7 Aralık 2023 Per

Akkuşlulara, Sersem, Deli Diye Hakaret Ediliyor

Orduhaber internet sistesi yapımcılarından M.Kemal YENİ’nin Akkuşlulara Hakaret Dolu Sözleri

"Bunların cazgırlığını yapacağınıza

yapılan işlerin bir yanından tutun

yıllardır hiç bir hizmet görmemişsiniz.

şimdi hizmetler ayağınıza geldikçe

iyice sersem olmaya başladınız.

yıllardır cam kavanozun dışından size

deli balı yalatmışlar.

şimdi kavanozun kapağı açıldı

balı tatmaya başladınız(hizmetler)

balın tadı sizi deli etmiş.

kardeşim etrafınız kavanozun kapağını kaptamaya çalışıyor.

siz balla uğraşıyosunuz. yazık!"

Yukarıdaki Satırları Akkuşlulara ve Akkuş İnternet Sitesi Yönetimine Hakaret eden www.haberordu.com İnternet Sitesi Yapımcılarından M.Kemal YENi kaleme aldı.

 

Şu anda sitemizde yayında olan

Çukurköy Cingilli Camii’si Çatısı Yenilendi

haberimizi

haberordu internet sitesinde de

Akkuş’ta Köylüler Her Şeyi Devletten Beklemiyor

başlığı ile haber yaptık.

Ancak bu haberimiz haberordu internet sitesi yapımcısı M.Kemal YENİ’yi öğle rahatsız etmiş ki, hem sitemiz yönetimine hemde Akkuşlulara hakaret dolu sözlerin en alasını söylemekten hiç çekinmemiş.

haberordu internet sitesinde "Akkuş’ta Köylüler Her Şeyi Devletten Beklemiyor" başlıklı haberimize M.kemal YENİ’nin yaptığı yorumu hep birlikte okuyalım.

 

mustafa kemal yeni [ 06 Eylül 2009 11:50 ]

ya bu ne şimdi
akkuş ilçesi kom akkuşa hizmet mi ediyor akkuşlularla dalga mı geçiyor.
ülkemin her noktasında camisini derebaksını suyunu genel de benim köylüm yapar.allah allah bunlar da internet sitelerinde yazılır mı allah aşkına.
kardeşim bende sayim istersen.benim köyüm de köylüm 5 kartlı ilköğretim okulunu yaptı ya.
önemli olan netice
ben köyüme gittiğimde 400 öğrencili bir okul görüyorum
kimin yaptığının ne önemi var
allah allah
bunların cazgırlığını yapacağınıza yapılan işlerin bir yanından tutun.
yıllardır hiç bir hizmet görmemişsiniz.
şimdi hizmetler ayağınıza geldikçe iyice sersem olmaya başladınız.
yıllardır cam kavanozun dışından size deli balı yalatmışlar.
şimdi kavanozun kapağı açıldı balı tatmaya başladınız(hizmetler) balın tadı sizi deli etmiş.kardeşim etrafınız kavanozun kapağını kaptamaya çalışıyor siz balla uğraşıyosunuz.
yazık!

 

AKKUŞ İNTERNET SİTESİ YÖNETİMİ CEVABI:

Ünye-Çaybaşı-İkizce-Kumru-Akkuş ve Ordu ilinde Basında yerini almaya çalışan bir internet sitesi yönetiminin başka bir site yönetimine ve Akkuş İlçesi halkına hakaret etmeyi nasıl oluyor da kendine görev sayıyor. Ordu ilindeki basın kuruluşları arasında şimdiye kadar görülmeyen bir konu ile Ordu ili karşışıya.

kemal bey, Size çok fazla tedaylı cevap yazıp da seviyesiz bir tartışma ortamına Akkuş İnternet Sitesi yönetimi ve Akkuşlular asla girmezler.

Ancak şunu da herkesin bilmesinde fayda var ki, Akkuşlular ne SERSEM nede DELİDİR. Akkuş’a hizmet konularında yapılan çalışmaları sadaka gibi görmeniz ise çok ayıp bir konu, Kardeşim devlet ödenekleri ile ilçeye yapılan yatırımlar ve hizmetler sadaka değildir. Her Türk vatandaşı gibi Akkuşlular da vergilerini ödüyor. Vatanı görevini yapıyor. Akkuşular Türkiye’de azınlıkta değildir. Kaldı ki ülkede azınlıklara da devlet her türlü hizmeti yapmaktadır. Öyle ise yapılan hizmetleri sadaka gibi görmeye kimsenin haddine değidir. Kardeşim kimin parasını kime sadaka olarak veriyorsunuz da bu tür söylemlerde buunuyorsunuz. Kimse merak etmesin ki Ordu ilinde bir çok ilçeye yapılan dev gibi yatırımların yanında Akkuş ilçesi devede tırnak olarak kalır. Birde çıkıp şimdi zaten yeterli olmayan hizmetleri sadaka gibi gösterminin ne demek olduğunu Akkuşlular gayet iyi bilir.

10 yıldır. Ordu ilinde basında yerini almış Akkuş İnternet Sitesi Yönetimine ve Akkuşlulara yaptığınız hakaretlerden dolayı gerek bizlerden gerek ise Akkuşulardan özür dilemen bile kabaatını asla kapatamaz. Sizi ve eğer site adına yorum yazmışsan haberordu internet sitesini kınıyoruz.

 

 

Related Articles

4 YORUMLAR

 1. BEN KISACA MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR DEMEK İSTİYORUM.. KISKANANLAR ÇATLASIN..BİZLER AKUŞLU OLARAK HERZAMAN SAHİL KOMŞU İLÇELERDEN İSTENMEME HOR GÖRÜLME, KISKANÇLIK ÇEKEMEME GİBİ DUYGULARLA KARŞI KARŞIYA KALMIŞIZDIR…AKKUŞ UN ÇOCUKLARI ÇOK OKUYOR PATATESİNDEN Mİ NEDEN ACABA DİYE ALAYCI KONUŞMALARLA KARŞILAŞILMIŞTIR HER ZAMAN..

  BİZLER AKKUŞ LU OLARAK DOĞDUĞUMUZ YERDEN GURUR DUYUYORUZ. KIRSAL YER OLABİLİR, CAHİL İNSANLARIMIZ OLABİLİR AMA BUNLAR HEPSİ BÖYLE DİR DENİLEMEZ. AKKUŞLU DİYE HOR GÖRÜLÜP KÜÇÜMSENEN YERDEN, HER YAŞTA, HER MAKAM DA, DEĞERLİ, NADİDE İNSANLARIMIZ VARDIR…BİZLER BÜYÜKLERİMİZDEN KANI KANLA YIKAMAZLAR..KANI SUYLA YIKARLA DİYE SÖZLERLE BÜYÜDÜK…YANİ BİZLERE GELEN ELEŞTİRİLERE KARŞILIK OLARAK ANLAYIŞ, HOŞGÖRÜ, MÜTEVAZI, OLGUNLUK GÖSTERİP TARTIŞMA YAPMAMAYI AŞILANDIK…BİZLERİ HİÇBİR SÖZ YILDIRAMAZ. BİZLER TEVAZULU OLMAYI ÖĞRENDİK….KÜÇÜK YERDE DOĞDUK AMA YÜREĞİMİZ MANGAL GİBİ VEDE ÇOK SICAKTIR…KÜÇÜK ŞEYLERDEN MUTLU OLMAYI BİLİRİZ.. GAZ LAMBASI IŞIĞINDA OKUYUP KENDİNİ GELİŞTİREN ATALARIN EVLATLARIYIZ…BİRBİRİMİZE DESTEK OLACAĞIMIZ YERDE KÖSTEK OLMAZSAK ÇOK ŞEYİN ÜSTESİNEDN GELEBİLİRİZ…BİREY OLARAK HASETLİK FESATLIK DUYGULARI YOKEDEBİLMEYİ FELSEFE OLARAK İLKE EDİNEBİLSE İNSANLAR DAHA GÜZEL YERLERE GELİNİR ASLINDA…

  ”BİRİNİN BAŞINA TORAK SAÇSAN BAŞI YARILMAZ.SUYU BAŞINA DÖKSEN BAŞI KIRILMAZ.TOPRAKLA, SUYLA BAŞ YARMAK İSTİYORSAN,TOPRAĞI SUYA KARIŞTIRIP KERPİÇ YAPMAN GEREK” DİYOR MEVLANA..YANİ BİZ AKKUŞ’LULAR BÖYLE ÇİRKİN SÖZLERLE YIKILMAYIZ, YILDIRAMAZ.

  YEŞİLLERDEN,ÇİÇEKLERDEN MEYDANA GELEN BAHÇE GEÇİCİ, FAKAT AKILLARDAN MEYDANA GELEN GÜL BAHÇESİ HEP YEŞİL VE GÜZELDİR..

  SEN DİRİ OLDUKÇA ÖLÜ YIKAYICI SENİ YIKARMI HİÇ???….

  YILAN YUMURTASIDA SERÇE YUMURTASINA BENZER AMA ARALARINDA NE KADAR FARK VAR…..

  SANTRANÇTA PİYON YOLA ÇIKARDA SONUNDA YÜCE VEZİR OLUR….

  GÜNEŞİN IŞIĞI PİSLİĞE VURSA BİLE PİSLENMEZ.ÇÜNKÜ IŞIKTIR O.

  GÖZ OLGUNLAŞTI MITEMELİ ÖZÜ GÖRÜR. AMA KİŞİ ŞAŞI OLDUMU PARÇA BUÇUĞU GÖRÜR ANCAK..

  HERKEZ GÜNEŞİ GÖREBİLSEYDİ, GÜNEŞİN IŞIKLARINA DELALET EDEN YILDIZLARA NE İHTİYAÇ VARDI….

  HİÇ KÖPEĞİN HAVLAMASI AYIN KULAĞINA DEĞER Mİ?….

  MEVLANA’NIN SÖZLERİNDEN ALINTIDIR……

  SEVGİDE GÜNEŞ GİBİ OL, DOSTLUK VE KARDEŞLİKTE AKARSU GİBİ OL,HATALARI ÖRTMEDE GECE GİBİ OL,TEVAZUDA TOPRAK GİBİ OL,ÖFKEDE ÖLÜ GİBİ OL….
  DİYOR MEVLANA ……

  BİZDE ÖYLE OLACAĞIZ…..

  ANLATMAK İSTEDİKELRİMİZ NE GÜZELDE ANLATIYOR……….

 2. Akkuşlu’nun bugün sesini duyurma günü, kimse Akkuşlulara, hizmet için çırpınan https://www.akkusilcesi.com‘a ağır ithamlarda bulunamaz.Site yönetimi diyorki “herşeyi devletten beklemeylim, elimizden gelen işlerde kendimizi gösterelim, beraberce bu işlerin üstesinden gelelim ” derken, karşı taraf, yıllardır hiç hizmet görmemişsiniz hizmetler şimdi ayağınıza geldikçe sersem oldunuz diyor, bu nasıl bir tezatlıktır anlam veremedik. Sözün özü; kötü söz her zaman sahibinindir.

 3. Bazı kimseler vardır kendi üzerlerine ilgi çekmek için sağa sola çatar, bende varım, buradayım demek ister.Çünkü hedef ve gayeleri yoktur.Kendi egolarını tatmin için var olduklarını zannederler.Bu nedenle seviyesizce hareket etmekten çekinmezler.
  Bu gibilere verilecek en güzel cevap onların bu dürtülerini uyandıracak herhangi bir şey yapmamaktır.Aldırmamaktır.Kervan yolda giderken nasılki köpekler yolda havlar fakat kervanın istikameti hedefi bellidir oraya ulaşması gerekmektedir.Yolda onları oyalayacak, engelliyecek,istikametlerini şaşırtacak hiçbirşeyle meşgul ve muhatap olmazlar.Onlar ağır ve vakur biçimde adım adım ilerlerler.Ama o engel olan mahluklar onlar oldukları yerde bekler bir yere varamazlar.Oldukları alan kadar, çöplükleri kadar ses çıkarırlar.
  Demem o ki böyle ağzını bozmuş kimselerle şu mubarek Ramazan hürmetine muhatap alıp cevap vermeye tenezzül etmeye değmez.Yolunuz açık olsun.Onlar sataşsın dursun.Onların kişilik seviyelerine inmenin lüzumu yok. Allahın selameti üzerinize olsun

 4. Bu şekilde düşünmeleri doğal. Akkuş hep bir dağ kasabası, insanları da kendisini geliştirmemiş cahil olarak görenlerin yeni jenerasyonu bunlar. Yurt yeri ıssız kalmaz ve hep miras bırakırlar. Önce örümcek ağı bağlamış dinozor beyinlerin temizlenmesi lazım. Dinozorların yok oluş nedeni; çok az beyin çok büyük bir bedende olmasıdır. Bu arkadaş megalomani hastalığı teşhisi ile derhal bir kliniğe başvursun. Akkuşlu ne bal yalayıcı ne hayal görücüdür. Bizzatihi arı gibidir. Kimsenin çanağını çimleğini yalayacak kadar onursuz değildir Akkuşlu. Onurlu ve gururludur. Terbiyeli ve mütavazıdır. Sahilde doğmanın şans olduğunu sanan bedavacılar gibi asalak değil alın teri ile yaşamını idame ettirir. Yiğittir ve gözü pektir. Mevlana, önce sözü söyleyene bakarmış……. sonra da söze bakarmış söz mü diye. “Yalama” sözü ağır bir teşbihtir ve sahibine iade edilir….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar