24 Mart 2023 Cum

Akkuş Devlet Hastanesinde Uzman Doktor Bulunmamaktadır. Acilen Uzman Doktor Atanmasını Bekliyoruz

Hastanemize Uzman Doktor Atanması için, gerekenlerin yapılacağına inanıyoruz. Özellikle Akkuşlu siyasilerimiz ve Milletvekillerimizden Hastaneye Sahip Çıkmalarını Bekliyoruz

AKKUŞ DEVLET HASTANESİNDE

UZMAN DOKTOR YOK

34 KÖYÜ 5 BELDESİ VE MERKEZ BELEDİYESİ OLAN,

KARA DENİZİ İÇ ANADOLU’YA BAĞLAYAN

TARİHİ İPEK YOLU ÜZERİNDEKİ

İLLER ARASI KARAYOLU ÜZERİNDEKİ

AKKUŞ İLÇESİNDE

UZMAN DOKTOR NE YAZIK Kİ YOK

ACİLEN ÇÖZÜM BULUNMASINI İSTİYORUZ

Sample Image

Akkuşlu Siyasilerimizden Uzman Doktor Konusunda

Gerekeni Yapmalarını Bekliyoruz

Şu Anda Hastanede 4 Tane Pratisyen Doktor Görev Yapmakta olup,

bir tanesi de Ekim Ayında Askere gidecektir. Ancak yeni bir Pratisyen Doktor ataması daha yapılmış olup, henüz göreve başlamamıştır. Yeni atanan Doktorumuz da göreve başlarsa Ekim ayından itibaren, Hastanede 4 Pratisyen Doktor Özveri ile görevlerini sürdüreceklerdir.

Hastanedeki Uzman Doktor Kadroları

DAHİLİYE

ÇOCUK

KADIN DOĞUM

GENEL CERRAH

AİLE UZMANI

Dahiliye Uzman, Doktoru Atanması için, Sağlık Bakanlığı Ordu İlini Uzman Doktor kurasına sokması lazım, oda zor, % 90 Ordu iline Uzman Doktor atanmış, Doktor varmış. Diğer illerin seviyesi bu seviye ye çıkana kadar Ordu kuraya giremeyebilir. Kaldı ki Zorunlu hizmet kapsamında atama yaparsa ve Ordu ilini de kuraya koyarsa bir ihtimal var.

Ordu ilinde, rakamlar yanlış olabilir. 250 ile 300 arası Uzman Doktor Olduğu görüşü hakim, Akkuş genel olarak bu doktorların en az % 5 nin Akkuş’a gelmesi lazım. Ama eğer kağıt üzerinde bakılırsa 1 tane var gözüküyor. Oda Aybastı ilçesinde geçici görevli, yani Ordu ilinden Akkuş’a Uzman Doktor hiç düşmemiş. 250 ile 300 Uzman Doktor’dan Akkuş hiç verilmediği gözüküyor.

Çocuk Uzman Doktorumuz şu anda Askerde bulunmaktadır. Asker dönüşü ataması başka yere olursa, aynen yukarıda saydığımız gerekçeler ile bekleyeceğiz.

Kadın Doğum Doktoru atanması için gene yukarıdaki gerekçe devam edecek. İl geneline atanan kadın doğum doktorundan bir tanesi geçici görevle olsun ilçemiz hastanesine atanabilir.

Genel Cerrah Uzman Doktoru içinde aynen yukarıdaki gerekçe devam edecek.

AİLE UZMAN Doktorumuz şu anda Akkuş Devlet Hastanesinde Var. Yani var gibi, Kadrosu Akkuş Devlet Hastanesinde olup, geçici olarak Aybastı İlçesi Devlet Hastanesinde Başhekim olarak görev yapıyor. Bu konudaki bilgileri sizlerle paylaşalım. Site yönetimi olarak bu Doktorumuzu öncelikle tebrik ediyoruz. Memleket sevgisi olduğu için, doğduğu büyüdüğü yerlere karşı vefa borcunu ödemek istediği için, başka bir ilde görev yapmakta iken, Kendi İlçesi olan Aybastı’ya atanmak ister. Ancak buradaki kadro doludur. Çare aranır ve Akkuş Devlet Hastanesinin Aile Hekimi Uzmanı Kadrosu boş olduğu gözlenir. Bu boş kadroya Doktor atanır. Akkuş sevinir. Uzman Doktor atandı diye ama sevinçler kursakta kalır. Hem sevinçler hüzün’e dönüşür, çünkü Aybastılı doktor geçici görev ile kendi ilçesine atanır. Hastane Başhekimi olur. Olan kime oldu Akkuş’a neden? kayıtlarda Akkuş Aile Hekimi Uzmanı kadrosu dolu gözüktüğü için Doktor atanmıyor. Bu ne demek bu Doktor bu kadroyu boşaltana kadar. Akkuş Devlet Hastanesi Aile Hekimi Uzman Doktoru yüzü göremez. Aybastı ilçesi Doktor konusunda Akkuş İlçesini basamak olarak kullanmıştır.

Bizler, Akkuşlular ısrarla bekliyoruz. Akkuşlu Doktorlarımız, Akkuş ilçesi ve köylerinde doğmuş, Akkuş sevgisi ve vefa borcu duyguları yüreğinde olan Akkuşlu Doktorlarımızın ne zaman Aybastılı Doktor gibi Akkuş Devlet Hastanesine geleceğini, Saygıdeğer Akkuşlular, Akkuşlu Doktorun İlçemiz hastanesine gelmesi demek, Sağlık konusunda o kadar çok şeyler değişecek ki, Öncelikle, Diyaliz ünitesi hemen hizmete açılacak, Kalıcı olarak,hizmet için geldiği için, ilk fırsatta Başhekim olarak koltuğa oturacak, Şu anda Akkuş Devlet Hastanesi için en kestirme çözüm illa ki Akkuşlu Doktor atanması ilçemize,

SONUÇ İTİBARİYLE AKKUŞ DEVLET HASTANESİ UZUN BİR SÜRE DAHA UZMAN DOKTOR GÖREMEYECEĞE BENZİYOR. ANCAK BURASI TÜRKİYE, SİYASİLER DEVREYE GİRERSE ÇOK ŞEYLER DEĞİŞİR. ÖRNEĞİN, AKKUŞ DEVLET HASTANESİ KURAYA İLAVE EDİLİR. ZORUNLU HİZMET ATAMASI KURASINA DAHİL EDİLİRSE UZMAN DOKTOR GELMESİ YÜKSEK, YADA ORDU SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ İLİN DİĞER İLÇELERİNDE AKKUŞ’A GEÇİCİ OLARAK UZMAN DOKTOR GÖNDEREBİLİR. ANCAK BU SON DEĞİNİLEN KONULARIN OLMASI İÇİN, SİYASİ İRADENİN DE ETKİLİ OLMASI GEREKMEKTEDİR.

AKKUŞ DEVLET HASTANESİNİN TANITIMI VE GENİŞ BİLGİ

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar