16 Temmuz 2024 Sal

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığından Paketleme Tesisinde Sona Yaklaşıldı

3 Katlı Bina Oda Tarafından  Çok Yakında Hizmete Girecek

 

AKKUŞ ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINDAN

PAKETLEME TESİSİNDE SONA YAKLAŞILDI.

 

Akkuş ilçemizin Milli Ürünü olan “Akkuş  Şeker  Fasulyesi ” ismi ile patentli olan fasulyemizin üretiminin arttırılması ve üretilen fasulyemizin paketlenmesi ile ilgili çalışmalarımız paketleme tesisi kurulacak  alan henüz belirlenemediğinden bir süre beklemekteydi.

Akkuş  Ziraat Odası başkanlığı adına; Tarım Kredi Kooperatifine ait olan 602 m2 alan ve içersinde yer alan 4 katlı bina ihale ile  Başkanlığımıza mal olarak alınmıştır. Kooperatiften alınan  ve Başkanlığımıza ait 3. Ek binanın  3’üncü ve  2’ inci katı Tarım danışmanlarımıza ve çalışanlarımıza hizmet evi, 1’inci  katı çiftçilerimize büyük fayda sağlayacak eğitim, konferans , toplantı salonu ve sosyal tesis olarak düzenlenecektir.Giriş kattı da gübre  deposu ve tanzim satış ofis  olarak kullanılacaktır.Ayrıca binaya ait makine ve ekipman araç park yeri de mevcuttur.

Arsa olarak kalan kısmında da Akkuş şeker Fasulyesi Paketleme Tesisi kurulacak ve çiftçilerimizin hizmetine sunulacaktır.Paketlenen fasulyelerimiz Gerek yurt içi ,gerek yurt dışında pazarlarda layık olduğu yeri alacaktır.

Ayrıca fasulyemizin üretiminin yoğun olarak yapıldığı seçilen 4 adet (Külekçili,Meyvalı,Ceyhanlı,ÇukurKöy) pilot köyde sulama çalışmaları  tamamlanmış olup, Özel İdare tarafından bu köylerimizde  uygulama çalışmalarına başlanılacaktır.Bu köylerimizde kurulacak olan sistem ile Fasulye üretimi kat kat artacaktır.

Çiftçilerimize  şimdiden  hayırlı uğurlu olmasını diliyor,bereketli ve bol ürünler almasını diliyor , Saygılar sunuyorum.

                                                  Ahmet KAYA

                                                  Akkuş Ziraat Odası

                                                  Yönetim Kurlu Başkanı

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.Bir Akkuşlu olarak yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımız Akkuş çiftçisi ve Akkuşlular içindir.Yeter ki çiftçilerimiz bizden istesin.Sadece Tarımsal ürünlerle ilgili değil Hayvancılık olarak da büyük baş küçük baş yetiştiriciliği konusunda da çalışmalarımız mevcuttur.Bakanlığımızın tarımsal konulardaki hibelerini yakından takip etmekte

  2. Başkanımızı Akkuş İlçemizde böyle çalışmalarından dolayı canı gönülden teşekür ediyor ve kutluyorum. Tarım adına ve Hayvancılık adına Akkuşta üstün gayretler sarf etmektedir ve diğer il ve ilçelerdende başkana bu çalışmalarından dolayı gıpta ile baktıkarını biliyoruz Tarım Bakanlığında Çalışan birisi olarak Bakanlıkça çiftçiye ve bu tür projeler yürüten ve tarım alanında her türlü tarım faaliyeti dolayısıyla her türlü hibe verilmektedir .
    ………………………………….

    Aslında yapılacak çok iş var tarım adına fakat ama maalisef. Allah böyle Başkanları eksik etmesin o memleketten.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar