28 Ocak 2023 Cts

Akkuş Çökek Köyünden, çevresinde Abdullah Gül olarak anılan Şevki Kesim

Biri seçim, biri geçim derdinde

{mosimage}

ABDULLAH GÜL’E ÇOK BENZEYEN AKKUŞLU  ŞEVKİ KESİM’İ TANIYALIM

Türkiye’nin son günlerdeki en önemli gündemi olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı adayı Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül seçimleri düşünürken, Akkuş İlçesinde kendisine benzerliği ile şaşırtan ve çevresinde Abdullah Gül olarak anılan Şevki Kesim ise geçim derdinde.

Köyde herkesin kendisine benzerliğinden dolayı Abdullah Gül diye hitap ettiğini söyleyen Şevki Kesim, “Abdullah Gül benim kardeşim. Benzetilmekten de son derece mutluyum. Gül’ün Allah’ın izni ile Cumhurbaşkanı seçileceğine inanıyorum. O bu makama layıktır. Ancak o seçimleri düşünürken, ben ise geçim derdindeyim. Ömrüm olursa onu bir gün mutlaka ziyaret edeceğim” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri süreci devam ederken Ordu İli’nin batı yönünde en uç noktası olan, Tokat ve Samsun illerine sınır Akkuş’un Çökek Köyü’nde ikamet eden Şevki Kesim(62), Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Adayı Abdullah Gül’e sima ve ses benzerliği ile görenleri şaşırtıyor. Çiftçilik yapan, 4 çocuk 10 torun sahibi Şevki Kesim, her gittiği yerde kendisine Abdullah Gül diye hitap edildiğini ve bundan da son derece mutlu olduğunu söyledi

Benzeri Abdullah Gül’ün seçim derdine, kendisinin ise geçim derdinde olduğunu belirten Şevki Kesim, “Yıllardır köyde beni Abdullah Gül’e benzetirler. Bu benzetme son günlerde daha da arttı. Katıldığım düğün, davet ve merasimlerde insanlar bana Abdullah Gül diye hitap ediyorlar. Zaman zaman ‘Bu memleketin hali ne olacak, yollarımızı ne zaman yapacaksınız?” şeklide espri yapanlar bile var. Bana bu şekilde takılanlara ise bende Abdullah Gül benim küçük kardeşim diye cevap veriyorum” dedi.

Abdullah Gül’e şaşırtıcı benzerliği olan Şevki Kesim’in eşi Şemsi Kesim(63) ise, “Abdullah Gül televizyona çıktığında eşim heyecanlanıyor ve kardeşim çıktı diyor” dedi. Çökek Köyü halkı ise, “Şevki Kesim’in Gül’e benzediği için ona adıyla değil Abdullah Gül diye hitap ediyoruz. O köyümüzün neşe kaynağı” dediler. Haber ve Resim Ünye Hizmet TV. İnternet Sitesi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar