30 Eylül 2023 Cts

Akkuşlu Eğitimciler Piknikte Buluştular

Akkuşlu Eğitimciler Gönüllerince Piknik Yaptılar

 

AKKUŞLU EĞİTİMCİLER KÜÇÜK KERTİL MESİRE
 
YERİNDE PİKNİKTE BULŞUTULAR
 
            EĞİTİM-BİR-SEN Akkuş İlçe Temsilciliği 25 Haziran 2009 Perşembe günü Akkuş Küçük Kertil Mesire Yeri’nde piknik düzenleyerek üyelerini bir araya getirdi. Pikniğe 50 civarında öğretmen ve eşleri katıldılar.
 
 
EĞİTİM-BİR-SEN Akkuş İlçe Temsilcisi Sedayi ALTUN yaptığı kısa konuşmada Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’nın önemi üzerinde durdu. ALTUN; “Bu gün Akkuş ilçesinde 84 üye ile en fazla üyeye sahip sendikayız. Gelişmiş olan ülkelerde STK’lar ülke yönetimi yönlendirmekte hükümetlere yol göstermektedirler. 90 yılların başında memurların sendika kurmasının dahi yasak olduğu ülkemizde bu günkü gelinen seviye bakıldığında demokratikleşme adına ne kadar büyük bir yol aldığımız açıkça görülmektedir. Özellikle son yıllarda STK’lar demokratikleşme alanında ülkemizde çok büyük bir önem kazanmışlardır. “dedi.
 
 
 
ALTUN sözlerine şöyle devam etti. “EĞİTİM-BİR-SEN 2009 yılında Milli Eğitim Bakanlığında yetkili sendika olmuştur. Buda hepinizin hepimizin gayretleri sonucunda olmuştur. Günümüzde bireysel olarak hak aramak zordur. Daha etkili bir şekilde hak aramamız için daha da güçlü olmak zorundayız.”diyerek sözlerini tamamladı.
 
 
            Pikniğe katılan öğretmenlerin bir kısmı top oynarken bir kısmı da 100 metre boyundaki gürgen ağaçlarının dibinde uykuya daldılar. Kimileri de hamaklarını kurup yattılar. Bazıları da kendi aralarında derin sohbete daldılar.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar