17 Haziran 2024 Pts

AKKUŞ BELEDİYESİ AKKUŞ’A YATIRIM YAPMAK İSTEYENLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

{mosimage}{mosimage}

BAŞKAN EFİL’DEN YATIRIMA DAVET

Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL, ilçemizde yatırım yapmak isteyen müteşebbislere, hangi sektör ve hangi alanlarda yatırım yapabilecekleri hususunda açıklamalarda bulundu. Başkan EFİL, belediyelerin direk olarak istihdama yönelik yatırım yapmadıklarını, yatırım yapmak isteyenlere lojistik imkan sağlandığını; yol, su, elektrik, altyapı ve bu hizmetlerin yanında bina ve arazi yardımında bulunduklarını ifade etti. Bu bağlamda Akkuş ilçesi belediye sınırları dahilinde; ağaç endüstrisi, hayvan ürünleri endüstrisi ve turizm yatırımlarının uygun olacağı değerlendirilmiştir.  Avrupa Birliği hibe projeleri, KOBİ ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Kredileri gibi finans kaynaklarından da yararlanmak suretiyle, ilçemizde somut olarak hemşerilerimizin veya başka yatırımcıların Akkuş Belediyesi AR-GE Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri halinde kendilerine yardımcı olunacağı ifade edilmiştir. Belediye Başkanı Lütfi EFİL, Akkuş’ta yapılabilecek yatırımları ve kendilerinin verebileceği destekleri şu şeklide açıkladı.

1) Hayvan Ürünleri sektöründe; gerek süt-peynir üretimi gerekse et, sucuk, salam üretimi konusunda yatırım yapmak isteyenler için, 4 dönüm büyüklüğünde ki yeni yapılan Kapalı Hayvan Pazarı ile mezbahanenin bulunduğu 2 dönümlük belediyeye ait arazinin müteşebbislerin istifadesine sunulabileceğini; ağaç endüstrisi, mobilya, kazma-kürek sapı, palet, kasa gibi ağaç ürünleri için ise halen tekstil fabrikası olarak hizmet veren belediyeye ait binanın 2000 m2 kapalı alanı bulunan bodrum katın tahsis edebileceklerini, turizm yatırımı yapmayı düşünenler için ise Orman Bakanlığı’ndan 49 yıllığına kiralanmış olan Taşlıdere mevkiindeki 40 dönümlük arazinin mevzuatlar çerçevesinde değerlendirilebileceğini ifade etti.

2) Belediye Başkanı Lütfi EFİL ayrıca Ziraat Odası’nın da katkılarıyla meyve suyu, kümes hayvancılığı, ceviz yetiştiriciliği gibi faaliyetlerin de yapılabileceğini fakat diğer yatırımlarda da olduğu gibi öncelikle birkaç kişinin bir araya gelerek samimi duygularla yatırım yapmaları gerektiğini, kendilerinin finansman hariç her türlü konuda destek olacaklarını belirtti. Artık Dünya’nın hiçbir yerinde devletin fabrika kurmadığını belirtilen EFİL, her şeyi devletten bekleme zihniyetinden vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Taşlıdere mevkiinde, karayollunun kenarındaki binanın belediyemiz tarafından Orman İşletme Müdürlüğü’nden kiralanarak, sucuk imalatı üzerine şirket kuran hemşerilerimize kiralandığını belirten EFİL, hükümetimizin sağladığı kredi imkanları, AB hibe kredileri, Ziraat Odası ve belediyemizin sağladığı avantajların değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek vatandaşlarımızı yatırıma davet etti. Haber: Akkuş Belediyesi İnternet Sitesi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar