22 Şubat 2024 Per

Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL Festivalde Akkuşlulara Hangi Mesajları Verdi

Herkes Festivali izler. Ama Akkuş İnternet Sitesi daha farklı izler
2007festival12.jpg
Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL Festivalde Akkuşlulara Hangi Mesajları Verdi


Başkan EFİL’in konuşmalarını konu başlıkları ile sizlere iletelim.

 • 5. Akkuş Argan Yaylası ve Gürgen Festivaline hoş geldiniz.
 • Festival Gelenek haline dönüşmüştür. Bundan sonra herkes bilsin ki Ağustos ayının ilk haftası Akkuş Argan Yaylası ve Gürgen Festivali düzenlenecektir.
 • Bazı vatandaşlarımız bize küsmüşler davetiye göndermediniz diye, Gelenek haline gelen festival her sene kutlandığı için ve festivali Akkuşlular kutladığı için hiçbir Akkuşlu davet edilmeyecektir. Zaten festivali sizler kutluyorsunuz. Biz belediye olarak, Akkuşlular dışındaki misafirlerimizi ve protokolü davet ediyoruz.
 • Her sene geldiğinizde değişik hizmetlerimiz ile karşılaşıyorsunuz. Her yapılan hizmet sizin içindir. Sanırım bu meydana yapılan parkımızı, şelalemizi beğendiniz.
 • Bizler sizler için durmadan çalışıyoruz. Sizlerden de destek bekliyoruz. Dikkat buyurun destek diyorum köstek değil. Birçoklarınızdan destek ve motive geldiği gibi ne yazık ki birçok vatandaşlarımız da bizlere köstek olmak için elinden geleni yapmaktadırlar. Sizlere bir kez daha sesleniyorum. Yapılan çalışmaları beğendiyseniz beğendiğinizi, eksiklik gördüyseniz eksik olan kısımları söylemenizi istiyorum. Ancak sizden istemediğim tek konu ise lütfen sağ da sol da ve kahve köşelerinde dedikodu yapmayın, Sizlere dedikodu hiç yakışmıyor. Kapım herkese açık, eksiklikler ve yanlışlıklar olduysa buyurun gelin çayımı için bizzat bana ya da ilgili müdürlerime, personelime söyleyin. Ama sokakta dedikodu yapmayın.
 • 2007festival9.jpg

 • Hep birlikte bir İsviçre kasabasını andıran güzel ilçemizi kalkındıralım. Turizm cenneti yapalım. Hepimizin bildiği gibi zengin iş adamlarımız var. Bu iş adamlarımız ülkenin değişik şehirlerinde yatırımlar yapmaktadırlar. Bu şirin ilçemize yatırım yapmalarını bekliyoruz. Belediyemizden her türlü destek sonuna kadar var. Elimizden geldiği kadarı ile belediye dışındaki konularda da çevremizdeki dostlarımız ile yardımlarımızı devam ettiriyoruz. Yatırım yapacak olanlara sesleniyorum. Arsa istersen hazır, su ve elektrik hazır. Bildiğiniz gibi teşvik yatırımları bölgemizde uygulanmaktadır. Bu teşviklerden yararlanınız.
 • Küresel ısınmanın arttığı bu günlerde, Akkuşlu vatandaşlarımız Ünye, Niksar ve değişik şehirlerde ter içinde, sıkıntı içinde ve kesik suların olduğu yerlerde yaşam mücadelesi vermektedirler. Emekli olanlara ve bir bağlantısı olmadan buralarda yaşayan Akkuşlulara sesleniyorum. Gelin Akkuş’ta yaşayın, temiz havası, berrak suyu bir doğa harikası ilçemizde yaşayın.
 • Meslek Yüksek Okulu Açılması için görüşmeler sürdürülmektedir. Çok yakında inşallah ilçemizde Meslek Yüksek Okulu açılacaktır.
 • Çok yakında su sorununu çözmek için baraj yapacağız.
 • 2007 yılı içinde Ordu ilinde en çok inşaat yapılan ilçe Akkuş ilçesidir. Akkuş gelişiyor
 • Akkuş İlçesinde işsizlik sorunu bulunmamaktadır. Bunu sizlere açıklamak isterim. Şu anda gerek belediyemizin yaptığı inşaatlarda gerekse Kaymakamlık ve diğer kurumların açmış olduğu ihale işlerinde çalışanların % 90 yakını başka illerden ve ilçelerden gelen kişilerdir. Bir çok işsiz vatandaşımız, kahve köşelerinde oturmakta ve iş beğenmemektedir. Genelde istenen iş kolu ise belediyede bekçi olarak görev yapmak talepleri bulunmaktadır.
 • Birçok vatandaşımız belediyemizden yatırım yapmamızı, iş sahası yapmamızı istemektedirler. Belediyenin görevi iş sahası açmak değildir. Sizler iş sahası açacaksınız, Belediye size yardımcı olacak. Artık sistem böyle işlemektedir.
 • Belediyemizden turistik yerler yapmamızı, Çamiçi gibi yerleşim ve turistik yerler yapmamızı istemektedirler. Çamiçinde Niksar Belediyesinin yatırımı yoktur. Çamiçini vatandaşlar yapmışlar ve belediye yardımcı olmuştur. Buyurun sizlerde Akkuş İlçesinde böyle bir çalışma yapın, belediye olarak biz sizlere yardımcı olalım.
 • Çaldere köyünü Akkuş Belediye sınırları içine aldık. Artık belediyemizin arsa sıkıntısı yoktur. Ancak zaman zaman bazı kişiler ne yazık ki arsa olarak tahsis edilecek yerleri inat ederek satmamak için direnmektedirler. Bak dedeciğim yaşın 80 olmuş, Sat tarlanı hem de iyi fiyat veriyorlar. Sende sıkıntı içindesin. Hem sen sıkıntıdan kurtul hem de biz arsa üretmiş olalım.
 • 3 büyük projeyi gerçekleştirmek istiyorum. Akkuş Meslek Yüksek Okulu, Mobilya Sanayi ve Akkuş İlçesini Turizm merkezi yapmak.
 • Bu konuşmalarım ile bazılarınız bana kızmış yada küsmüş olabilir. Ancak birilerinin bunları söylemesi gerekiyordu. Ben sizlerden Akkuş’u karşılıksız sevmenizi istiyorum. Amacımız kalkınmış bir Akkuş İlçesini ortaya çıkarmak. Bunu da hep beraber yapacağız. Hepinize festivale katıldığınız için çok teşekkür ediyorum.


Not: Yazının kaleme alınması Akkuş İnternet Sitesini Yönetimine aittir. Başkanımızın konuşma yaptığı anda not alınmış ve daha sonra düzenlenmiştir. Lütfen yazıyı kullanmak isteyen yayın kuruluşları, bu yazıyı aynen kullanacaksalar lütfen kaynak olarak www.akkusilcesi.com sitesini kaynak göstermelerini arzu ederiz.

Related Articles

1 Yorum

 1. Bugün ana sayfada bir yazı okudum, Akkuş belediyesi adına yazıldığı söyleniyor.Biraz üzüldüm tabi bu yazıyı okuyunca. İsim ve hedef belirtilmese de birkaç gün önce, Akkuş’un daha iyi tanıtılması, festivalin yerelden ulusal hale gelmesi için birkaç öneri de bulunduk ve bunun yollarını gösteren bir şeyler karaladık kendi çapımızda.
  Bir de kimsenin kırılmamasını bunların Akkuş’un tanıtım için önemli olduğunU belirttik.TABİ Kİ BU UYARILAR KİMSENİN ALANINA GİRMEDEN KENDİ İŞİMİZLE ALAKALI UYARILARDI.
  Ancak görüyorum ki, hiçbir Akkuşluyu davet etmiyoruz tarzı açıklamalar yapılmış. Orada yazılan davet edilmekle ilgili cümlenin ne anlama geldiğinin anlaşılmadığı kanısındayım. Yazımız sitede vardır, eğer okunursa yapılan değerlendirmenin yanlış olduğu anlaşılacaktır. Biz insanları ne kadar kırmamaya özen göstersek de demek ki yol gösterince, fikir beyan edilince kötü olunuyor. AMAÇ, YIKMAK DEĞİLDİR. AMAÇ, AKKUŞ’UN DAHA İYİ TANITIMIDIR. BUGÜNE KADAR YAZDIKLARIMIZ VE YAPTIKLARIMIZ AKKUŞ’UN GELİŞİME HİZMET ETMEK İÇİNDİR.ŞU AN GERGİN OLAN BELEDİYE YÖNETCİLERİNİN VE SİTE YÖNETİMİNİN OLUİMLU DEĞERLENDİRMELERİ VE ÖNERİLERİ GÖZDEN KAÇIRMAMALARI DİLEĞİYLE…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar