17 Haziran 2024 Pts

Akkuşlu Esnaflarla Üniversiteyi Kazanan Öğrenciler İftarda Buluştular

ilçemizdeki liselerden mezun olan 106 öğrencimizden 57 tanesi üniversitelerin değişik bölümlerine yerleşmeye hak kazanmışlardır.

 

AKKUŞLU ESNAFLARLA

ÜNİVERSİTE KAZANAN ÖĞRENCİLER

İFTARDA BULUŞTULAR

            Akkuş İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen iftar yemeğinde; kurum amirleri, Akkuşlu esnaflar, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve Akkuş ilçesindeki liselerden mezun olup 2010 yılında üniversiteye yerleşen öğrenciler katıldılar. 27/08/2010 Cuma günü Akkuş Lisesi Kız Pansiyonu’nun yemekhanesinde verilen iftar yemeğine yüz civarında kişi katıldı.

            Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akkuş Lisesi Müdürlüğünün birlikte organize ettiği iftar yemeğine Akkuş Kaymakamı Köksal YILMAZ, İl Genel Meclesi Üyesi Hamdi GÜL, AK PARTİ Akkuş İlçe Başkanı Halil ALTUN, Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA, Esnaf Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri Şeref GÜL, Kemal AKKOCA, İlçe Tarım Müdür Azmi AŞÇI, İlçe Müftüsü Bünyamin TURGUT, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sedayi ALTUN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal YAPAR, Akkuş Lisesi Müdürü Seyfettin GÜL, Öğretmenevi ve ASO Müdürü İhsan GÖRGÜLÜ, Halk eğitim Merkezi Müdürü Burhan ÖZDEMİR, Okul müdür yardımcıları, Akkuşlu esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

            İftar yemeğinin yenilmesinden sonra Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sedayi ALTUN 2010 yılı LYS sonuçları hakkında kısa bir bilgi verdi. ALTUN yaptığı kısa açıklamada: “Son yıllarda İlçemiz SBS’de büyük başarılar elde etmeye başlamış olup, 2007 yılında Ordu ilinde 19 ilçe arasında yakaladığı 4.’lükten inmemiş son 4 yıldır 4. Olmuştur. Her yıl İlköğretim okullarımızdan mezun olup SBS’ye giren öğrencilerimizin yarısı Anadolu Liselerine yerleşmeye hak kazanmışlardır. Son iki yıldır da liselerimizde de büyük başarılar elde edilmeye başlanmış olup 2009 yılında Genel liseler arasında Akkuş il birinciliğini elde etmiştir. 2009 yılında yakalanan bu başarı 2010 yılı LYS sonuçlarına göre biraz daha artmış ve bu yıl ilçemizdeki liselerden mezun olan 106 öğrencimizden 57 tanesi üniversitelerin değişik bölümlerine yerleşmeye hak kazanmışlardır. Bu öğrencilerimizden 20’si Eğitim Fakültelerine, 2’si Mühendislik Fakültelerine, 6’sı Fen edebiyat Fakültelerine, 5’i Kamu Yönetimine, 2’si Halkla İlişkiler Bölümüne, 2’si İşletme Fakültelerine, 1 Hemşirelik Bölümüne ve 19’u MYO’na yerleşmişlerdir. Eylül ayında yapılacak olan ek yerleştirmeler ile bu sayı daha da artacaktır. Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen tüm idareci, öğretmen, personel ve öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Bu başarı öğrencilerimizin gayretli çalışmalarının yanı sıra idareci ve öğretmenlerimizin öz verili ve amatör bir ruhla çalışmaları sonucu elde edilmiştir. Maddiyat gözetmeksizin öğretmenlerimiz öğrencilerimize kurslar vermişler, her ortamda onlara yardımcı olmuşlardır. Bu gecenin düzenlenmesini sağlayan Akkuşlu esnaf arkadaşlarımıza da teşekkür ederim. İnşallah böyle birlikteliklerimiz artarak devam edecektir.” Dedi.

            Daha sonra söz alan Kaymakam KÖSAL YILMAZ “Yeni göreve başladığım Akkuş ilçesinde böyle birlikteliğin olduğu bir ortamda bulunmaktan mutluyum. Eğitimdeki başarıda emeği geçenlere de teşekkür ederim. Gerçekten büyük bir başarı. Sevgili öğrenciler nereye giderseniz gidin doğduğunuz Akkuş ilçesini asla unutmayın. Sürekli hayal kurun. Hayal kurun ki hayallerinizi gerçekleştirmek için daha çok çalışınız. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fetih ettiği zaman sizin yaşınızdaydı. Küçüklüğünden itibaren İstanbul’u fetih etmeyi hayal etti ve bunu başardı. Önce inanmak gerekir. Sizlerde inanın inandığınız zaman başaracaksınız. Bu gecede bu birlikteliği sağlayan herkese teşekkür ederim.” Dedi.

            Daha sonra Akkuşlu esnaflar tarafından alınan hediyeler öğrencilere verildi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar