24.Oca.2021
ad

Yazar hakkında

2 Yorumlar

 1. Ersin TAŞCI

  Merabalar.Biliyorum ki çok zordur kıt imkanla ile çok işler yapmak. İş te bunun içindir ki, çoğumuz bu noktada pes eder, sadece iş yaparmış gibi görünürüz, konuşuruz. Bizim saf, temi kalpli vatandaşımızda inanıverir hemen o göstermelik gülücüklere ve feda eder canım bir oyunu.. Ben İstanbulda yaşıyorum. Aslen Ketendere köyündednim ama inanın aklım hep o çocukluğumun geçtiği Akkuşumda. Senede 10- 15 günlüğüne gelirim muhakkak Akkuşuma. Bu sene geldiğimde bazı değişikliklerin yapıldığını gördüm Akkuşta ve çok hoşuma gitti. Ama üzüldüğüm bir konu vardı. Otogarın oraya bir WC yapılmaya çalışılmış ne güzel ama daha bitirilmemiş, orada eski püskü yataklar, pislik içindeydi heryer, çok üzüldüm, utandım.Her ne kadar burada olsak ta özlem içindeyiz emin olun.Son bir şey söyleyecem “Büyük insanlar büyük işlerle küçük insanlar küçük işlerle uğraşır.” hepimiz büyükj işler peşinde olalım.Küçük çıkarlar peşinde değil, hep güzel işler yapalım. Yarınlarımız için, geleceğimiz için. Akkuş gençliği neden hala kahvelerde ya ne acı. Okey oyunu bilmeyen genç yok Akkuş ta. Çocukluktan öğreniyor.Başka ne yapsın. En sosyal faaliyet kahve Akkuşta ne acı demi?Öylesine büyümedikmi hepimiz Akkuşta meslek sahibi bile olamadık. İyiki her şeyi kabul eden bir İstanbul var.Mecburen buradayız işte…O güzelim kereste fabrikası neden çalışmıyor?. Niçin yatırım için insanlar teşvik edilmiyor?Niçin Akkuş – Ünye – Akkuş – Niksar arası karayolu adam gibi niye yapılmıyor? Ben iş adamı olsam yatırım yapmam o bölgeye. Çünkü malımı taşıyacağım bir karayolu yok.Teşvik teşvik teşvik….Tabii bunlar büyük işler. Masraflı işler- zaman alan işler.Ama artık bir yerden başlamak lazım gerekmez mi?Kişisel çıkarları bir kenara atıp kamu çıkarlarını gözlememiz gerekir artık.Son zamanlarda bazı şeyler yapılmış Akkuşta ne güzel. Devamını bekliyoruz. Ama halktan isteyerek değil. Halk zaten veriyor. Harcadığı her bir kuruşun yarısı devlete vergi olarak gidiyor.Bu vergilerin 3 / 1 i ne olur Akkuşada gelsin – Karadenizede gelsin.Hepinize saygılar sunuyorum.[CODE] [/CODE][CODE] [/CODE][CODE] [/CODE][QUOTE] [/QUOTE]

  Yanıt
 2. Bahadır KAYIM

  Bu Hastane çevresi düzenleme görevi,daha ziyade Akkuş Belediyesine ait olup,ben Belediyenin Yazın kendimde müşahade ettiğim üzere hakikaten iğrenç derecede ön kısmı bozuk olan Hastane çevresi düzenlemesini güzel bir şekilde başaracağına can-ı gönülden inanıyorum.
  Tabii Vatandaşlık görevimizi yapmak,Hastanemize sahip çıkmak güzel bir erdemdir.Bu arada İnşaallah en kısa zamanda yeri,odası,cihazı hazır olan Diyaliz Uzmanlarının Akkuşa atanmasını diliyor ve Yetkililerden bekliyorum.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ