17 Nisan 2024 Çar

Akkuş Belediyesinin, Kapanan Yollar Hakkındaki Açıklaması

Yolların kapalı olması ve yeterince araç gereç olmadığından halkın sıkıntığı çektiğine ilişikin habarimiz üzerine Akkuş Belediyesinden Söz Konusu Habere Yorum Yapıldı

AKKUŞ BELEDİYESİ

KAR YAĞIŞI VE KAPANAN YOLLAR

HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Haberinizde de ifade ettiğiniz gibi Akkuş’ta son yılların en şiddetli kış mevsimi yaşanmaktadır. Kar potansiyeli Akkuş kadar olmasa da Ordu\’nun diğer ilçelerinde de kış şiddetli geçmektedir. Bu nedenle her ilçe ve belde, ek ekipman ve iş makinesi talep etmekte; taleplere cevap verilememekte, dolayısıyla  herkes kendi imkanlarıyla baş başa mecburen kalmaktadır. Şu an itibariyle sahil ilçelerinin çoğu köyleri ile diğer ilçelerin tüm köylerinin yolları hemen hemen kapalı durumdadır.

Karla mücadeleyi yaşamayanlar, iş makinesinin sırtında ömründe bir kez olsun bu çalışmaya katılmayan bu işin ne kadar zor olduğunu anlayamaz. Sorumluluk taşımayan, gecenin yarısında \’falanca köyde kanamalı hasta var, yolumuzu açın\’ telefonuna muhatap olmayan insanlar bu mücadeleyi çok fazla kavrayamazlar.

Akkuş çok geniş, geniş olduğu kadar çok zor ve şedit bir coğrafya. Tek başına 5 ilçeye bedel fiziki açıdan. Kış koşulları açısından Ordu\’nun tümüne bedel…

Akkuş\’ta karla mücadele çalışmaları; başta Özel idare olmak üzere,Akkuş Belediyesi,Belde Belediyeleri,Orman İşletme Müdürlüğü ile Akkuş Kaymakamlığı ve Akkuş Belediyesinin özel sektörden kiraladığı…Bütün bu unsurlardan oluşan yaklaşık 15 iş makinesi ile yürütülmektedir.Bu makinelerin hiçbirisinin 10 dakika bile boş durduğu vaki değildir.Örneğim son bir haftadır Akkuş Belediyesinin iş makinesi yakın köyler ve ilçe merkezinde hemen hemen 24 saat çalışmıştır.Kanamalı hastasından cenaze işine, Akkuşun, kar kalınlığının yer yer 3-4 metreyi bulduğu,10 metre mesafeyi 1 saatte açamadığı,bir yandan açılan bölgeleri esirginin yeniden kapattığı çetin şartlar altında çalışan operatörleri takdir etmemiz gerekmektedir.

 Bunun yanında zaman zaman bencillik yaparak yanlış hasta ihbarlarıyla acil olmayan yollarını açtırmak için yetkilileri yanıltan vatandaşlarımızı da vicdan muhasebesi yapmaya davet ediyoruz.

 Yazınızda belirttiğiniz ve öğrenmek istediğiniz hususa gelince; gerek siyasi, gerekse idari ve vilayet bağlamında her türlü girişimlerde bulunulmuş, sayın vekillerimiz zaman zaman durumu takip etmişler bazı taleplerle de bizzat ilgilenmişlerdir.

 Son yılların bu kış afetiyle mücadele etme konusunda emeği geçen herkese, hassasiyetiniz dolayısıyla siz site yönetimine teşekkür eder saygı ve sevgilerimizi sunarız.

Site Yönetimi: Akkuş Belediyesine en içten samimi teşekkürlerimizi sunuyoruz. Merak edilen konularda ve yanlış anlaşılmalara meydan verecek bir çok konularda açıklama yaparak, gerek İlçe Merkezi ile köylerindekileri, gerekse gurbettekileri aydınlatmıştır. Bilgiyi Kamuoyu ile paylaştığı için Belediye Başkanımız ve tüm personeline teşekkür ediyoruz. Başarılı çalışmalar diliyoruz.

Aynı duyarlığı diğer kamu kurumlarından ve ilgili kişilerden de bekliyoruz. Bekliyoruz derken Akkuşlular adına bekliyoruz. Kaymakamlığımızın Akkuşlulara konu hakkında bilgi vermesinden başka doğal bir şey olabilir mi? Amacımız aynı Akkuş’a hizmet, Akkuşlulara hizmet ise paylaşmamız gereken bilgiyi neden paylaşmayalım. Yardımcı olan her kuruma ve ilgililere tekrar çok teşekkür ediyoruz.

Related Articles

4 YORUMLAR

  1. geçen yıl salmana giderken yolda kaldık.gecenin 3 ünde belediye başkanı lütfi efili kepçeyle birlikte gelirken gördük,çok mutlu olduk.göesterişe kaçmadan birebir sorunlarla ilgilenen sayın başkanı kutluyorum.

  2. Teşekkür
    19.02.2008 salı günüÇayıralan beldemizde bulunan kanamalı hastayı doktora ulaştırmak için Akkuş belediye başanımız Lütfi EFİLbeyden yardım istenmiş,bu istek üzerine başkanımız kepçesini Çayıralana göndemiştir. Üç iş makinası sabah dokuzda yol açmaya başlamış va kanamalı hasta gece saat 02.00 de hastahaneye ulaştırılmıştır. Buna benzer çalışmalar halen devam etmektedir. İlçe belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Çayıralan Belediye Başkanlığı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar