2 Aralık 2023 Cts

Akkuşlu Şehit Yakınları ve Gazilerimiz, Devletin Sizlere Tanıdığı Haklarınızı Almayı Unutmayın. İçişleri Bakanlığının Yeni Genelgesi

Devletin sizlere tanımış olduğu haklarınızı Valilik yada Kaymakamlıklardan İsteyin.

 

Akkuşlu Şehit Yakınları ve Gazilerimiz

Devletin Sizlere Tanıdığı Haklarınızı Almayı Unutmayın

İçişleri Bakanlığı Şehit ve Gaziler için yeni genelge yayınladı

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 81 il valiliğine 'Şehit yakınları ve Gazilerimiz' ile ilgili bir genelge gönderdi. Atalay'ın Valilere gönderdiği genelgede; "Ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletin huzur ve güvenliği uğruna gösterdikleri üstün cesaret, feragat ve kahramanlıkları ile herkese örnek olan şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetleri olan anne ve babaları, eş ve çocukları ile bu kutsal görev sırasında yaralanıp gazi olan vatandaşlarımıza sahip çıkmak, onların sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmak, yaşam şartlarını iyileştirmek, ihtiyaçlarını karşılamak, millet ve devlet olarak bizim asli görevimizdir" denildi.

Genelgede şu ifadelere yer verildi: "Bakanlığımızın bütün birimleri ile birlikte vali ve kaymakamlarımız tarafından, şehit yakınları ve gazilerimizin her türlü sorunuyla bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en hassas şekilde ilgilenilecek ve onlara layık oldukları kıymet verilecektir.

Bu kapsamda, geçmiş yıllarda olduğu gibi Ramazan ayında ve bayramında, vali ve kaymakamlarımızın yakın ilgi ve koordinasyonunda aziz şehitlerimizin milletimize emaneti olan yakınlarının ve gazilerimizin Ramazan Ayını ve bayramını huzurlu ve mutlu bir şekilde geçirmeleri için gerekli hassasiyetin gösterilmesini ve ihtiyaçların giderilmesine yönelik gerekli yardımların yapılarak, 2010-2011 eğitim-öğretim yılının başlangıcında, aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan yetimleri ile kahraman gazilerimizin çocuklarının eğitime yönelik her türlü ihtiyaçları tespit edilerek karşılanacaktır."

 

Site Yönetimi: Saygıdeğer Akkuşlu Şehit Yakınları ve Gazilerimiz, Devletin sizlere tanımış olduğu haklarınızı Valilik yada Kaymakamlıklardan İsteyin. Sizlere tanınan haklarınızı almada sıkıntı çektiğiniz anda, konuyu sitemize aktarmanız halinde gereken her türlü destek verilecek ve aksayan konular en üst düzeyde çözülmesi için elimizden geleni yapacağız.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar