21 Haziran 2024 Cum

AKKUŞ BELEDİYESİ PERSONELİ, NÜFUS SAYIMI İLE İLGİLİ HEMŞERİLERİNİ BİLGİLENDİRMEK İÇİN ANKARA’DA

{mosimage}

NÜFUS SAYIMINA AKKUŞ İLÇESİNDE KATILMAK İSTEYENLER

GEREKEN BELEGELERİ GÖNDERİYORLAR

 İLK KATILIMI AKKUŞ İNTERNET SİTESİ YAPIMCILARINDAN İHSAN ÇAM'IN ,EŞİNİN BABASI VE ANNESİ YAPMIŞLARDIR.

Akkuş ve Çukurköyde ikamet eden Duran KAYA ve Eşi, Kış dönemi Damatını, Kızını ve Torunlarını ziyaret etmek için geldiği Ankara'da, Akkuş Belediye Personelinin Nüfus sayımı hakkında Akkuşlulara bilgi vermek için Ankara'ya geldiğini duyunca, hemen, gelen personeli ziyaret ederek başarı dilemiş ve bu güzel çalışmayı düşündükleri için başta Başkan olmak üzere tüm çalışanları tebrik etmiştir. Ne olur ne olmaz belki sayıma Akkuş'a dönmekte geç kalabilirim diye düşünerek kendi ve eşinin Nüfus Cüzdanı fotokopilerini İlçe Merkezindeki görevli Mahalle Muhtarına göndererek Akkuş Merkezinde sayılması için gerekenin yapılmasını rica etmiştir. Belgeleri teslim etmek içinin damatının gereğini yapmasını istemiş. Sitemiz Yapımcılarından İhsan ÇAM'da sayımın İlçemiz için hayırlı olması dilekleri ile belgeleri Belediye Personeline teslim etmiştir.

AKKUŞ DIŞINDA GEÇİCİ İKAMET EDEN AKKUŞLULAR

 NÜFUS SAYIMINDA İLÇEMİZDE YAZILMAK İÇİN NELER YAPACAKLAR

İlçemiz dışında geçici ikamet eden hemşerilerimiz, Asıl ikametgahları olan Akkuş ve Beldelerinde sayılmaları için T.C. Kimlik Numaraları ile birlikte Nüfus Cüzdanlarının Fotokopilerini ilçemizdeki eş, dost ve akrabalarına fakslamaları veya onlara ulaştırmak üzere Belediyemizin 0 452 611 28 88 numaralı fakslarına fakslamaları yeterli olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus Akkuş ve Beldelerinde sayıma katıldıktan sonra yada nüfus cüzdanlarını faksladıktan sonra tekrar her hangi bir yerde mükerrer sayıma katılmamaları gerekmektedir.

{mosimage}

Ankara'da Kurulu Bulunan Damyeri-Tuzak Köyleri Yardımlaşma Derneğini ziyaret eden, Akkuş Belediye Personeli, Nüfus Sayımı Hakında Gereken Açıklamalar bulundu. Başkan Necdet DEMİR ve çok sayıda dernek üyesinin katıldığı toplantı çok verimli geçti. Müdür Soner EFİL, Damyeri köyüne yapılacak olan İlköğretim Okulu için Belediye imkanlar doğrultusunda gereken yardımı yapmak için gayret gösterecektir diyerek, Güçlü bir Akkuş Belediyesinin ilçemiz köylerine yardımcı olmaya devam edeceğini dile getirdi. Daha sonra bunun gibi bir sürü konularda görüşülerek İlçemizin kalkınması için herkesin heycan içinde olduğu görüşünde mutabık kalındı. Sitemiz Yapımcılarından İhsan ÇAM'da toplantıya katılarak yapılan görüşmeleri not alarak sizlerin bilgi edinmesine vesile oldu.

{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

AKKUŞ BELEDİYE PERSONELİNİN ANKARA'DAKİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

AKKUŞ KÖYLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ VE

KETENDERE KÖYLÜLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

GENEL MERKEZLERİNDE DÜZENLENEN TOPLANTILARA KATILARAK

NÜFUS SAYIMI HAKKINDA AKKUŞLULARA GENİŞ BİLGİLER SUNDULAR

Nüfus sayımında İlçemiz ve Beldelerimizin nüfusunun artırılması ve gurbette yaşayan geçici nüfusun ilçemize dönüşünün sağlanması bağlamında, Ankara'da bulunan Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Merkezinde ve Ketendere Köylüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Merkezlerinde düzenlenen toplantılarda, konuşma yapan Belediye Kül.ve Sos. İşl. Müd.A.İhsan ÇÖPOĞLU, Akkuş Belediyesinin son üç yılda yaptığı çalışmaları anlattı. ÇÖPOĞLU konu ile ilgili "Değerli hemşerilerimiz, İlçemizin en büyük şansı aktif, ufku geniş, bilgili,dinamik ve Mühendis bir Belediye Başkanına sahip olmasıdır. İlçemizde 40 adet dükkandan oluşan bir sanayi sitesi yapıldı. Önümüzdeki günlerde satışa sunulacaktır. Ayrıca yine siz değerli hemşerilerimiz geçmişte ilçemize geldiğinde kalacak yer sıkıntısı yaşanıyordu. Belediyemiz bunu Akkuş Öğretmen Evine bir bina tahsis ederek çözmüştür. Ayrıca İlçemize Hamam-Sauna, Kapalı Hayvan Pazarı, 250 bin tonluk içme suyu barajı, Parselleme çalışmaları, Sünnet Şöleni ve İlçemizin diğer imaj ve prestijini artırıcı çalışmalarla birlikte Toplu Konut Projemiz, İşhanı, Kültür Sitesi, Müze, İtfaiye Binası ve Lojmanları gibi inşaatlarımızın bir çoğu tamamlanmış ve hizmete sunulmuştur. Sizlerden Belediye Başkanımız Lütfi EFİL adına ve ilçemiz adına isteğimiz, başta bizlere moral olarak destek vermeniz ve yapılacak sayımda biraz önce saydığımız şartlara haiz insanların ilçemizin ve yine Belediyemizin imaj ve prestiji bakımından Akkuş'ta sayılmalarının sağlanması yönünde olacaktır." dedi.

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

Her iki dernekte de düzenlenen toplantılara yoğun katılımın olması ve herkesin yoğun ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Zaman zaman Belediye Hesap İşleri Müdürü Soner EFİL ve Fen İşleri Müdür Yardımcısı Nihat GÜL'de söz alarak ilçemizdeki kalkınma ve gelişmeler hakkında bilgiler verdiler.

{mosimage}{mosimage}

Akkuş Belediyesi Personeli, Ankara'daki Akkuşluları Nüfus Sayımında Bilgilendirmek için durmadan çalışıyorlar. Yukarıdaki Resimde de Görüldüğü Üzere Sincan Semtinde Yunus KAYA'nın Rahmetlik babası Durmuş KAYA adına okuttuğu Kuranı Kerim Davetine katılarak, Davet Sonrası  Misafirlere aydınlatıcı bilgiler sunmuşlardır.

{mosimage}{mosimage}

AKKUŞ  BELEDİYESİ,  GEÇİCİ  SÜRE  İLE  ÖZELLİKLE  KIŞ  DÖNEMİNDE

İLÇEMİZ  DIŞINDA  BULUNAN  VATANDAŞLARINA  SESLENİYOR!

İLÇEMİZİN  KALKINMASI VE  HİZMETLERİN  ARTARAK  DEVAM  ETMESİ İÇİN

NÜFUS  SAYIMINDA,  AKKUŞ  MERKEZİ  İLE

 BAĞLI  OLDUĞUNUZ  BELDELERDE  İKAMET ETTİĞİNİZİ  BELİRTİNİZ.

Önümüzdeki günlerde yapılacak nüfus sayımında İlçemizin gerçek nüfusunu yansıtmak ve ilçemizi gelecek yıllara imajını ve prestijini artırmış bir durumda taşımak için her aileden geçici olarak ülkemizin özellikle Ankara, İstanbul, Samsun ve Zonguldak gibi il ve diğer ilçelerde kış sezonu ve diğer sebeplerle geçici ikamet eden bütün Akkuşlu hemşerilerimiz, önümüzdeki haftalarda yapılacak nüfus sayımında herkesin asıl ikamet ettikleri yer olan Akkuş Merkez ve diğer Beldelerde sayılmaları memleketimizin geleceği için hem bir imaj hem de ekonomik kalkınmasının bir hamlesi olacaktır.

Değerli hemşerilerimiz, bu sayımın gelecek günlerde yapılacak olan seçimlerle uzaktan veya yakından hiç bir alakası olmadığı gibi, sayım  konusunda çalışma gayreti içinde olan arkadaşlarımızın hepsinin iyi niyet içerisinde oldukları bir gerçektir.

İlçemize yapılan bütün hizmetler herkes tarafından görülmekte ve takdir edilmektedir. Bu çalışmalar gerek KÖYDES Projeleri ve gerekse Belediyelerimizin yürüttükleri projeler ve kaynaklarla sağlanmaktadır. Bu proje ve hizmetlerin ekonomik gücün ve imajın kuvvetliliğine bağlı olduğu gerçeğinden hareket edersek

 İlçemizde her sayılan hemşerimiz, gücümüze güç katacaktır.

{mosimage}{mosimage}

Memleketimizi daha güzel günlere taşımak için, önümüzdeki günlerde ilçemizde yapılacak sayımda, yapılabilecekleri değerlendirmek üzere Ankara'ya gelen Belediyemiz Kül. ve Sos. İşl. Müd. A.İhsan ÇÖPOĞLU, Hesap İşleri Müd. Soner EFİL ve Fen İşleri Müd.Yrd. Nihat GÜL Sitemizi ziyaret ederek Derneklerimiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla yapılacak toplantı ve görüşmeler değerlendirildi.

Bu Bağlamda ilk ziyaret Ankara Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine yapıldı. Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Emekli Öğr. Muzaffer ÇELEBİ ile görüşüldü. Dernek Başkanımız Akkuş için elimizden geleni yapmaya hazırız mesajını vererek. 21.01.2007 Pazar günü Saat 15.00 de Dernek Merkezinde toplantı yapabileceğini, bu toplantıda Sayım konusunda Ankara'da yaşayan Akkuşlulara hep beraber bilgi vermenin faydalı olacağını dile getirdi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar