4 Mart 2024 Pts

Akkuş Ziraat Odasının, Oda ile İlgili Yapılan Habere Karşı; Yapılan Suç Duyurusuna ilişkin Basın Açıklaması

Akkuş Ziraat Odasının Basın Açıklamasının Tam metni

 Akkuş Ziraat Odasının

Oda ile İlgili Yapılan Habere Karşı

Yapılan Suç Duyurusuna ilişkin

Basın Açıklaması

 

AKKUŞ ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINDAN

AÇIKLAMA

 

            18 Ekim 2011 tarihinde, şahsım ve başkanlığını yaptığım Akkuş Ziraat Odası ile ilgili Akkuş İlçesinde AKP İlçe Başkanlığına adaylığımdan rahatsızlanan Ünye Hizmet TV yayın grubu Genel Yayın yönetmeni olduğunu bahisle Başkanlığıma bilgi isteme ile ilgili tarihsiz, sayısız, imzasız, kaşesiz ve mühürsüz olarak resmi evrak niteliği taşımayan bir yazı ile bilgiler istenmiştir.

 

            1-İstenilen bilgiler resmi evrak niteliğini taşımadığı için bugüne kadar cevap verilmemiştir.

 

            2-İstenilen bilgilerin tamamı ve evrakta olmayanlarda dahi Başkanlığımızın her Genel Kurulunda tüm delegelerin ve basının önünde açık açık bilgiler ve yapılan çalışmalar Genel Kurulun bilgilerine sunularak onaylarından geçmiştir.

 

            3-Genel Kurulda hesabını veremediğimiz tek bir madde dahi olsa o Genel Kurul yasa gereği iptal edilip, C. savcılığa suç duyurusunda bulunulmak zorunluluğu vardır. Genel Kurulun onayı alınmıştır.

 

            4-Bu sorular 2011 yılı Şubat ayında yapılan Ziraat Odamızın seçiminde diğer aday tarafından çeşitli sitelere yazılarak cevapları istenmiş tek tek cevaplandırılmıştır. Sitelerin arşivlerinde mevcuttur.

 

            5-Aynı yazıların tekrar tekrar yazıp çiftçilerimizin beyinlerinde iz bırakmak galiba bir keyif işi oluyor, bunun yerine faaliyetlerimiz ve projelerimiz sorulsa daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

 

            6-Ünye Hizmet yayın grubu genel yayın Yönetmeni Murat ŞİMŞEK Şubat ayındaki seçimlerimiz sırasında bizzat şahsıma gelerek ; “Başkan! Hakkında böyle bir yazı yazıp yayınlamam isteniyor, ne diyorsun” diye sormuştur. Cevaben “Başkanı olduğum odanın verilemeyecek hiçbir hesabı yoktur. Alnımız açık başımız diktir kusura bakma, ne halin varsa gör “denilerek reddedilmiştir.

 

            7-Bu yazı AKP İlçe Başkanlığına adaylığımın söz konusu olması ve diğer adayın Ünye Hizmet Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Murat ŞİMŞEK ‘in iyi görüştüğü bir dostu olması nedeniyle tamamen adaylığımın önünü kesme ve karalama maksadıyla kasıtlı olarak yazıldığı dikkatli okunması durumunda anlaşılacaktır.

 

            8-Toplum adına verilecek her görevde davet edilmem durumunda gücüm nispetinde kendimi adamışımdır.

 

            9-Ünye Hizmet TV sitesinde yayınlanan yazıya istinaden ne cevap olarak ne de yorum olarak herhangi bir açıklama yapmadığım gibi açık kimliğimi kullanarak AKP ile ilgili yorum yapılmıştır. Bu yorumların hangi bilgisayarın IP numarasından yazıldığının açıklığa kavuşturulması ve cezalandırılması için Ünye C.Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Şahsım ve Odamızı karalayıcı yorumlarda dâhildir.

 

            10-Odalarımızın basın yayın gruplarına usulden bilgi verme gibi geleneği ve yöntemi olmadığı halde nezaketen istenilen bilgiler Başkanlığımızın 21/10/2011 tarih ve 431 sayılı yazımız ile bilgi verilmiştir.

 

            11-Yazının tamamen karalama, çalışmalarımızı kesme, taraflı ve kasıtlı yazıldığını tüm çiftçilerimizin ve ilgilenenlerin bilgilerine sunarım.

 

Ahmet KAYA

Akkuş Ziraat Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar