17 Haziran 2024 Pts

Akkuş Devlet Hastanesi 08.07.2021 Tarihinde Hizmete Açıldı. Hayırlı Olsun

Akkuş Devlet Hastanesi

08.07.2021 Tarihinde

Hizmete Açıldı. Hayırlı Olsun

Mevcut hastaneye göre hasta yatağı, yoğun bakım yatağı kapasitesi daha yüksek olan yeni hastane sayesinde Akkuş’ta yaşayanlar kendi ilçelerinde sağlık sorunlarına çözüm bulabilecek.

Akkuş ilçesinde hizmet veren hastanenin yenilenmesi, kapasitesinin artırılması ihtiyacından yola çıkılarak, günümüz koşullarında daha nitelikli sağlık hizmeti verecek yeni bir hastane yapılması planlanmıştı. 25 yataklı olarak planlanan yeni devlet hastanesi hastalıkların tanı ve tedavisinde önemli rol oynayan son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatıldı. Nitelikli, konforlu hasta odaları, 2 doğum salonu, ameliyathanesi ile 7 poliklinikte hasta kabulü yapacak. Günümüz modern tıbbın tüm uygulamalarının daha kaliteli ve güçlü bir şekilde gerçekleştirileceği tam donanımlı hastanede yoğun bakım ünitesi 5 yatakla hizmet verecek. Diyaliz ünitesi ise 8 yatakla hizmet verecek. Acil serviste 5 poliklinik odasında hasta kabulü 08.07.2021 gününden itibaren başlandı.

www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak yeni hastanemizin hayırlı olmasını diliyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun diyoruz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar