24 Mayıs 2024 Cum

Akkuş Belediyesinin Spor Salonu Hakkındaki Açıklaması

Spor Salonunun Durumu Hakkında Sorumluluk İlçemiz Kaymakamlığında

KAPALI SPOR SALONUNUN DURUMU HAKKINDA

AKKUŞ BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Akkuş Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü

Akkuş Kapalı Spor Salonu şu an itibariyle Ordu Gençlik ve Spor Müdürlüğü uhdesinde bulunmakla birlikte Akkuş Özel İdare Müdürlüğü’nün sorumluluğundadır. Akkuş Belediyesi olarak 2007 yılı başlarında belediyeye devri konusunda resmi talebimiz oldu, ancak inşaatın kesin kabul işlemi henüz gerçekleşmediğinden dolayı talep reddedildi; keza, Belediyemizce açık halı saha yapımına bundan dolayı karar verildi ve yapıldı.

Söz konusu spor salonu ile ilgili hali-hazır durum Akkuş’taki hiçbir kurumla ilgili değildir. Spor Salonunun KESİN KABÜL işlemi Valilik tarafından henüz yapılmadığından ve inşaattaki bazı eksiklerin müteahhit tarafından tamamlanamadığından kesin teslim prosedürü gerçekleştirilememiştir.

Akkuş Belediyesi olarak bu konudaki düşüncemiz; Kapalı Spor Salonunun Milli Eğitim Müdürlüğüne verilerek ilçedeki okulların müşterek olarak kullanımına sunulmasıdır. Ancak bu şekilde salon verimli kullanılabilir. Zira yaygın olan uygulama da bu şekildedir. Bu mümkün olamıyorsa, BELEDİYE olarak talebimiz devam etmekte olup, sorumluluk belediyemize verilirse; yine Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordineli olarak salonun işletmesini yürütebiliriz.

Sonuç olarak; Kapalı Spor Salonu ile ilgili yukarıdaki koordineleri sağlayacak olan yetkili kurum ilçemizde Akkuş Kaymakamlığı’dır.

Not: Akkuş Belediyemizin açıklama yapmasına çok sevindik. Spor Salonu Akkuşlular için ve İlçede yaşayanların yararlanması için yapılmışsa, herhalde bu salonun durumu hakkında da bilgi sahibi olmak, bu kişilerin en doğal hakkı, bu nedenle belediyemizin ( Basın Yayın Müdürlüğünün) kişileri aydınlatıcı bilgi vermesi çok anlamlı düşünce olarak kabul edilmelidir. Teşekkürler.

ilçemiz Kaymakamlığının da aynı düşünce içinde olduğunu düşünerek, spor salonunun şimdiki durumu ve ileride ne gibi amaçla kullanılacağı konularında Akkuşlulara açıklama yapmasını bekliyoruz.

Akkuş Kapalı Spor Salonu

Related Articles

5 YORUMLAR

  1. YAHU BAŞKAN,BU SALON BENİM UHDEMDE DEĞİL DİYOR,KAYMAKAMLIĞIN DİYOR;VATANDAŞ BAŞKAN AÇSIN DİYOR.DEVRİM BEY;BAŞKANIN HANGİ FEVRİ DAVRANIŞINI GÖRÜP,RAHATSIZ OLMUŞ;AÇIKLASIN.NASIL SPORLA ALAKASI YOK,DEVRİM EFENDİ;BAŞKAN O SALONU ALMAK VE YÜRÜTMEK İÇİN ON TAKLA ATTI,VALİDEN BİLMEM KİME KADAR UĞRAŞMADIĞI KALMADI,VERMEDİLER.HALI SAHA BUNUN İÇİN GECİKTİ.SPORLA ALAKASI OLMASA HALI SAHA YAPAR MI?
    ORHAN GÜNGÖR KARDEŞİM,AKKUŞA MESLEK YÜKSEK OKULU ZOR ALINDI,HİÇ YUKARIDA VE KÜÇÜK BİR İLÇEYE BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜMÜ VERİRLER Mİ,ÜNYE,FATSA HELE ORDU MERKEZ VARKEN?AKKUŞLA GİRESUNU NASIL KIYAS EDERSİN?BİRİ İL MERKEZİ, SAHİLDE VE 70 BİN NÜFUSU VAR!AMA GÜREŞ KULÜBÜ OLABİLİR.

  2. Giresunda Eğitim fakültesi var.Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü açılabilir.Ordu Üniversitesine bağlım olarak Akkuşa Spor Akademisi açılabilir.Gençlik ve Spor Bakanlığı izniylle Güreş İhtisas kulübü kurulabilir.Dağcılık -İzcilik -boks -atletizm -hentbol-kayak-çalışmaları yapılabilir.Neler yapılmaz ki.Öyle yanlış yere yapılmışki.Aslında YİBO yanına yapılacaktı.Okullar nerede Salon nerede.Yinede değerlendirirlebilir.

  3. bu başkanın bu fevri davranışlarını hiç beğenmiorum sporla uzaktan yakından alakası yok.aç su kapalı spor salonunu getir bir kaç hoca karete boks en kotü ihtimal güreş dersi versinler.yarın bugun ordu da bir faaliyet oldunda millet akkuşa neden gelmesin…buyume küçük işlerle başlar…biraz halkçlık ilkesinin on plana cıkması lazım artık…

  4. benim anlamadığım bu spor salonu neden yapıldı yapıldıysa neden faaliyette değil yoksa mezarlığada yakın rahmetliler içinmi yapıldı yoksa farelere kışın kalabilmeleri içinmi yapıldı faaliyete sokulsada gençlik olarak kahveden uzaklaşsak olmazmı? çünkü gençliğin yapabileceği başka bi şey yok yazık çürümeye bırakılmış duruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar