21 Şubat 2024 Çar

Akkuşlu Karaelmas muhtarı görevine başladı

Muhtar Süleyman Sevindik ve ekibi, yapılan duaların ardından hizmete başladı. Sevindik ve ekibinin mazbata alma töreninde yanlarında Karaelmas Mahallesi sakinleri ve Akkuşlular’da katılarak destek verdiler.

 

Karaelmas Mahallesi muhtarı görevine başladı
 
 
     Karaelmas Mahallesi muhtarı Akkuşlu Süleyman Sevindik, mazbatasını aldıktan sonra eski muhtar Recep Şen’den görevi devralarak hizmete başladı. Sevindik’in azaları arasında Kuşçulu Köyü Sevkili mahallesinden Zeki Çelebi’nin de yer alması sevincimizi iki katına artırdı.
 
 
 
   Kentin en kalabalık mahalleleleri arasında yer alan Karaelmas Mahallesi’nde eski muhtar Recep Şen, aday olmayacağını ve muhtar adayı Süleyman Sevindik’i destekleyeceğini açıklamasının ardından Ayhan Alp, Adem Biçer ve Cemal Albayrak muhtarlık için yarıştı. 29 Mart’ta yapılan seçimlerde 7 bin 107 seçmenin 24 sandıkta kullandığı oy sandığından bin 805 oy alan Süleyman Sevindik, en yakın rakibi Ayhan Alp’e 55 oy fark atarak muhtarlığı kazandı. İlçe Seçim Kurulu’ndan azalarıyla birlikte mazbatasını alan 58 yaşındaki Süleyman Sevindik, eski muhtar Recep Şen’den görevi devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Recep Şen, “Seçimler öncesinde aday olmayacağımı ve Süleyman Sevindik’i destekleyeceğimi söylemiştim. Seçim süresince gece-gündüz demeden ekibimle çalıştık. Karaelmas Mahallesi sakinleri, bize güvendi ve verdikleri oy ile Süleyman Sevindik’i muhtar seçti. Muhtarımız, aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmasında ‘Karaelmas Mahallesi muhtarlığı bize hayırlı olacaksa seçilelim’ demişti. Muhtarımızın dediği oldu. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
 
 
   Karaelmas Mahallesi Muhtarı Süleyman Sevindik ise görev verdikleri için Karaelmas halkına teşekkür ettiğini belirterek, “Karaelmas’a layık olan hizmeti yapacağız. Bundan sonra Karaelmas sevdalısı kardeşlerimizle birlikte Karaelmas’ımızı pilot mahalle yapmak için mücadele edeceğiz. Aza kardeşlerimle birlikte en iyi hizmeti yapmak için gece gündüz demeden, yorulmadan, bıkmadan çalışacağız” dedi.
 
   Muhtar Süleyman Sevindik ve ekibi, yapılan duaların ardından hizmete başladı. Sevindik ve ekibinin mazbata alma töreninde yanlarında Karaelmas Mahallesi sakinleri ve Akkuşlular’da katılarak destek verdiler.
 
Haber: Akkuş İnternet Sitesi
            Zonguldak Temsilcisi
            Durmuş SEVİNDİK

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar