27 Eylül 2023 Çar

Akkuş’a 100 Yataklı Yeni Hastane Binası Yapımına Ne Zaman Başlanacak? Kumru İlçesine 50 Yataklı Hastane Yapılıyor. Yoksa Akkuş Unutuldu mu?

Akkuş Hep Geriye mi  Bırakılıyor?

Akkuş'a 100 Yataklı

Yeni Hastane Binası Yapımına

Ne Zaman Başlanacak?

Kumru İlçesine 50 Yataklı Hastane Yapılıyor.

Yoksa Akkuş Unutuldu mu?

KUMRU’YA 50 YATAKLI HASTANE

Ordu’nun Kumru İlçe Devlet Hastanesi’nin yetersizliği sebebiyle 50 yataklı olarak yeniden veya ek bina olarak inşa edilecek.

1990 yılında temeli atılan ve fiili olarak 1989 yılında hizmete giren ve ilçe genelinde yaklaşık 32 bin nüfusa hitap eden ve İSO 2001-9000 belgelerini alarak kalitesini tescilleyen Kumru Devlet Hastanesi’nde hasta yoğunluğunun da fazla olması sebebiyle yeni ek binaya ihtiyaç duyulmaktaydı. Kumru Devlet Hastanesi’nin kapasitesini genişletmek ve daha iyi hizmet verebilmek için yapılan müracaatlar ve girişimler sonucu 50 yataklı nitelikli hastane şekline getiriliyor. Sağlık Bakanlığı’ndan ek bina veya yeniden yapılması için onayın çıktığı ve ilk aşama ihalesinin yapıldığı, yakın bir zamanda gerekli incelemeler sonunda da çalışmalar başlayacağı yetkililer tarafından belirtildi.

Akkuş'a 100 Yataklı Yeni Hastane Binası Yapımına Ne Zaman Başlanacak? Kumru İlçesine 50 Yataklı Hastane Yapılıyor. Yoksa Akkuş Unutuldu mu?

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar