20 Temmuz 2024 Cts

Akkuşluları’da Yakından İlgilendiren Ünye Çevre Yolu, bayrama hazırlanıyor. Sitemiz Yönetiminin Çektiği Fotoğraflarla Çevre Yolu

Akkuş İçinde Önemli Olan Çevre Bittiğinde Bölgeyede Ulaşım Rahatlayacak

Akkuşluları'da

Yakından İlgilendiren

Ünye Çevre Yolu,

bayrama hazırlanıyor.

Sitemiz Yönetiminin Çektiği

Fotoğraflarla Çevre Yolu

Ünye’nin 30 yıllık rüyası Çevre Yolu, bitme aşamasına geldi.
Karadeniz Sahil Yolu’nun son ayağı olarak gösterilen ve ilçeyi trafik karmaşıklığından kurtaracak olan 13.5 km uzunluğundaki çevre yolu, kurban bayramı yada en geç 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ulaşıma açılacak.
Yapımına 2007 yılında başlanan Ünye Çevre Yolu’nda işler yolunda gidiyor. Çalışmaların aralıksız devam ettiği 13,5 km uzunluğunda ki yolun %90’lık kısmı tamamlanmış durumda. 2 ay içinde tamamen ulaşıma açılması planlanan yolun, kurban bayramında ki trafik yoğunluğu da göz önünde bulundurularak bayramda tek şeritten, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında ise tamamen trafiğe açılması planlanıyor. Batı’da Akçay’dan başlayıp Ünye’nin doğu çıkışı olan Nuriye mahallesinde son bulan 13,5 km uzunluğundaki Çevre Yolu, toplam 5.2 km uzunluğunda 4 tüpten oluşan tünel, bir adet 230 Metre uzunluğunda viyadük, 4 adet köprülü kavşak ve 17 tane dere köprüsünden oluşuyor. Temeli atıldığı 2007 yılında, Kasım 2011’de açılacağı açıklanan Ünye Çevre Yolu, tünellerde oluşan göçük ve viyadüklerde meydana gelen çatlak yüzünden proje yaklaşık 2 yıl gecikmeli olarak tamamlanacak. Açıldığında Ünye şehir içi trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan Çevre Yolu, Karadeniz Sahil Yolu’nu kullanan araç ve sürücülere de önemli oranda zaman kazandıracak. Bin 900 metre uzunluğundaki Yunus Emre Tüneli’nin sadece bir tüpünün asfaltlanacak olduğu öğrenilirken, asfaltlanan diğer tüplerin ışıklandırma çalışmaları da aralıksız sürüyor.
Yolda bir yandan asfaltlama çalışmaları devam ederken, diğer yandan peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılıyor. Tamamlandığında yaklaşık 300 milyon liraya mal olması beklenen Ünye Çevre Yolu Projesi’nin hava şartları iyi olması durumunda, Kurban Bayramı’nda tek şeritten, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ise tamamen ulaşıma açılması için yoğun çaba gösteriliyor.
İkizce Yol Ayrımı
Samsundan Gelip, Ünye Çevre Yoluna Girilen Çevre Yolu Girişi
 
Ünye Çevre Yolu Ünye Sanayisi Üst Tarafındaki
Akkuş'a Ayrılan Çevre Yolu Kavşağı
Çevre Yolu Akkuş'a Dönüş Kavşağı
Ordu İstikametinden Çevre Yolundan Gelip,
Ünye Sanayisinin Üst Tarafındaki Çevre Yolu Köprü Altına İnerek
Akkuş Yoluna Giriş
 
Ünye Çevre Yolundan
Akkuş'a Dönüş Ayrımı
Çevre Yolu Akkuş Sapağı
Akkuş'tan Çevre Yolunu Kullanmadan, Ünye İlçesine Giriş Yolu
 
Ünye'den Çevre Yolu Çıkarak Samsun istikametine Dönüş
 
 
 
 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar