21 Haziran 2024 Cum

(Akkuş, Aşağıdüğencili-Yeşilgüneycik-Damyeri, Tuzak köyler Kumru Yolu)

 AKKUŞ İLÇESİ – KUMRU İLÇESİ BAĞLANTI  YOLU

{mosimage}{mosimage}

(Akkuş, Aşağıdüğencili-Yeşilgüneycik-Damyeri, Tuzak köyler Kumru Yolu)

ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜNCE YAPILAN İHALE SONUCUNDA GENİŞLETİLEREK ÇAKILLANIYOR Ordu Özel İdare Müdürlüğünce İhalesi yapılarak ihaleyi kazanan firmaya teslim edilen Akkuş Kumru yolu öncelikle genişletilerek çakıllanma işlemine geçildi. Şu anda çakıllanma işlemi Damyeriköyüne kadar bitirilmiş olup, Damyeriköyü -Tuzakköyü arası Kumru sınırına kadar olan yol kalmıştır. Kalan yolun çakıllanma işleminin bitirilmesi için çalışmalar büyük bir hızla devam etmektedir.

    İl Encümeni Mehmet DUMAN ve Kızılelma Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ ile birlikte sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM Akkuş-Kumru yolunda yapılan çalışmaları görmek için bölgede incelemelerde bulunmuşlardır.

 

Yapılan gözlemlerde Kamyonların sürekli taş ocaklarından alınan çakılları yollara döktükleri, dökülen çakılları ise kepçeler ile yollara serildikleri, Köylerdeki Muhtar ve azaların sürekli işleri takip ettikleri, azaların çakıl ocaklarından alınan çakılların kamyon seferlerini tutuklarını, kayalık bölgelerde ise kırma ve delme iş makinelerinin çalıştıklarının, yolun geniş ve çalışabilinir halde olması için gereken çalışmalarının yapıldığı gözlemlendi. Ayrıca taş ocaklarında da incelemeler yapılarak çıkarılan çakılların durumuna bakıldı.

    Kızılelma Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ yaptığı açıklamada; Daha önceki yıllarca yapılan uzun ve çetin çalışma sonucu Kızılelma Beldesi Kumru İlçesi yolunun bağlantısının yapılarak, Yıllarca sorun olan bu bağlantının yolunun şimdi çok içerikli hale geldiğini, hem Damyeri, Tuzak ve Kumru İlçesi hem de Yeşilgüneycik, Aşağıdüğencili ve Akkuş İlçesi bağlantı yollarının yapılması ile bu bölgede ulaşım sorunun artık asfaltlı yol olması gibi konular olarak konuşulmaya başladığını dile getirdi.

    İl Encümeni Mehmet DUMAN ise yaptığı açıklamada; Yapılan hizmetlerin çok kolay bu aşamalara gelmediğini, diğer il encümeni arkadaşları ile birlikte İl Encümeni toplantılarında çok mücadele ettiklerini, gerek Ordu ilinde gerek Ankara'da çok büyük kulis çalışmalarının olduğunu, günler oluyor ki gece gündüz uyumadan çalıştıklarının yada yollarda günlerin geçtiğini açıklayarak; Seneye yol açılması veya yol çakıllanması gibi konuları konuşmak yerine ne kadar yolu asfaltlı yapacağımızı konuşmak istiyoruz. Yapacak çok işlerimiz var. Bizlere halkımız destek olsun, bizleri motive etsinler ilerki günlerde ilçemizi için aydınlık günler olacak diyerek sözlerini tamamladı.

 

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar