum. Akkuş’un hizmet alma noktasında kendi aralarındaki siyasi çekişmeleri bırakıp birlikte hareket ediyor olması mutluluk verici” dedi.

“Herkesin yaradılışı gereği aynı düşünceye sahip olmaması doğaldır. Her siyasi düşünce de en az benimki kadar saygı değerdir” diyen Vekil Fatsa, “Biz özellikle siyasi tercihlerden dolayı hizmetin desteklenmediğine çok şahit olduk. Bunlar doğru değil. Eğer doğru olsaydı milletimiz bunları cezalandırmazdı. İnsanlar siyasi partilere mensup olduğu için değil insan olduğu için hizmet alırlar” şeklinde konuştu.

 

Belde Belediye Başkanlarının,Muhtarların ve halkın istek ve temennilerinin ardından Fatsa ve beraberindeki heyet daha sonra Akkuş Belediyesinin yapılmış ve yapılmakta olan çalışmalarını gezerek onuruna verilen yemekten sonra ilçeden ayrıldı.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar