22 Eylül 2023 Cum

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı 2007 yılından bu yana İlçemiz İklim koşullarına ve toprak yapısına uygun ceviz fidanları ve çeşitli meyve fidanları getirterek çiftçilerimizin hizmetine sunulmuştur

Çiftçilerimize bereketli ve bol ürünler diliyoruz.

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı

2007 yılından bu yana

İlçemiz İklim koşullarına ve toprak yapısına uygun

ceviz fidanları ve çeşitli meyve fidanları getirterek

çiftçilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Bir çok çiftçimiz özellikle fındık ürününe alternatif tarım olarak 10 dönüm üstü arazisi olanlar kapama ceviz bahçeleri kurmuşlardır. Meyve bahçeleri kurmuşlardır. Ziraat Odası Başkanlığı bünyesinde görevli olan tarım danışmanları bu ceviz bahçelerinin bizzat gezmiş ve gerekli kontrolleri eksiklikleri tespit etmişlerdir. Ceviz bahçelerinin gübrelemesini, budamasını ve bakım işlemleri yakından takip etmişlerdir.

Ayrıca bazı köylerimizde çiftçilerimizin kendi imkanları ile yetiştirmiş oldukları ceviz fidanlarını aşılama yapılarak aşılı hale getirerek verimli olmasını sağlamışlardır.

Ceviz bahçelerinin son halini Oda Başkanımız Ahmet KAYA’da bizzat köylere giderek yerinde incelemiş yapılan bu çalışmaların kurulan bu ceviz bahçelerinden elde edilecek gelirin İlçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söylemişlerdir. Bu şekilde Akkuş İlçemizde yapılan tarımsal çalışmaların Akkuş İlçemiz çiftçileri için önemli gelişmeler olduğunu belirtmişlerdir.

Ceviz ve meyve bahçelerinin yanı sıra İlçemiz tarımına hareket getiren bir diğer çalışmamızda seralarımızdır. Oda Başkanlığımız nezaretinde kurulu 4 adet seramız mevcuttur. Bu seralar çiftçilerimize örnek olmuş çiftçilerimiz kendi imkanları ile başka seralar kurmuşlardır.

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı Tarımsal Danışmanlık hizmeti kapsamında alanında tecrübe sahibi teknik personellerle çiftçilerimizin hizmetindedir. Tarımsal konularda alternatif ürün ve fikirlerle çiftçilerimiz bize geldiğinde onlara yardımcı olmak amacı ile gerekli bütün girişimler yapılmaktadır.

Çiftçilerimize bereketli ve bol ürünler diliyoruz.

                                         Ahmet KAYA

                                     Yönetim Kurulu Bşk.

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar