29 Mayıs 2023 Pts

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığından Çiftçilere Meyve Fidanı

Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA, Sitemize yaptığı açıklamada, Çiftçilerimizin ve vatandaşlarımızın yoğun istekleri üzerine meyve fidanı getirdiklerini ve dağıtımın başladığını açıkladı.

 

Akkuş Ziraat Odası Yönetim Kurulu

AKKUŞ ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI’NDAN
MEYVE AĞAÇLARI FİDANI
 
Ziraat Odası Başkanlığı olarak çiftçilerimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda Köylerinde Tarımsal üretimle uğraşan çiftçilerimiz, meyve ağaçlarının, odun yapılmak üzere ayrıca izinsiz ve bilinçsizce kesiminden dolayı ağaçların sayılarında büyük ölçüde azalmalar olduğunu ve meyvesiz kaldıklarını belirtmişlerdir. Başkanlığımızdan bu konu ile ilgili yöremize uygun çeşitli meyve fidanı talebinde bulunmuşlardır.
Başkanlığımız olarak konunun önemine binaen Tokat İline gidilerek her türlü sertifikalı meyve fidanı üretimi yapılan çiftlikten Akkuş yöremizin coğrafyasına, iklim şartlarına, rakımına ve toprak tipine uygun dayanıklı çeşitlerden;
 
            Elma, armut, kiraz, vişne, şeftali, dut, kayısı, ceviz ve kuşburnu gibi meyve fidanlarını çiftçilerimize sunmak üzere getirmiş bulunmaktayız. Fidanlar; Akkuş ilçemizde, Salman, Seferli, Kızılelma, Çayıralan Beldelerimizde ve nüfus yoğunluğu fazla olan köylerimize kadar gönderilerek hizmet amaçlı olarak düşük fiyatla satılmaktadır.
 
Bunun yanı sıra Başaklığımız olarak yetiştirme döneminin yaklaşması sebebiyle çeşitli sebze fideleri çiftçilerimiz hizmetine sunulmak üzere getirilecektir. Ayrıca Tarımsal faaliyetlerinde yüksek verim ve kaliteli ürün elde etmelerine yardımcı her çeşit gübre, Tarım İlaçları ve sertifikalı tohum satışları Başkanlığımızca yapılmakta olup çiftçilerimizin yoğun taleplerinde köylerine kadar gönderilmektedir.
Bu vesile ile tüm çiftçilerimize 2009 yılında Akkuş Ziraat Odası Yönetimi olarak Bol kazanç, Bereketli ürünler üretmelerini Cenabı Allah’tan diliyoruz.
 
Ahmet KAYA
Yönetim Kurulu Başkanı
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

1 Yorum

  1. SAYIN BAŞKANIM! HİZMETLERİNİZE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEMİŞSİNİZ, SİZİ VE EKİBİNİZİ TEBRİK EDER, BAŞARILARINIZIN ARTARAK DEVAM ETMESİNİ NİYAZ EDERİM.KURTBOĞAZ KÖYÜNDEKİ YERLERİM İÇİN BOIL MİKTARDA MEYVE FİDANI BENDE ALMAK İSTİYORUM .SAYGILAR SUNUYORUM.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar