2 Aralık 2023 Cts

Akkuş Ziraat Odasından Uygulamalı Tarım Danışmanlık Hizmetleri Devam Ediyor

Bahçelere çiftçi ile beraber gidilip, toprak tahlili için numune alınması, fındıkta budama işleminin yapılması gösterilip, gübreleme konusunda bilgi verilmektedir.

 

AKKUŞ ZİRAAT ODASINDAN

UYGULAMALI TARIM DANIŞMALIK HİZMETİNE DEVAM

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı Tarımsal Danışmalık hizmeti için sözleşme yaptığı çiftçilere fiilen hizmet götürmeye devam ediyor. Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA’nın günlük olarak köylere düzenlediği çalışma programı çerçevesinde, tarım danışmanları ekip halinde köylere çıkarak çiftçilere toplu halde bilgiler verdikten sonra uygulamalı olarak eğitim vermektedirler. Bahçelere çiftçi ile beraber gidilip, toprak tahlili için numune alınması, fındıkta budama işleminin yapılması gösterilip, gübreleme konusunda bilgi verilmektedir.

 

Sözleşme yapılan çiftçiler uygulamadan çok memnun olduklarını, böyle bir uygulamanın çok iyi olduğunu belirterek bu çalışmalardan dolayı Akkuş Ziraat Odasına ve Oda Başkanı Ahmet KAYA ya şükranlarını memnuniyetlerini belirtmektedirler. Sözleşme yapmayan çiftçilerimiz çalışmaları gördüklerinden katılmak için müracaatta bulunmaktadırlar.

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar