28 Ocak 2023 Cts

Akkuş’a Gelince Devlet Artık Yatırım Yapmıyor. Komşu İlçeye ise Yeni Devlet Hastanesi ve Çevre Yolu Yapımı.

Akkuş İlçesine son 10 yılda Devlet Yatırımı Yapıldı mı?

 

 

300 yatak kapasiteli istendiğinde 500’e kadar kapasite artırımına gidilebilecek yeni Ünye Devlet Hastanesinin Toplu Konut İdaresince yapılacağını ve hastane inşaatının 9 Haziran’da ihaleye çıkacak

Ünye Çevre Yolu Çalışmaları son sürat devam ediyor.

Komşu ilçe Ünye’ye yapılan bu devlet yatırımlarının bir an evvel bitirilmesini yürekten istiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Site Yönetimi Yorumu: Gerçekten Ünye İlçesine yapılacak olan bu yatırımlara seviniyoruz. Hayırlı olsun. Ancak Akkuşlu olarak bu yapılan yatırımlardan yola çıkarak Akkuş İlçesi için de neden bu tür ve benzeri yatırımlar yapılmıyor diye de düşünmüyor değiliz.

Zaman zaman gerek siyasilerle gerek ise de özellikle bir önceki Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL ile de istişar ederken onlarada soruyorduk. Neden Akkuş’a Devlet yatırımları yapılmıyor diye, aldığımız cevap ise, yaklaşık 7 senedir. Aynı cevap "ARTIK DEVLET YATIRIM YAPMIYOR" diye ama ne yazık bu söylemlerin doğruluk payı yok. Özellikle Dönemin Belediye Başkanı Lütfi EFİL’in kulakları çınlasın.

Akkuş’a geldi mi Devlet Yatırımı yok. Diğer ilçelere geldi mi devam yatırıma,

Örnekleme yaparak yazımıza devam edelim. Tarihi Ünye-Akkuş-Niksar yolu diyorlar sık sık ipek yolu, bence söylemler havada kalıyor. İpek yolu da neden tarihi yol gibi şimdiye kadar yapılmadı? Bu yol yüzyıllarca varken, Ordu ilinde hiç adı duyulmayan yollar konuşuldu. Orman kırıldı. Yollar başladı ve dünyalar kadar yollar yapıldı. Akkuş yolu ise hep ertelendi.?

Akkuş Devlet Hastanesinde Diyaliz Ünitesi çürümeye terk edildi. Hastanemizdeki diyaliz ünitesi hizmete açılmazken ve bir şekilde sorun çözülmezken, Bir başka ilçeye Hastane yapılması Akkuşluları ister istemez düşündürüyor. Neden hep geri erteleniyor Akkuş diye

Örnekler çok Ancak son bir örnek ile konuyu uzatmaylım. Ünye Çevre Yoluna ayrılan ödenekin 10 biri ile Akkuş İlçesinin tüm köy yollarının asfatlı olması sağlanabilir. Yeni Ünye Devlet Hastanesine ayrılan ödeneğin yüzde biri ile Akkuş Hastanesi Diyaliz merkezine ücretli Doktor alınarak 20 yıllık maaşı ödenir.

Biz Ünye ve Diğer ilçelere yapılan yatırımlara karşı değiliz. Bilakis seviniyoruz. Ama Ünye’ye ayrılan ödenek 100 TL ise Akkuş’a da ayrılan ödenek Ünye Ayrılan ödeneğin 100 biri olsun. Akkuşlular çok şeymi istiyorlar.

 

 

 

TOKİ tarafından Ünye’ye yapılması planlanan Ünye Devlet Hastanesi ile ilgili Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa HAMARAT bir açıklama yaparak. Hastane hakkında bilgiler verdi.

HAMARAT açıklamasında Ünye’nin her geçen gün büyüdüğünü ve buna paralel olarak nüfusunun da arttığına değinerek mevcut hastanenin hasta taleplerini karşılayamaz duruma geldiğini söyledi. Mevcut hastane üzerinde bir takım değişiklillere gidilerek hastanenin kapasitesini artırdıklarını belirten HAMARAT bunun yeterli gelmediğini, 300 yatak kapasiteli istendiğinde 500’e kadar kapasite artırımına gidilebilecek yeni Ünye Devlet Hastanesinin Toplu Konut İdaresince yapılacağını ve hastane inşaatının 9 Haziran’da ihaleye çıkacağını kaydetti.
 

Eski SSK hastanesinin arazisi üzerine yapılacak olan yeni hastanenin konforlu bir hastane olacağını, hasta ihtiyaçları için her şeyin düşünüldüğünü söyleyen HAMARAT karadan ambulans hizmetlerinin yanında hava ambulans sisteminin de bu hastane de olacağına değinen HAMARAT ihalenin sonuçlanmasından sonra hastane inşaatına en kısa sürede başlanacak ve yakın bir gelecekte inşaatı tamamlanacaktır dedi.

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar