28 Mayıs 2023 Paz

Akkuş, Akpınar ve Seferli Belediyelerine DPT’dan Ek Yardım Yapıldı

Ayhan YILMAZ, kalkınmada öncelikli yörelerdeki mahalli idarelerin küçük çaplı projelerine kaynak tahsisi yapan Devlet Planlama Teşkilatı’nın Ordu’ da 34 belediyeye destek sağladığını söyledi.

Sample Image

Milletvekili Ayhan YILMAZ 

Belediyelerimize Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum çerçevesinde

Toplam 671.700 YTL destek

Devlet Planlama Teşkilatı tarafından, Ordu’ da 34 belediyemize, Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum çerçevesinde toplam 671.700 YTL destek sağlandı.

Yerel yönetimlerin vatandaşa hizmet sunumu açısından çok önemli görevler yaptığını, bu nedenle desteklenmesinin gerektiğini ifade eden Ordu Milletvekili Ayhan YILMAZ, kalkınmada öncelikli yörelerdeki mahalli idarelerin küçük çaplı projelerine kaynak tahsisi yapan Devlet Planlama Teşkilatı’nın Ordu’ da 34 belediyeye destek sağladığını söyledi.

AK Parti Hükümetinin yerel yönetimlere büyük önem verdiğini belirten AK Parti Ordu Milletvekili Ayhan YILMAZ, “Bilindiği üzere Devlet Planlama Teşkilatı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürlüğü tarafından kalkınmada öncelikli yörelerdeki mahalli idarelerinin küçük çaplı projelerine kaynak tahsisi yapılmaktadır. Bu çerçevede İlçe ve Belde Belediyelerimizin sunmuş oldukları projelerinin desteklenmesinin uygun olduğu DPT tarafından belirtilmiştir. Bu çerçevede Ordu’ dan toplam 34 belediyemizin projesi uygun bulunmuş ve proje başına 20.000 YTL destek sağlanmıştır.

Proje kapsamında Akkuş, Akpınar, Aydoğan, Bolaman, Çakırlı, Çaybaşı, Çayırkent, Çiftlik, Damarlı, Direkli, Düzyayla, Erenyurt, Fatih, Geyikçeli, Gürgentepe, Güzelyurt, Hanyanı, Hatipli, İlküvez, Kabadüz, Kabataş, Karahasan, Kırlı, Korgan, Medreseönü, Pelitözü, Salman, Saraycık, Seferli, Tekkiraz, Tepealan, Yeşilce, Yoğunoluk, Yukarıdamlalı belediyelerimizin projelerine DPT kaynak aktarımı yapmıştır” dedi.

Belediyelere ayrılan kaynakların tahsis edildiği ve önümüzdeki günlerde belediyelerin hesabına aktarılacağını sözlerine ekleyen Ordu Milletvekili Ayhan YILMAZ, proje sunduğu halde kaynak tahsis edilmeyen ilçe ve belediyelerin eksiklerini gidermeleri, daha önce kaynak kullandıkları projelerin kapatma işlemlerini ivedilikle tamamlamaları halinde yılsonundan önce projelerine finansman sağlanmasına yönelik çalışmaların sürdürüleceğini de sözlerine ekledi.

Başta Devlet Planlama Teşkilatı olmak üzere değişik Bakanlıkların, bu tip fonlamaların yerel yönetimlerin bazı küçük çaplı projelerine can suyu özelliği taşıması açısından çok önemli olduğunu belirterek sözlerini tamamladı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar