30 Mayıs 2023 Sal

Akkuş’a gelince Başka Kurumlardan İş Makinası Alınamıyor. Ama diğer ilçe ve il yollarında alınabiliyor.

Ordu Milletvekilleri ve Akkuşlu Siyasilere Sesleniyoruz.

8 SENEDİR SÖYLEMEK İSTEDİĞİMİZ BU İŞTE

AKKUŞ İLÇESİNE SADECE KÖYDES VE ÖZEL İDARE ÖDENEĞİ

DİĞER İLÇELERE İSE HEM KÖYDES HEM ÖZEL İDARE ÖDENEĞİ

HEMDE DİĞER KURUMLARDAN ALINAN İŞ MAKİNASI VE

DİĞER ARAÇ GEREÇ İLE MADDİ ÖDENEKLER

ORDU VE AKKUŞLU SİYASİLERİMİZİN DİKKATİNE SUNULUR

AKKUŞ İLÇESİ, Akkuş-Salman-Akpınar-Seferli Yolu ile diğer grup ve köy yollarının genişletilmesi ve asfatlanması için köydes ve özel idare ödenekleri dışında diğer kurumlardan araç gereç diğer maddi destekler alınamaz mı? bu konuda gereken çalışmaların yapılmasını Akkuşlulara beklemektedirler.

 

İŞTE ÖRNEK AŞAĞIDAKİ HABERDE

Karadeniz-Akdeniz Yolu yapılıyor

Ordu Valisi Ali Kaban, Karadeniz-Akdeniz Yolu Projesinin başlangıç noktası olan Ordu kısmında devam eden duble yol çalışmalarını inceledi.Geçen yıl İl Özel İdaresi, Karayolları ve DSİ’den sağlanan araç ve iş makineleriyle altyapısı yapılan Yemişli köyü sınırları içerisindeki yaklaşık 2 km’lik kısmında yapılmakta olan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Ali Kaban, firma ve karayolları yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yolun Karadeniz-Akdeniz yolu projesinin başlangıç noktası olduğuna dikkat çeken Vali Kaban, güzergahın bölüm bölüm beton asfalt ve duble yol olarak yapılacağını belirtti.
 
Devlet imkanlarıyla alt yapısı gerçekleştirilen 2 km’lik kısmın asfaltlanmasının sürdüğünü kaydeden Vali Kaban, "Asfaltlama ile birlikte Çamsan’a kadar olan kısım bitirilmiş olacaktır. Çamsan’dan itibaren Güzelyurt köyü Çavuşoğlu mevkiine kadar olan 5 km’lik kısmın ihalesi yapıldı. Yerel başlayan bu proje milli bir projeye dönüştü. Proje artık Sayın Başbakanımızın benimsediği bir proje olmuştur. Onun için de ilimizi ziyaretinde bu projeye ne kadar önem verdiğini ve Karadeniz’i Akdeniz’e bu proje ile bağlanacağını ifade etmişti. Aynı şekilde Osmaniye ilini ziyaretinde de Akdeniz’i Karadeniz’e bu proje ile bağlayacağının müjdesini vermiştir. Bu projeyle ilgili Sayın Başbakanımız ilgili bakanlara gerekli talimatlarını da vermiştir. Karadeniz-Akdeniz yolunun bu bölümü tamamlandıktan sonra Mesudiye-Topçam arasındaki 19 km’lik yolda ihale edilerek yapımına başlanacak" dedi.Vali Kaban, yol güzergahının genişletilmesi sırasında ortaya çıkan istimlak konusunda sorun yaşanmayacağını belirtti. Vali Kaban, "İstimlak için para sıkıntısı olmayacaktır. Ben bizzat bu konuyu Ankara’da kendim takip edeceğim. Karayolları tarihinde ilk defa geçtiğimiz yılı borçsuz bitirdi. Dolayısıyla para sıkıntımız olmayacaktır. İstimlak konusunda paradan daha ziyade teknik olarak evrakların hazırlanması ve bürokratik işlemler uzun sürüyor. Ama biz bu yolun yapımında hiçbir vatandaşımızı mağduretmeyeceğiz. Kimse endişeye kapılmasın" diye konuştu.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar