30.Kas.2020
ad
ad

Yazar hakkında

4 Yorumlar

 1. pervin aydın

  BEN KISACA MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR DEMEK İSTİYORUM.. KISKANANLAR ÇATLASIN..BİZLER AKUŞLU OLARAK HERZAMAN SAHİL KOMŞU İLÇELERDEN İSTENMEME HOR GÖRÜLME, KISKANÇLIK ÇEKEMEME GİBİ DUYGULARLA KARŞI KARŞIYA KALMIŞIZDIR…AKKUŞ UN ÇOCUKLARI ÇOK OKUYOR PATATESİNDEN Mİ NEDEN ACABA DİYE ALAYCI KONUŞMALARLA KARŞILAŞILMIŞTIR HER ZAMAN..

  BİZLER AKKUŞ LU OLARAK DOĞDUĞUMUZ YERDEN GURUR DUYUYORUZ. KIRSAL YER OLABİLİR, CAHİL İNSANLARIMIZ OLABİLİR AMA BUNLAR HEPSİ BÖYLE DİR DENİLEMEZ. AKKUŞLU DİYE HOR GÖRÜLÜP KÜÇÜMSENEN YERDEN, HER YAŞTA, HER MAKAM DA, DEĞERLİ, NADİDE İNSANLARIMIZ VARDIR…BİZLER BÜYÜKLERİMİZDEN KANI KANLA YIKAMAZLAR..KANI SUYLA YIKARLA DİYE SÖZLERLE BÜYÜDÜK…YANİ BİZLERE GELEN ELEŞTİRİLERE KARŞILIK OLARAK ANLAYIŞ, HOŞGÖRÜ, MÜTEVAZI, OLGUNLUK GÖSTERİP TARTIŞMA YAPMAMAYI AŞILANDIK…BİZLERİ HİÇBİR SÖZ YILDIRAMAZ. BİZLER TEVAZULU OLMAYI ÖĞRENDİK….KÜÇÜK YERDE DOĞDUK AMA YÜREĞİMİZ MANGAL GİBİ VEDE ÇOK SICAKTIR…KÜÇÜK ŞEYLERDEN MUTLU OLMAYI BİLİRİZ.. GAZ LAMBASI IŞIĞINDA OKUYUP KENDİNİ GELİŞTİREN ATALARIN EVLATLARIYIZ…BİRBİRİMİZE DESTEK OLACAĞIMIZ YERDE KÖSTEK OLMAZSAK ÇOK ŞEYİN ÜSTESİNEDN GELEBİLİRİZ…BİREY OLARAK HASETLİK FESATLIK DUYGULARI YOKEDEBİLMEYİ FELSEFE OLARAK İLKE EDİNEBİLSE İNSANLAR DAHA GÜZEL YERLERE GELİNİR ASLINDA…

  ”BİRİNİN BAŞINA TORAK SAÇSAN BAŞI YARILMAZ.SUYU BAŞINA DÖKSEN BAŞI KIRILMAZ.TOPRAKLA, SUYLA BAŞ YARMAK İSTİYORSAN,TOPRAĞI SUYA KARIŞTIRIP KERPİÇ YAPMAN GEREK” DİYOR MEVLANA..YANİ BİZ AKKUŞ’LULAR BÖYLE ÇİRKİN SÖZLERLE YIKILMAYIZ, YILDIRAMAZ.

  YEŞİLLERDEN,ÇİÇEKLERDEN MEYDANA GELEN BAHÇE GEÇİCİ, FAKAT AKILLARDAN MEYDANA GELEN GÜL BAHÇESİ HEP YEŞİL VE GÜZELDİR..

  SEN DİRİ OLDUKÇA ÖLÜ YIKAYICI SENİ YIKARMI HİÇ???….

  YILAN YUMURTASIDA SERÇE YUMURTASINA BENZER AMA ARALARINDA NE KADAR FARK VAR…..

  SANTRANÇTA PİYON YOLA ÇIKARDA SONUNDA YÜCE VEZİR OLUR….

  GÜNEŞİN IŞIĞI PİSLİĞE VURSA BİLE PİSLENMEZ.ÇÜNKÜ IŞIKTIR O.

  GÖZ OLGUNLAŞTI MITEMELİ ÖZÜ GÖRÜR. AMA KİŞİ ŞAŞI OLDUMU PARÇA BUÇUĞU GÖRÜR ANCAK..

  HERKEZ GÜNEŞİ GÖREBİLSEYDİ, GÜNEŞİN IŞIKLARINA DELALET EDEN YILDIZLARA NE İHTİYAÇ VARDI….

  HİÇ KÖPEĞİN HAVLAMASI AYIN KULAĞINA DEĞER Mİ?….

  MEVLANA’NIN SÖZLERİNDEN ALINTIDIR……

  SEVGİDE GÜNEŞ GİBİ OL, DOSTLUK VE KARDEŞLİKTE AKARSU GİBİ OL,HATALARI ÖRTMEDE GECE GİBİ OL,TEVAZUDA TOPRAK GİBİ OL,ÖFKEDE ÖLÜ GİBİ OL….
  DİYOR MEVLANA ……

  BİZDE ÖYLE OLACAĞIZ…..

  ANLATMAK İSTEDİKELRİMİZ NE GÜZELDE ANLATIYOR……….

  Yanıt
 2. Sevda ÇAM

  Akkuşlu’nun bugün sesini duyurma günü, kimse Akkuşlulara, hizmet için çırpınan https://www.akkusilcesi.com‘a ağır ithamlarda bulunamaz.Site yönetimi diyorki “herşeyi devletten beklemeylim, elimizden gelen işlerde kendimizi gösterelim, beraberce bu işlerin üstesinden gelelim ” derken, karşı taraf, yıllardır hiç hizmet görmemişsiniz hizmetler şimdi ayağınıza geldikçe sersem oldunuz diyor, bu nasıl bir tezatlıktır anlam veremedik. Sözün özü; kötü söz her zaman sahibinindir.

  Yanıt
 3. Abdullah Yıldız

  Bazı kimseler vardır kendi üzerlerine ilgi çekmek için sağa sola çatar, bende varım, buradayım demek ister.Çünkü hedef ve gayeleri yoktur.Kendi egolarını tatmin için var olduklarını zannederler.Bu nedenle seviyesizce hareket etmekten çekinmezler.
  Bu gibilere verilecek en güzel cevap onların bu dürtülerini uyandıracak herhangi bir şey yapmamaktır.Aldırmamaktır.Kervan yolda giderken nasılki köpekler yolda havlar fakat kervanın istikameti hedefi bellidir oraya ulaşması gerekmektedir.Yolda onları oyalayacak, engelliyecek,istikametlerini şaşırtacak hiçbirşeyle meşgul ve muhatap olmazlar.Onlar ağır ve vakur biçimde adım adım ilerlerler.Ama o engel olan mahluklar onlar oldukları yerde bekler bir yere varamazlar.Oldukları alan kadar, çöplükleri kadar ses çıkarırlar.
  Demem o ki böyle ağzını bozmuş kimselerle şu mubarek Ramazan hürmetine muhatap alıp cevap vermeye tenezzül etmeye değmez.Yolunuz açık olsun.Onlar sataşsın dursun.Onların kişilik seviyelerine inmenin lüzumu yok. Allahın selameti üzerinize olsun

  Yanıt
 4. Veysel Şensoy

  Bu şekilde düşünmeleri doğal. Akkuş hep bir dağ kasabası, insanları da kendisini geliştirmemiş cahil olarak görenlerin yeni jenerasyonu bunlar. Yurt yeri ıssız kalmaz ve hep miras bırakırlar. Önce örümcek ağı bağlamış dinozor beyinlerin temizlenmesi lazım. Dinozorların yok oluş nedeni; çok az beyin çok büyük bir bedende olmasıdır. Bu arkadaş megalomani hastalığı teşhisi ile derhal bir kliniğe başvursun. Akkuşlu ne bal yalayıcı ne hayal görücüdür. Bizzatihi arı gibidir. Kimsenin çanağını çimleğini yalayacak kadar onursuz değildir Akkuşlu. Onurlu ve gururludur. Terbiyeli ve mütavazıdır. Sahilde doğmanın şans olduğunu sanan bedavacılar gibi asalak değil alın teri ile yaşamını idame ettirir. Yiğittir ve gözü pektir. Mevlana, önce sözü söyleyene bakarmış……. sonra da söze bakarmış söz mü diye. “Yalama” sözü ağır bir teşbihtir ve sahibine iade edilir….

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ