2 Nisan 2023 Paz

Akkuş Belediyesi, Bir Çınar da Sen Büyüt Kampanyası

KAMPANYASINA BAŞKAN EFİL EŞİ İLE BERABER KATILDI

bskesibskuyeagac 

BİR ÇINAR DA SEN BÜYÜT

KAMPANYASINA BAŞKAN EFİL EŞİ İLE BERABER KATILDI

Salı, 02 Ekim 2007 İlçemizin muhtelif yerleri ile özellikle Atatürk caddesi üzerine dikilmek üzere temin edilen ve “Bir Çınarda Sen Büyüt” kampanyasına ilgi büyük oldu. Kampanya ya eşi Fatma hanım ve minik kızları Meryem ile beraber katılan Belediye Başkanımız Sayın Lütfi EFİL,eşi,kızı ve kendileri adına ikişer adet çınar fidanı dikimi gerçekleştirdiler. Fidan dikim esnasında açıklamada bulunan Belediye Başkanı EFİL, “İlçemizin doğal güzelliğine güzellik katmak adına Atatürk caddemizin ve diğer parke yollarımızla beraber meydanımızın etrafına çınar ve iklim şartlarına uygun değişik fidanlar dikme kampanyası başlattık.Belediye olarak fidanları daha önceden temin etmiş bulunuyoruz. Vatandaşlarımızda elimizdeki bu fidanları yine Belediyemizce tespit edilen yerlere dikiyorlar. Şahsım da eşim ve kızım ile beraber bu kampanya ya katılmış bulunuyoruz.” Dedi. Ardından Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlarda kampanya ya destek verdiler.

Haber: Akkuş Belediyesi İnternet Sitesi

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Akkuş’umuzun,ana Caddesi İstiklal Caddesinde,Yeşilçam Kıraathanesine kadar olan kısımın sağlı-sollu tarafı,Ihlamur ağaçlarıyla çevrili olup,çok hoş bir görünüm arzediyor.Yazın Caddeye atılan masalarda,Ihlamur ağaçlarında sohbet ve Çay hoş oluyor.Ihlamur,diğer bazı noktalarda ve Köylerimizdede epey var.Yani Akkuş’un bence sembolü Ihlamur ağacı olmalıdır.Gürgen Ağacı,onlarca İlçede var.
    Atatürk Caddesi ve İstiklal Caddesinin boş kaldırımlarına Fidan hem de Osmanlı Devletinin sembolü olan ,Çınar Fidanları dikilmesi çok olumlu bir karar,zaten benimde içimden geçiyordu.Hem ASİL BİR AĞAÇ,HEM SOĞUĞA DAYANIKLI,HEM DE AZAMETLİ DALLARA,GÖVDEYE ULAŞIYOR,DEVAMLI BÜYÜYOR!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar