6 Temmuz 2022 Çar

Akkuş Dernekler Federasyonunun Temmuz ayı toplantısı üye derneklerin yoğun katılımı ile gerçekleşmiş olup Akkuşumuz için önemli ve hayırlı kararlar almıştır.

Akkuş Dernekler Federasyonunun

Temmuz ayı toplantısı üye derneklerin

yoğun katılımı ile gerçekleşmiş olup

Akkuşumuz için önemli ve hayırlı kararlar almıştır.

BASINA VE KAMUOYUNA

Akkuş Dernekler Federasyonu, bu ayki toplantısını Sancaktepe de bulunan Federasyon merkezinde yapmıştır. Toplantımiz üye derneklerimizin yoğun katilimi ile gerçekleşmiş olup Akkuşumuz için önemli ve hayırlı kararlar almıştır.

AKDEF gün geçtikçe daha kurumsal daha güçlü yoluna devam ediyor. Alınan kararlar bunun göstergesi olup ciddi anlamda çalışmalarına devam edecektir. Tüm halkımızdan Akdef’i takip etmeye davet ediyoruz.

Toplantımızda alınan kararlar şöyledir.

1. Akdef federasyona katılacak olan derneklerimize bir dizi ziyaret gerçekleştirecektir.

2. Akdef Akkuş orman müdürlüğüne ziyaret kararı almış olup, vatandaşlarımızdan gelen şikayetler üzerine, ormanlarımızda yapılan denetimsiz kesimler noktasında incelemelerde bulunacaktır.

3. Akdef İstanbul belediyelerini ve Ankara Büyük Millet Meclisine Akkuşun sorunları ile ilgili ziyaret gerçekleştirecektir.

4. Akdef Ünye, Niksar ve Erbaa dernekleri Federasyonları ile ortak toplantı düzenleyip Ünye-Niksar arasında yapılması planlanan yol ile ilgili çeşitli girişimlerde bulunacaktır.

5. Akdef “Akkuş için bir projem var” başlıklı, Akkuşlu gençlere yönelik proje yarışması düzenleyecektir. Akkuşun kalkınması ve gelişmesi için gençlerimizin önerilerini bir proje ile, dereceye girecek olan projeler için ödüllü bir yarışma düzenleyecektir. Dereceye giren projelerin hayata geçmesi için de gerekli girişimleri yapacaktır.

6. Akdef Ordu basını, Akkuşlu iş adamlarımız, Akkuşlu değerlerimiz ile bir toplantı düzenleyecektir.

7. Akdef Dünya Akkuşlular günü düzenlemek ve İstanbul’da Akkuş günleri yapılması, ayrıca Akkuşta AKKUŞ KURULTAYI noktasında karar almış olup yapılabilirliği noktasında gerekli altyapı çalışması yapacaktır.

8. Akdef Yıllardır kanayan yara haline gelen Akkuşun göç sorunu ile ilgili Kapsamlı bir GÖÇ RAPORU hazırlayacak olup gerekli önlemlerin alınması için birtakım çalışmalara başlayacaktır.

9. Akdef Sportif faaliyetler birim başkanlığımız tarafından İstanbul’da gençlere yönelik futbol turnuvası yapacaktır.

10. Akdef üyelerimizden Esenyurt Akkuşlular Derneğinin, federasyon üyeliği şartlarını yerine getirmediği için federasyon yönetimi oy birliği kararı ile federasyon üyeliğinden ihracına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

AKDEF basın bürosu

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
16AboneAbone Ol

Çok Okunanlar