24 Mayıs 2024 Cum

Akkus Belediyesi Egitimin Sorunlari Haberimize Açiklik Getirdi

Akkuş Belediyesi Eğitim ve Öğretim ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu

 egitim.jpg

Akkuş Belediyesi

 Akkuş’ta Eğitim-Öğretim ve Yurt Sorunları

Başlıklı Sitemizde Yaptığımız Habere Açıklamda Bulundu

 Akkuş Belediyesi Basın-Yayın Müdürlüğünden Yapılan Açıklamada, "Akkuş meslek yüksekokulu, Ünye, fatsa ve Mesudiye’den sonra ilçelerde açılması planlanan 4. yüksekokuldur. Karar YÖK’ten onaylanmıştır. Akkuş Belediyesi ek bina inşaatına devam etmektedir.Tek problem, yüksekokul arazisi (seka) nın üniversiteye tahsis işlemlerinin henüz tamamlanmamasından kaynaklanmaktadır. Bu konuyla sayın belediye başkanı Lütfi EFİL bizzat ilgilenmektedir.Tahsis işlemi sonuçlandığında yüksekokul müdürü atanacak olup sekreterliğe ise Akkuş belediyesinden görevlendirme yapılacaktır.


Yanan yurt binası ile ilgili Bayındırlık yıkım kararı vermiş olup, yeni yurt binası yapımı ile ilgili çalışmalar başta kaymakamlık ve il genel meclisi üyeleri nezdinde devam etmektedir.

Ayrıca mevcut binanın onarımı ve eğitime yetiştirilmesi hususunda bir karara varılırsa; Belediye Başkanı sayın EFİL’in, bir kat ilave (çatı katı) yaparak tadil edilmesi hususunda sözü bulunmaktadır. Ancak bu konuda İl Milli Eğitim in onay vermesi gerekmektedir. Bütün okulların çevre düzenlemesi, lise ek binası, yüksekokul ek binası, lise kız yurdu tahsisi, öğretmen evi, kültür evi, iki adet özel teşebbüs yurt-etüt merkezi ve muhtelif eğitim-öğretim,  katkıları şeklinde eğitime büyük destek sağlayan AKKUŞ BELEDİYESİ,talep edildiğinde Cumhuriyet iöo’nun pansiyon problemini de çözecektir…" denildi

Site Yönetimi olarak, Akkuş Belediyesine Duyarlılığından ötürü teşekkür ederiz. Bizleri ve Akkuşluları aydınlattılar. Şimdi bir çok konu açığa çıkmış oldu. İlçedeki diğer kamu kurumlarının da aynı duyarlılık içinde hareket ederek, Akkuşlulara gereken açıklamları yapmaları bekliyoruz. Sitemiz ilçedeki tüm kamu kurumlarına açıktır.

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. ne mutlu ki bulundugu koltugu işkal etmeyen hakkını veren başkanlara halkımız yapmış oldugu çalışmalara göre hakkını verecektir akkuşa bir çivi çakan başkanlara tarih boyu minnet kalacaktır akkuşumuzun daha çok hizmetlere ihtiyacı vardır sayın başkanımızın yanında akkuşumuzun halkı vardır. … çalışmaya devam akkuş için herkeze selm sevgilerimle ayhan cürebal

  2. Başkanımızla gurur duyuyoruz,bir dönem daha devam etmeli,yüksekokula öğrenci alınmadan başkan lütfi efil görevi bırakmamalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar