7 Aralık 2022 Çar

Akkuş Coğrafyasının Sahibi Yok Diyenlere, Bu Görüntüyü Görünce; Haklılar Diyeceğimiz Geliyor

Akkuş Coğrafyasının Sahibi Yok Diyenlere,

Bu Görüntüyü Görünce;

Haklılar Diyeceğimiz Geliyor.

24 Temmuz 2019 günü sitemiz yapımcılarının Akkuş İlçesi Çaldere Mahallesi Akkuş Salman Yolu üzerinde çekmiş olduğu görüntü her şeyi tüm çıplaklığı ile ortaya çıkarıyor.

Fotoğrafları çekerken yanımızda bulunan bir kardeşimiz. Bize aynen şunları söyledi.

Çek çek senin gibi herkes çekti. Akkuş’ta herkes zaten bu durumu biliyor. Çok fotoğraf çekenlerde oldu. Ama hiç kimse çözüm bulamadı. Daha doğrusu Türk Telekom’a da defalarca iletildi. Hiç bir kimse gelip sorunu çözmüyor. Kimse ilgilenmiyor. Sende çek haber yap bakalım. Yine ilgilenen olmayacak. Yine yapılmayacak. Boşuna zaman harcama dedi.

Biz sorumlu yayıncılık ilkesi doğrultusunda habercilik görevimizi yerine getirmek için bu durumu haber yapıyoruz.

Bizde konuyu şöyle analiz ediyoruz. İnanıyoruz ki; haberimizden sonra İlçedeki yetkililer çözüm için hareket edeceklerdir. Sonuçta burası bir belde yada köy değil. Akkuş İlçesi. Peki ilçe olunca ne oluyor. İlçe olunca Mülki Amir yani Akkuş Kaymakamlığı oluyor. Sayın Kaymakam beyin Türk Telekomu yada bu işin çözecek kurum yada kuruluşu arayacak ve en üst perdeden çözüm bulunmasını isteyecektir. Akkuş Belediyesi yine ilgili kurum ve kuruluş arayıp çözüm üretilmesini talep edecektir. İlçedeki diğer kurum ve kuruluşlarda kendi yetkileri dahilinde ilgili kuruma konuyu aktaracaktır. Bir ilçede bu işler çözülemiyor ise yada yetkililer görevini tam olarak yapıyor ise buranın ilçe olması o zaman tartışılması lazım.

Şimdi sormak isteriz. O telefon direği bir gün yıkılıp teller araçların yada insanların üzerine düşerse yada otlayan hayvanların üzerine düşerse. Sorumlular ve yetkililer kendilerini nasıl savunacak. Bu haberimizden sonra zaten görevini yapmayanların bile bile görevi aksatma olacağı aşikar olacaktır.

Merak  ediyorum bu yoldan yetkililer hiç geçmiyor mu? Bu durumu görmüyorlar mı? yoksa ilçede sorunlarla yaşamak artık alışkanlık haline mi geldi. Yoksa herkes neme lazım mi diyor.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar