4 Mart 2024 Pts

Akkuşlu Profesör Sayısına Bir Yenisi Daha Eklendi. Ali Rıza GÜL Profesörlüğe Yükseldi. Tebrikler……

Akkuşluların Gurur Duyacağı Hemşehrimizi Candan Tebrik Ediyoruz.

Akkuşlu Profesör Sayısına Bir Yenisi Daha Eklendi.

Ali Rıza GÜL Profesörlüğe Yükseldi

Tebrikler……Tebrikler…..Tebrikler….

Akkuş denince, Akkuşlu denince koşarak gelerek acaba bende bir katkı sağlayabilirmiyim düşüncesinde olan Hocamız ile çok yakın bir tarihte görüştüğümüze; Profesör olmak için gayretleri olduğunu, durmadan çalışması gerektiğini belirterek, İnşallah Profesör Unvanını alınca Akkuş İnternet Sitesine ve Akkuşlulara köşe yazıları ile katkıda bulunacağını belirten Hocamızdan; müjdeli haberi aldık. Kendisini tebrik ediyoruz. Yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Kendisi ile gurur duyduğumuzu belirtmek istiyoruz. Aynı zamanda da sitemiz Üst Danışma Grubunda yer alarak, sitemize katkıları sürdüren GÜL hacamızın Köşe Yazılarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Profesör Doktor Ali Rıza GÜL' ü tanıyalım

Ali Rıza GÜL, 1964 yılında Ordu ilinin Akkuş ilçesine bağlı Ormancık Köyü’nde doğdu.

1988 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl öğretmenliğe atandı. Diyarbakır’da ve Ankara’da M.E.B.’na bağlı ilk ve orta dereceli çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı.

1992 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Temel İslam Bilimleri (Tefsir) Anabilim Dalı’nda yüksek lisans çalışmalarına başladı. 1993 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslâm Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalı’na araştırma görevlisi olarak atandı. Aynı yıl bilgisayar programcılığı kursunu tamamladı. 1995 yılında Kur’ân’da Ticaret Ahlâkı isimli teziyle yüksek lisansını tamamlayarak, yine A.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora çalışmalarına başladı. YÖK Kanunu’nun 35’inci maddesinden yararlanarak, 1996 yılında bu Enstitüye Araştırma Görevlisi olarak atandı.

1997 yılında Mısır-Kahire Üniversitesi’nde yedi ay süreyle doktora teziyle ilgili araştırmalar yaptı. 2001 yılında Tarihi Bağlamı Çerçevesinde Kur’ân’da Ribâ Yasağı isimli teziyle doktorasını tamamladıktan sonra Y.Y.Ü. İlahiyat Fakültesi’ndeki görevine geri döndü. 2005 yılında Doçent oldu.

2006-07 yıllarında Suriye Eğitim Bakanlığı’na bağlı Arap Dili Öğretimi Enstitüsü’nü bitirdi. 2008-09 yıllarında bir yılı aşkın bir süreyle Y.Y.Ü. İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüttü.

2010 yılında Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne Öğretim Üyesi olarak atandı.

2011 yılında Profesörlüğe yükseltildi.

Hâlen Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi İlahiyet Fakülte’de Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Arapça ve İngilizce bilen Gül, evli ve üç çocuk babasıdır. Gül’ün yayınlanmış çok sayıda makalesi ve kitabı bulunmaktadır.

Related Articles

9 YORUMLAR

 1. Hocam yıllar sonra adresini bulabildim çok sevindim. Görevinde başarılar dilerim.Hocam imamlık görevinin ilk yıllarını hatırla, sana güzel yemekler yapıyordum.İnşallah hatırlarsın TEL 05353294031

 2. Sana devrekteki görev yıllarında güzel yemekler yapan meslektaşın hasan hoca cep no:05353294031 Ararsan memnun olurum.

 3. Çok değerli hocam Akkuş ilçesinden sizin gibi İlahiyetci Prof çıkması beni ne kadar mutlu etti bilemesiniz sizleri çok samimi duygularla tebrik ediyor yüce Rabbimden görevlerinizde başarılı olmazı niyaz ediyorum ALLAH CC YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN Selamunaleyküm Duran KAYIM

 4. SAYIN HEMŞERİM ALİ RIZA GÜL HOCAM BAŞARINIZ GERÇEKTEN BİZLERİ GURURLANDIRDI.SİZİN GİBİ DEĞERLİ BİR PROFESÖR’ÜN BİRDE KÖYÜMÜZDEN ÇIKMIŞ OLMASI ORMANCIK KÖYLÜLERİ OLARAK BİZLERİ ONURLANDIRDI.SİZLERİ TEBRİK EDER,YENİ GÖREVİNİZDE BAŞARILAR DİLER,SAYGI,SEVGİ VE SELAMLARIMI SUNARIM.

  CEMİL KURT

  ORMANCIK KÖYÜ MAHA MAHALLESİ
  İŞ: ÇEKMEKÖY TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ/İST.

 5. Değerli İhsan, Celal, Yaşar ve Kaya Beylere çok teşekkür ediyorum. Hak etmediğim övgüleriniz için ayrıca müteşekkirim. Bu övgülere layık olmak için çok çalışmam gerektiğinin bilincindeyim. Hepsinden önemlisinin, iyi bir insan olmak ve bulunduğu pozisyonda, doğduğu-büyüdüğü yeri iyi temsil etmek olduğunun farkındayım. Yaptığım iş bir başarıysa, bu başarıyı birçok insanın hayır duasına ve iyi niyetine borçlu olduğumu biliyorum. Bu dua ve iyi niyetlerin devamını diliyorum.
  Selam ve saygılarımla…
  Ali Rıza GÜL
  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi

 6. Sayın Hocam Profesör Dr olman nedeniyle sizleri cani gönülden kutlar ve tekrar tebrik eder, saygılarımı sunar başarılar dilelerim.Halanın oğlu Kaya IŞIK

 7. SAYIN HOCAM ÖNEA AZMEDİP ,SONRA TEVEKKÜL ETMESİNİ BİLMİŞ VE BAŞARMIŞTIR. . KENDİSİNİ TEBRİK EDER ,BAŞARILARININ DEVAMINI CENABI HAKDAN NİYAZ EDERİM . SAYGILAR SUNARIM.

 8. Sayın Hocam Profesör Doktor Ali Rıza GÜL, Sizlerin bu başarısı bizlere gurur veriyor. Bizleri çok sevindiriyor. Bir hemşehriniz ve Ormancık Köyüne bitişik köyden Çukurköy’den olan bir kardeşiniz olarak ilçemiz köylerinden böyle değerli yetişmiş kişilerin çıkması Akkuş adına Akkuş köyleri ve Akkuşlular adına gurur vericidir. Yeni görevinizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.
  İhsan ÇAM
  Akkuş İnternet Sitesi Yapımcılarından

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar