5 Aralık 2023 Sal

AKKUŞ’A KÖTÜ HABER: Geçen Seneki Köydes Ödenekleri Kullanılmadığı İçin Bu Sene Akkuş’a Az Ödenek Gelecek. Sorumlusu Kimler?

ŞİMDİ PARA VAR KULLANMASINI BİLEN YOK.

AKKUŞ'A KÖTÜ HABER:

Geçen Seneki Köydes Ödenekleri Kullanılmadığı İçin

Bu Sene Akkuş'a Az Ödenek Gelecek.

Sorumlusu Kimler?

AKKUŞ'A VE AKKUŞ'LUYA KÖTÜ BİR HABER.
 
DAHA ÖNCE AKKUŞ'A KÖYDES İÇİN GÖNDERİLEN ÖDENEKLERİN ZAMANINDA KULLANILMAMASI NEDENİYLE
 
AKKUŞ'A DAHA AZ ÖDENEK GÖNDERİLECEK.
 
BU KÖTÜ HABERİ ŞİMDİKİ KAYMAKAMIMIZ SELAMİ KORKUTATA, TARAFINDAN, KÖYDES İÇİN YAPILAN TOPLANTIDA DİLE GETİRMİŞTİR.
 
BU DURUMA SEBEP OLAN DA DAHA ÖNCE 3.5 YIL AKKUŞ'UMUZ DA KAYMAKAMLIK YAPAN
 
MURAT SARI KAYMAKAMIMIZDIR.
 
ZAMANINDA YAPILMAYAN İHALELER, BİTİRİLEMEYEN İHALELER.
 
İNSANIN CANI SIKAN, DAHA ÖNCE HİZMET İSTERDİK PARA YOK DERLERDİ
 
ÖDENEK YOK DERLERDİ
 
ŞİMDİ PARA VAR KULLANMASINI BİLEN YOK.
 
YANİ, UN VAR, YAĞ VAR, ŞEKER VAR, HELVA YAPMASINI BİLEN YOK.

Adem YILDIZ

 

SİTE YÖNETİMİ:

Geçen Seneki Ödeneklerin Kullanılmamasında yada geciktirilmesinde sorumlu olan Köydes birliği üyeleridir. Başkan, 2 Tane İl Genel Meclis Üyesi 2 Tane Muhtar. Ödeneklerin ertelenmesi kararında imzası olanların derhal gereğini yapması gerekiyor. Köydes 5 kişiden oluşuyor.Madem başkanın böyle bir niyeti var diyelim. Diğer 4 kişi neden itiraz etmedi? Neden imzaladılar o kararı? neden şerh düşmediler? neden konuyu Valiye ve Ordu Vekilerine intikal ettirmediler. Sonuç alınmıyor ise neden konuyu Akkuş İnternet sitesinde dile getirmediler? Site yönetimi olarak diyoruz ki,  o zamanki köydes üyeleri bu işten tamamı sorumudur. El insaf 2010 yılı Nisan ayından 2011 yılı Ocak Ayının başına kadar bir iki gün istisalar hariç nerede ise her gün hizmet yapılacak günler mevcut olmuştur. Buna rağmen neden hizmet yapmadınız? neden ihaleleri açmadınız? diye önce kullar sonra Allah sorar. Başkandan sonra seçilen 4 kişinin toplantıda söz hakkı yoksa neden görev alırlar ki?

Akkuş'a ve Akkuşlulara yazık etmeye kimsenin hakkı yoktur. Hakkının yenmesine kimseni hakkı yoktur.

Hatırlanacağı üzere bizler defalarca dile getirdik. Ertelemeyin diye kaç kere yazılar yazdık. Madem erteliyorsunuz o zaman lütfen başka işlerde kullanmayın dedik. Hatta bir yazımızda elde para olduğunu Ordu ili fark ettiği anda, ilçede acil durum olsa ödenek göndermez. geçen seneden kalan ödeneği kullanın derler dedik. İleriye sarkması sıkıntı olur diye haykırdık ama dinleyen olmadı. Anlattık dinleyen olmadı.

Tekrar ifade ediyoruz ki, geçen seneden yapılmayan işlerin ödeneği bahane edilerek bu sene Akkuş'a az ödenek gelirse ve bu konu net bir şekilde ortaya konursa, o dönemin köydes üyelerinden bu gelmeyen ödenek kadar para istenmelidir.

Bizler konu bize intikal ettiği kadarı ile yazıyoruz. Köydes üyelerinin her biri cevap hakkını kullanmaları halinde sitemizde yayınlanacaktır. Cevap haklarını kullanmamaları yazımıda sözü edilen hatayı kabul etmiş anlamına geldiği düşüncesi bizlerde hasıl olacaktır.

NOT: Site Yönetiminin aynı köyde olan iki mahallesini birbirine bağlayan 700 metre yolun yapılması için Kaymakam Murat SARI'ya en az 10 defa rica edilmiş. Her seferinde yol yapılacak denmiş ama ne yazık ki yapılmamıştır. 13 Haneli mahallenin yolu yapılmayarak bu mahalledeki kişiler defalarca umutlandrılmış ve halen daha mağduriyetleri devam etmektedir.

Sitemize gelen bir kaç konuda da o dönemin kaymakamının kendilerine yol yapımı konularında defalarca söz verdiklerini ancak, verilen sözlerin yerine getirilmediğini ifade etmişlerdir. Madem ödenek vardı verilen sözler neden yerine getirilmedi. Öğrencilere burs konusunda kişilere sözler verildiği halde yerine getirilmediği ifade edilmektedir…

Related Articles

3 YORUMLAR

 1. sayın hemşerilerim ödenek çıkmışsa ve kullanılmamışsa idare buna ihtiyaç yok gibi algılıyor ve sonraki senede bu ödenekleri azaltıyor bu ödenekleri alan komisyondakilerin daha dikkatli olması lazım milletimiz hizmet bekliyor bizim insanımızında daha iyi yaşamak hakkı degilmi
  Site Yönetimi: Yorumlarınızı yazarken lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız

 2. Akkuşun çok akil bu siteyle ilgilenen insanları.

  Madem her şey var buradan doğru bu işlerle ahkam keseceğinize biraz da kendiniz sahip çıkın

  mesela sayın ihsan çam neden siyasete atılmıyorsun
  neden belediye başkanı neden milletvekili olmayı düşünmüyorsun sahip çık akkuşa hadi be koçum

  Site Yönetimi: Sayın Muhammet Ali kardeşim, teşekkür ederiz yorumlarınız için. Ya biz konuyu iyice anlatamadık. Yada anlaşılmak istenmiyoruz. Bizler elimizden geldiği kadarı ile ilçemize hizmet gelsin diye çırpınıyoruz. Bu konudada epeyce yol aldığımızı düşünüyoruz. Akkuş’a hizmet etmek için illa da Vekil yada Belediye Başkanı olmaya gerek varmı? Bakınız bir hizmet yapmışız sizde bundan faydalanarak bizlere sitem etsen de bir yorum yapma gereği duymuşsun. Yanlışları ve eksiklikleri hep beraber tartışıp ortaya koyacağız. Doğrulara, güzellere ulaşacağız. Doğruya ulaşmak demek Akkuş’a hizmet demek. Akkuşlu hakkını arayacak demek. Siz yorumunuzu imalı bir şekilde yazarak bırakmışsınız. Adınız gerçek olduğunu tahmin ediyoruz. Zaten yanlış isim yazdıysanız diyecek bir şeyimiz yok. Peki tüm çıplaklığı ile siz doğruları yazın da biz sizden öğrenelim. Biz hata yapınca özür dileyecek kadar erdemliyiz. Birbirimizi iğnelemeden güzellikleri ortaya çıkarsak.

  İhsan ÇAM, bu konuda kendisine düşen bir görev olursa elbette taşın altına elini koyar. Şartlar olgunlaştığı anda İhsan ÇAM halkın kendisine layık gördüğü görevi seve seve yapmak için çaba harcar. Akkuş halkı kendilerine verilen hakkı aramaz ise İhsan ÇAM o görevlere gelse ne değişecek. Akkuşlu Kamu kurumundaki yetkili kişilerin ve memurların, Akkuş halkına hizmet için İlçemizde var olduklarını bir algılayabilseler. Haklarını arayacak ama… İlçemizde görev yapan kamu kurumları idareci ve memurları da Akkuş İlçesine ve Akkuşlulara hizmet etmek için Akkuş’ta bulunduklarını anladıkları anda sorunların tamamına yakını çözülmeye başlar.

 3. kaymakamlar gelir gider fakat köydesin diğer üyeleri hep akkuş’ta kalacaklar bunlar ve hatta diğer muhtarlarımızda işi biraz sıkı tutup kaymakamı çalışmaya zorlasalar belki biraz daha faydalanıla bilir kanısındayım. ben hep şunu söylerim seçilmişlerle atanmışları arasında fark vardır atananı oradan gönderebilirsiniz ama seçilmişi oradan gönderemezsiniz seçilmişliliğini elinden alsanız bile memleketinde kalır onun için diğer köydes üyeleri memleketinde ama adı geçen sayın kaymakamımız murat bey çekti gitti yapılmayan hizmetler akkuşluya yapılmadı murat bey akkuşlunun çektiği sıkıntıları çekmeyecek buyüzden seçtiklerimiz biraz daha dikkatli olmalı bunlar vekil, ilbelediye başkanı, ilmeclis üyesi, ilçe belediye başkanı, ilçe meçlis üyüsi, muhtar ve köy ihtiyar heyetleri seçilmişliğin kıymetini bilmeli, insanlar eserleriyle anılırlar saygılarımla. Altun BAYRAM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar