16 Haziran 2024 Paz

AKKUŞ DEVLET HASTANESİNDE DİYALİZ ÜNİTESİ ÇOK YAKINDA HİZMETE GİRECEKTİR.

                             KAMPANYAYA DESTEKLER GELMEYE BAŞLADI

Kampanyaya ilk destek Akkuş İnternet Sitesi Ankara Muhabiri Tahsin AKKAYA'dan geldi. Tahsin kardeşimiz Ankara'da bir hastaneden ilçemiz Devlet Hastanesine bağış olarak bir adet karyola yatağı ile birlikte almıştır. Kendisi bizlere arayarak bu karyola ve yatağın Akkuş'a nakliyesinin sağlanması konusunda neler yapılacağını sormuş, bizde konuyu Akkuş Çağlar Otobüs Firması Yönetim Kurulu Başkanı Adem DUMAN'a ilettik. Adem beyde Otobüsün bagajına sığması halinde nakliyesinin yapılacağını bildirerek, Göz bebeğimiz Hastanemizin sorunlarını çözmede ellerinden gelen desteğin verileceğini ifade ettiler. Site Yönetimi olarak Tahsin AKKAYA'ya ve Akkuş Çağlar Otobüs Firması Yönetim Kurulu Başkanı Adem DUMAN'a katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

 "Sevgili hemşerilerim yan tarafta resmi bulunan arkadaşım ve ağabeyim Cafer cesur vefat etmiştir sitemizin açmış olduğu kampanya eşi suna ve kızları ebru ve ezgi benimde vesilemle katkıda bulunmak istemişler ve kendileri tam kullanışlı yataklı bir hasta yatağı ile bizlere destek vermişlerdir kendileri aslen Çolum'ludur benim sizlerden beklentim bu davranışın herkese örnek olması ve Akkuş devlet hastanesindeki sisteme elimizden gelen imkanlar dahilinde yardım etmektir. Bağışı yapan CESUR ailesine de sizlerin huzurunda ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum. AKKUŞ İNTERNET SİTESİ ANKARA MUHABİRİ:Tahsin AKKAYA"

AKKUŞ İLÇESİNDE SAĞLIK

AKKUŞLULARA VE AKKUŞ İLÇESİ İLE ÇEVRE İLÇELERDEKİ

VATANDAŞLARIMIZA

 MÜJDELER OLSUN

AKKUŞ DEVLET HASTANESİNDE

 DİYALİZ ÜNİTESİ ÇOK YAKINDA HİZMETE GİRECEK

{mosimage}{mosimage}

Akkuş Devlet Hastanesine şu anda diyaliz ünitesi kurulmakta olup, diyaliz makinelerine saf su üretecek su arıtma sistemi, İnşaat kısmı, boya ve badanası. Bitirilmek üzere, Su sistemi 27 milyara, inşaat kısmı 21 milyara, ünitenin karyola yatak battaniye nevresim etajer ve komedin gibi demirbaş malzemeleri 15 milyara temin edilmiştir. Şu anda 25 milyarlık bir makine bulunmaktadır. Yaklaşık 175 milyarlık bir ünitenin büyük bir kısmı bitirilmiş durumdadır. Ünitenin tamamlanmasından sonra sertifikalı doktor ve hemşire ihtiyacı giderildiği takdirde diyaliz ünitesi hizmete açılacaktır.

Şu anda ilk etapta bir makine daha olursa 8 hastaya cevap verebilir durumda olunacaktır. Hasta durumuna göre yani hasta fazla olursa 3. ya da 4. makinelere ihtiyaç olur

Ancak şu anda bir adet diyaliz makinesi bulunmakta olup, Planlar 4 makinelik için yapılmıştır. Makine eksikliği giderilmeye çalışılmaktadır. İlave alınacak makineler için fazladan masraf yapılmayacak sadece fişi takılıp çalışması sağlanacaktır.

                                                       {mosimage}

ACİLEN EN AZ BİR TANE DAHA

DİYALİZ MAKİNESİNE İHTİYAÇ BULUNMAKTADIR.

Akkuş Devlet Hastanesine acilen ihtiyaç duyduğu Diyaliz Makinesinin karşılanması için Akkuş İnternet Sitesi olarak bir kampanya başlatıyoruz.

Bu kampanyada öncelikle ilk yardım talebimiz Akkuş Kaymakamlığından Sosyal Yardımlaşma Fonundan ya da başka kaynaklardan hastanemizin ihtiyaç duyduğu diyaliz makinesi için ödenek ayırmasını,

Kampanyada ikinci yardım talebimiz Akkuş Belediyesi, Sayın Başkanım Hastanemizin özellikle Doktor ihtiyacının karşılanması için çaba harcadığınızı biliyoruz. Sizlerde en az bizler ve her Akkuşlu gibi Diyaliz Ünitesinin hizmete açılmasını sabırsızlıkla bekliyorsunuz. Ancak tek makine arıza yapınca bu sistemin yürümesi pek mümkün görülmemektedir. Bu duruma da her Akkuşlu gibi sizlerinde vicdanı kabul etmez. Bu bağlamda Diyaliz Makinesinin Hastanemize alınmasında yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi biliyoruz. Sizlerden alacağımız müjdeli haberleri sitemizde yayınlamak için sabırsızlanıyoruz.

Hayırsever vatandaşlarımıza da sesleniyoruz. Hastanemizin acil ihtiyacı olan ve ortalama 25 ile 30 bin YTL fiyatında olan Diyaliz Makinesinin hastanemize kazandırılması için sizlerde bu kampanyaya katılmak isterimsiniz. İş Adamlarımız, Esnaflarımız, Yurt dışındaki vatandaşlarımız, Bürokratlarımız, Siyasilerimiz, Köylümüz, Çiftçimiz, Memurumuz, İşçimiz sözün özü her Akkuşluyu bu kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. Yardımda bulunanların isimleri sitemizde yayınlanacaktır.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar