24 Ocak 2022 Pts

Akkuşlu Ordu Milletvekili Adayı Mustafa Hamarat, Akkuş Kaymakamı, Belediyesi ve İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti. Bizlerde Bu Vesile İle İlçenin Bir Kaç Sorununa Dikkat Çekmek İstedik.

Hamarat Yaptığı Açıklamada Ak Günlerden Söz Etti

Akkuşlu, Ordu Milletvekili Adayı

Mustafa Hamarat

Akkuş Kaymakamı,

Belediyesi ve

İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti

Ak Parti Ordu Milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı Mustafa HAMARAT Akkuş'a atanan kaymakam Fatih GÜL'ü makamında ziyaret etti. Kaymakam GÜL'le KÖYDES çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan HAMARAT,i Kaymakam GÜL'le Salman yolu ve ilçenin genel sorunları ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Akkuş Belediye Başkanı Ergüder EFİL'i de makamında ziyaret eden HAMARAT Akkuş belediyesinin çalışmaları hakkında başkan EFİL'den bilgi aldı. Vekil HAMARAT'a bu ziyaretlerde Ak Parti ilçe Başkanı Hüseyin TÜRK, İl Genel Meclisi üyeleri, belediye başkanları eşlik etti. Buradan Ak Parti teşkilatına geçen HAMARAT partiler ve vatandaşlarla buluştu. HAMARAT burada teşkilat mensuplarına ve vatandaşlara hitaben:

 "Önümüzdeki dönem Ordu'muz ve ilçeleri için altın dönem olacaktır. Hedef 2023'e giden yolda, ilimizi ve ilçelerini aynı hedefe taşıma azmi ve gayreti içinde olacağız. Çünkü biz istiyoruz ki; İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün, Ordu büyüsün, Akkuş büyüsün, 18 ilçesi ile Ordu'muz topyekün büyüsün, kalkınsın. Biz bunu istiyoruz. "* dedi.

HAMARAT *"12 Haziran'da Akkuş'un tercihi: adı gibi AK olacaktır, ilçemizin adı gibi, bahtı da AK olacaktır inşallah. Ben buna inanıyor, bu azim ve irade ile çalışıyorum. Sizde buna inanın, güvenin, el birliği ile güç birliği ile yeşil Akkuş'umuzu kalkındıracağız. Buradan tekrar ediyorum. Ordu'muz bu dönem altın dönemini yaşayacak, bundan 18 ilçesi, beldeleri ve köyleri payına düşeni alacak. Biz Ülkemiz, ilimiz ve ilçelerimiz için büyük düşünüyoruz, 2023'e giden yolda büyük hedeflerimiz var. Türkiye buna hazır, Ordu buna hazır, Akkuş buna hazır, biz buna hazırız."* dedi.

Av.Mustafa HAMARAT

Ordu Milletvekili

 

SİTE YÖNETİMİ: Sayın Vekilimizin İlçemizi ziyaret etmesi ve Kaymakam, Belediye Başkanı ve İlçe Teşkilatı ile görüşmede bulunması Akkuş için elbette çok önemlidir. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Sayın Hamarat'ın Fiilen daha Milletvekiliği devam ettiği için, ilçemize ziyareti hem Vekil olarak, hemde Milletvekili Adayı olarak 2 şekilde olmuştur. Biz konuya Milletvekiliği devam etmesi bağlamında küçük bir yaklaşımda bulunarak, bir kaç konuda öğrenmek istediğimiz hizmet konularını sormak istiyoruz?

1. Ziyarette Akkuş Meslek Yüksekokulu Açılması Öğrenci kabul etmesi gündeme geldi mi? Vekilimizin bu konuda bir açıklaması oldu mu?

2. Akkuş Devlet Hastanesi Ameliyathanesi açılması gündeme geldi mi? Vekilimizin bu konuda bir açıklaması varmı?

3. Akkuş İlçesine Gençlik spor ilçe müdürlüğü kurulması gündeme geldi mi? gündeme gelmedi ise en azından Gençlik spor ilçe müdürlüğünü temsilen bir memur ataması yapılması gündeme geldi mi?

4. Yıllar önce yapımı tamamlanan ama memur ataması olmadığı için atıl durumda bekletilen Akkuş Kapalı Spor Salonunun hizmete açılması gündeme geldi mi? Vekilimizin bir açıklaması oldu mu?

5. Özellikle 5 Beldeye ve Damyeri köyüne Öğrenci yurdu yada pansiyonu açılması gündeme geldi mi? Vekilimizin bir açıklaması oldu mu?

6. Akkuş İlçe Merkezinden-Salman Yolu Kadıköprüsüne kadar olan 8 Km yolun asfatlanması gündeme geldi mi? Vekilin bir açıklaması oldu mu?

7. Akkuş Salman Yoluna 2.Kat asfalt atılması gündeme geldi mi? Vekilin açıklaması oldu mu?

8. Asfalt yolu olmayan tek Belde Seferli Beldesine Kuşçulu köyü-Ortabölme köyü ve Alan Mahallesi istikametinden asfatlı yol yapılması gündeme geldi mi? Vekilin açıklaması oldu mu?

9. Akkuş İlçesinin 5 Grup köy yolunun 2011 yılında kesinlikle asfatlı yol yapılacağı gündeme geldi mi? Vekilin açıklaması oldu mu?

10. Özelikle beldelerdeki sağlık ocaklarının durumu ve beldelerde yaşayan insanların sağlık durumu ile ilgili özellikle sağlık personeli açısından hangi çalışmalar yapılacağı gündeme geldi mi? Vekilin açıklaması oldu mu?

11. Köy yolarına halen daha orman malzemesi yada tarla çakılı dedikleri taş parçaları ile çakıllanması gündeme geldi mi? Neden köy yolları taş ocağından temin edilen çakıl ile çakıllanmadığı gündeme geldi mi? Vekilin açıklaması oldu mu?

12. Köy içi yolların ve mahalle arası yolların çakıllama işleri yapılırken neden menfezler yapılmıyor? Neden dere yataklarına büz konmuyor. Konuları gündeme geldi mi? Vekilin açıklaması oldu mu?

13. Ünye-Akkuş-Niksar bölünmüş yolu yapımına başlanma tarihi gündeme geldi mi? Vekilin bir açıklaması oldu mu?

14. Akkuş ilçesine herhangi bir devlet yatırımı yapılması gündeme geldi mi? Vekilin açıklaması oldu mu?

15. Son 4 sene içinde bürokrat olarak atanan kaç tane Akkuşlu olduğu? ve gelecek senelerde kaç tane Akkuşlu bürokratın atanacağı çalışmaları olup, olmadığı gündeme geldi mi? Akkuş'un yetiştirdiği kişiler her konuda kendilerini yetiştirmişler ve önemli mevkilerde görev almak istemektedirler. Bu konuda Vekilin açıklaması oldu mu?

16. Akkuş İlçesine Meslek Lisesi açılması konusu gündeme geldi mi? Vekilin açıklaması oldu mu?

17. Akkuş-Çukurköy-Meyvalı-Ceyhanlı köyünden Erbaa ilçesine uzanan yolun Akkuş ile Ceyhanlı köyü arasındaki mesafenin asfatlanması ve bu yol asfatlanınca Akkuş ile Erbaa ilçesinin en kısa mesafeden arada Niksar olmadan birbirlerine yakın olacağı ve Akkuş İlçesi ve Erbaa ilçesinin ekonomisinin canlanacağı, özellikle Akkuş ilçesinde inşaat malzemesi fiyatlarını çok aşağılara düşeceği gündeme geldi mi? Vekilin bu konudaki görüşü ne oldu?

Saygıdeğer Akkuşlular ve Sayın Vekilim bizim gündemimiz Akkuş, hal böyle oluncada; Akkuş ile ilgili hizmet konularını gündeme taşıyoruz. Sanırız kimse alınganlık göstermez. Bu konuları dile getirmekle hem sizlere hemde Akkuş ilçemize yardımcı olduğumuzu düşünüyoruz. Çünkü siyasiler her zaman özellikle hizmet konularındaki eleştirilere ve sorunları dile getirenlere kırgınlık yerine memnun olduklarını ifade ederler. Ayrıca şahsınızın yukarıda saydığımız hizmet konularına yazılı bir cevabınız olursa ve sitemize ulaştırılır ise hemen haber yapılacaktır. Doğrusu açıklamanızı bekliyoruz?

 


Related Articles

2 YORUMLAR

  1. değerli vekilimize sorduğunuz sorular tam anlamıyla yerinde ve akkuş için hayırlı sorulardır bende şunu sormak istiyorum akkuşun enuclarında bulunan köylerinede eşit hizmet gidecekmi hatta kendisi ziyarat edecekmi uzak ve oyu az olan köyler kaderlerine terkmi edilecek geçenyıl yapılmayanlar buyıl yapılacakmı örneğin yeşilköy 3 km yol çakıllamısı yapılmadı busene yapılacakmı???? sağlık ocağı olmayan köylere birşeyler yapılacakmı okulu eskimiş köyokulları tamir yada yenisi yapılacakmı terme ve ikizcenin köyleriyle birleşerek dernekleşen yeşilköy yavaş yavaş akkuşdan uzaklaşıyor buna siyasiler çözüm bulacakmı. saygılarımla Altun BAYRAM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Çok Okunanlar